چهارشنبه, 17 خرداد,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

راهنمای انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای مهدکودک

print
راهنمای انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای مهدکودک

چمن مصنوعی مهد کودک از دسته چمن‌های مصنوعی تزئینی بوده و می‌تواند یک فضای عالی برای کودکان ایجاد کند.

همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین نگرانی های والدین و همچنین مسئولین مهد کودک ها، ایمن بودن محیط برای کودکان است. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا محیطی کاملاً امن برای بچه ها ایجاد کنند. انتخاب کفپوش مناسب می تواند در کاهش آسیب های احتمالی حین بازی و دویدن کودکان بسیار موثر باشد. یکی از بهترین کفپوش های مورد استفاده برای محیط هایی مانند مهد کودک و یا محوطه بازی کودکان، چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی بسیاری از مشکلات رایجی که چمن های طبیعی دارند را از بین می برد. 

 

 بنابر اعلام چمن مانا، رنگ سبز چمن مصنوعی اثر بسیار خوبی بر روحیه کودکان خواهد داشت و باعث زیبایی، سرسبزی، نشاط و راحتی برای کودکان می شود و رضایت خاطر کودکان و والدین آنها را در بر خواهد داشت. همچنین باعث ایمن شدن محیط برای کودکان شده و در کاهش آسیب‌های احتمالی حین بازی و دویدن کودکان بسیار مؤثر است.

 

همچنین بخوانید:

نکاتی که قبل از خرید چمن مصنوعی باید بدانید

ویژگی‌های چمن مصنوعی مهد کودک:

چمن مصنوعی مهد کودک باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد:

جنس مناسب:

چمن مصنوعی مهد کودک باید از جنس پلی پروپیلن و پلی اتیلن باشد که میکروب و آلودگی و عوامل بیماری‌زا ‌نتوانند در آن رشد کنند. همچنین بایستی بدون هرگونه مواد مضر و آلاینده مانند سرب باشد. چون در صورت افتادن کودک روی زمین، ممکن است تکه‌ای از چمن به دهان کودک ورود کند. (سرب از جمله فلزات سنگینی است که می‌تواند باعث مسمومیت و آسیب شود.)

 

تراکم مناسب:

تراکم بالا باعث می‌شود چمن مصنوعی ضربه‌پذیری مناسب‌تری داشته باشد چراکه الیاف آن نسبت به چمن های مصنوعی کم تراکم ایستایی بیشتری دارند اما مواد پرکننده برای چمن مصنوعی مهدکودک، از نظر بهداشتی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

ارتفاع الیاف مناسب:

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی مهدکودک بایستی بین ۱۰ تا ۲۵ میلی‌متر باشد. چرا که اگر ارتفاع کمتر از ۱۰ میلی‌متر باشد ضربه‌پذیری آن کاهش می‌یابد و اگر ارتفاع الیاف بیش از ۲۵ میلی‌متر باشد، آشغال‌گیری آن افزایش یافته و شست‌وشوی آن به سختی انجام خواهد شد.

 

الیاف نرم و لطیف:

این مورد به سطح مقطع برش و دیتکس یا ضخامت تک رشته الیاف ارتباط دارد. بهتر است از چمن‌های مصنوعی با سطح مقطع‌های تخت و یا بیضی استفاده کنید. همچنین دقت کنید که دیتکس تک رشته الیاف بالا نباشد؛ چرا که الیاف دیتکس بالا برای پوست کودک آزاردهنده هستند.

 

مزایای چمن مصنوعی برای مهد کودک:

مهدکودک زیباتر:

چمن مصنوعی در مهدکودک می تواند از نظر بصری یک تحول بزرگ در  فضا ایجاد کند. رنگ سبز چمن مصنوعی اثر بسیار خوبی بر روحیه کودکان ما خواهد گذاشت. تلفیق رنگ های شاد در کنار یک بستر ایمن، زیبا و شاداب، یک روز فوق العاده را برای کودکان رقم خواهد زد؛ به علاوه زیبایی فضای مهدکودک در جذب مشتری که همان والدین کودکان می باشند، بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

ایمنی بالا:

یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی، ایجاد سطحی ایمن، برای بازی کودکان شماست. اگر می خواهید چمن مصنوعی را در مهدکودک و یا محوطه حیاط خانه خود نصب کنید، می توانید مطمئن باشید که برای حفظ امنیت، شاد بودن و تمیز بودن محوطه بازی کودکان خود سرمایه گذاری کرده اید. چمن های مصنوعی به دلیل تراکم بالا و استفاده از نخ های لطیف، در مقایسه با چمن های طبیعی نرم تر بوده و از هر گونه آسیب احتمالی هنگام بازی کودکان پیشگیری می نمایند.

در واقع چمن مصنوعی مانند فرش عمل کرده و با مفروش کردن آن، هیچگونه خطری کودکان را تهدید نخواهد کرد. البته نوع چمن مورد استفاده بسیار اهمیت دارد، بهتر است از چمن های مصنوعی باکیفیت، با تراکم بالا و ضخامت نخ پایین استفاده شود.

 

باکتری کمتر، دوری از گل و لای:

کافیست پس از یک باران شدید، به پارک و یا محوطه بازی کودکان بروید، حتماً با سطوح آلوده و پوشیده شده از گل و لای مواجه می شوید. چمن مصنوعی می تواند این مشکل را کاملاً حل کند. سطح زیرین چمن مصنوعی دارای سیستم تخلیه آب است که پس از هر بار بارندگی و یا شستشو، آب موجود در سطح را به سرعت تخلیه کرده و پس از تخلیه سطح چمن در مدت زمان کمی خشک خواهد شد.

تصور کنید روزی برسد که کودکان شما پس از بازگشت به خانه، لباس های بدون لک و تمیز بر تن داشته باشند! این اتفاق برای والدین بسیار خوشحال کننده خواهد بود. این دقیقاً همان نوع تجربه ای است که هنگام بازی بچه هایتان روی سطوح چمن مصنوعی تجربه خواهید کرد.

 

عدم حساسیت و آلرژی:

هنگام استفاده از چمن های طبیعی، راهی برای فرار از گرده و آلرژی هایی که در تیغه های چمن رشد می کنند، وجود ندارد. آلرژی به چمن طبیعی هر روز بیشتر دیده می شود و زودتر ظاهر می شود. طبق داده های انجمن آلرژی و ایمونولوژی بالینی اسپانیا، در اسپانیا از هر 4 کودک 1 نفر به چمن طبیعی حساسیت دارد.

 اما در مقابل چمن مصنوعی هیچ گونه گرده ای تولید نکرده و به واسطه استفاده از ترکیبات استاندارد، تحت هیچ عنوان حساسیت های پوستی ایجاد نخواهد کرد. استفاده از این محصول برای کودکان مبتلا به آلرژی که همیشه برای بازی در چمن های طبیعی شوق داشته اند، لذت بخش خواهد بود.

 

دوام بالای چمن مصنوعی:

چمن مصنوعی در مقایسه با انواع دیگر کفپوش ها، در برابر تردد بالای کودکان و دویدن، دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند. علاوه بر این، بسیاری از مدل های چمن مصنوعی برای زمین های بازی، بسته به نوع و کیفیتشان، برای مدت زمان مشخصی دارای گارانتی هستند. از این رو، کودکان می توانند ساعت به ساعت و روز به روز در زمین چمن مصنوعی بازی کنند، بدون اینکه چمن آسیبی ببیند. بنابراین می توانید سالها از دیدن شوق فرزندانتان در یک محیط بازی عالی، لذت ببرید.

طبیعتاً صاحبان مهدکودک ها و صاحبین مدارس لازم است در انتخاب نوع چمن مصنوعی، مقداری وسواس به خرج دهند. برای مهدکودک ها می توان از چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه استفاده کرد، چرا که تردد کودکان زیر 7 سال به دلیل وزن کم، استهلاک پایینی برای چمن مصنوعی به همراه دارد.

 

حداقل هزینه، حداکثر استفاده:

با انتخاب چمن مصنوعی، می توانید با یک بار صرف هزینه، برای مدت زمان طولانی محیطی شاد و ایمن داشته باشید.. چمن مصنوعی نیاز به نگهداری کمتری دارد و بنابراین در طولانی مدت هزینه کمتری نیز نسبت به انواع دیگر سطوح خواهد داشت. علاوه بر این، قیمت چمن مصنوعی در مقایسه با سایر کفپوش ها مقرون به صرفه تر می باشد.

والدین می خواهند فرزندانشان در محیطی امن و شاد و تمیز باشند. چمن مصنوعی می تواند یک راه حل مناسب برای تحقق بخشیدن به این رویاها باشد.

چمن مصنوعی مهدکودک

 

نصب چمن مصنوعی مهد کودک:

نصب صحیح چمن مصنوعی بسیار مهم است. چرا که در صورت اتصال نامناسب درزهای چمن مصنوعی به یکدیگر، ممکن است هنگام دویدن کودکان باعث صدمه به آنها شود. همچنین، هنگام استفاده از چمن مصنوعی، بهتر است از لایه ضربه گیر برای مقاومت بیشتر چمن استفاده شود. بهتر است برای نصب چمن از نصابان حرفه ای کمک بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید چمن مصنوعی مهد کودک، ابتدا با کارشناسان مانا چمن  به آدرس www.manachaman.com  مشورت نمایید.

چمن مصنوعی مهدکودک

 

نظافت چمن مصنوعی مهد کودک:

با استفاده از جارو دستی سطح چمن را از ذرات بزرگ و برگ ها پاک کرده و با استفاده از جاروبرقی، گرد و غبار را از بافت و الیاف چمن بزدایید.

اگر چمن مصنوعی به هر دلیلی نیاز به شستشو داشت، می‌توانید با استفاده از آب و شوینده‌های ملایم مثل شامپو فرش، نسبت به شستشوی آن اقدام کنید. زهکش‌های چمن مصنوعی آب را به سرعت از قسمت زیرین چمن خارج نموده و ظرف مدت زمان کمی الیاف چمن خشک خواهند شد.

 

برای ضدعفونی کردن چمن مصنوعی می‌توانید مخلوط آب و سرکه را روی سطح چمن اسپری کنید.

توجه کنید هرگز از مواد اسیدی قوی و سفیده کننده ها برای شستشوی چمن مصنوعی استفاده نکنید.

چمن مصنوعی مهدکودک

امتیاز شما به این مطلب چنده؟

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
از بین بردن موهای زائد با کرم موبر بهتر است یا تیغ؟
کرم موبر و تیغ یکی از رایج ترین روش های از بین بردن موهای زاید است. ما در این مقاله مزایا و معایب استفاده از  هر یک از روش‌های کرم موبر و تیغ را به طور کامل شرح داده‌ایم. در ادامه با ما باشید.
ادامه مطلب >
حرکات جنین در شکم مادر
بعد از 18 هفتگی ، احساس حرکات جنین به طور منظم باعث می شود خیال مادر از بابت سلامت جنین راحت باشد ، بی تحرک شدن یا شدت گرفتن یک باره حرکات می تواند نشان دهنده ایجاد مشکلی برای جنین باشد. 
ادامه مطلب >
امام راتب به چه کسی گفته میشود؟
امام راتب به امام جماعت ثابت مسجد اطلاق می شود. از آن در باب صلات سخن رفته است. امام راتب می تواند مربوط به دوره ای خاص باشد. در این مقاله پرسش و پاسخ هایی درباره ی امام راتب آورده ایم.
ادامه مطلب >
ایده تزیین آجیل شب یلدا به روش های هنرمندانه و خلاقانه
برای تزیین آجیل شب یلدا و شب عید عروس خانم ها داخل سینی ایده های ساده و در عین حال زیبایی وجود دارد که نشان دهنده ذوق و سلیقه شما هستند.
ادامه مطلب >
هر آنچه که باید در مورد مو بر بدانید
موبرها انواع و اقسام مختلف دارند که با داشتن ترکیبات خاص باعث شکسته شدن کراتین مو شده و به سادگی باعث از بین رفتن موهای زائد می شوند . همه چیز درباره موبرها را بدانید و صحیح استفاده کنید.
ادامه مطلب >
تزیین کیک شب یلدا با تم هندوانه و انار
تزیین کیک شب یلدا خانگی از آن کار‌هایی است که اکثر افراد ترجیح می‌دهند خودشان در خانه انجام دهند و کمتر به فکر خرید آن از بیرون منزل هستند.
ادامه مطلب >
بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران کجاست؟
سوء مصرف مواد اعتیادآور علاوه بر عوارض روانی و جسمانی خود، باعث بروز وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده می شود به همین جهت ترک اعتیاد، برنامه ای بسیار چالش بر انگیز است و نیازمند دریافت کمک از متخص...
ادامه مطلب >
مراتب خلقت روز و شب چیست؟
 شاید برای افراد زیادی این سوال وجود داشته باشد که در دایره خلقت اول روز بود یا شب؟ یا به عبارتی روز بر شب سبقت داشته یا شب بر آن مقدم بوده است؟
ادامه مطلب >
فیش نت چیست و چگونه ست میشود ؟
فیش نت نوعی لباس زیر توری است. که به صورت توری و در اصطلاح تور ماهی می باشد. این لباس برای جوراب شلواری و جوراب ساق بلند، جوراب ساق کوتاه، جوراب بدن و دستکش استفاده می شود. فیش نت بین زنان آمریکایی ر...
ادامه مطلب >