چهارشنبه, 08 آذر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

معرفی انواع نازل سشوار صنعتی


معرفی انواع نازل سشوار صنعتی

انتخاب درست نازل سشوارهای صنعتی به کاربر کمک می کند تا حرارت به صورت دقیق بر روی مناطق مدنظر تنظیم شود. در واقع انتخاب نازل مناسب تاثیر بسزایی در کیفیت انجام کار خواهد داشت. نازل سشوار صنعتی انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها کاربرد متفاوت و مخصوصی داشته و باعث انتشار، بازتاب و یا متمرکز شدن گرما بر روی سطوح مورد نظر می شود.

مقدمه

نکته ای که در انتخاب این ابزار کاربردی علاوه بر قدرت دستگاه باید در نظر گرفت، نوع نازل سشوار صنعتی و لوازم جانبی آن است.

 

توجه داشته باشد که در هنگام تهیه سشوار صنعتی می بایست دو عدد نازل به همراه آن عرضه شود تا امکان استفاده از این دستگاه در مصارف خانگی و صنعتی فراهم گردد.

 

اکنون با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله شما را با انواع نازل سشوار صنعتی آشنا کنیم.

 

انواع نازل سشوار صنعتی:

انتخاب درست نازل سشوارهای صنعتی به کاربر کمک می کند تا حرارت به صورت دقیق بر روی مناطق مدنظر تنظیم شود. در واقع انتخاب نازل مناسب تاثیر بسزایی در کیفیت انجام کار خواهد داشت. نازل سشوار صنعتی انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها کاربرد متفاوت و مخصوصی داشته و باعث انتشار، بازتاب و یا متمرکز شدن گرما بر روی سطوح مورد نظر می شود. در ادامه به معرفی و کاربرد برخی از انواع نازل سشوار صنعتی خواهیم پرداخت.

نازل اصلی:

این نوع نازل غالبا برای انجام فعالیت های معمولی مناسب می باشد. در هنگام انجام کار با نازل اصلی لازم است کنترل بیشتری بر روی خروجی سشوار صنعتی و نیز سطح مورد نظر داشت.

 

نازل محافظت شیشه:

نازل محافظت از شیشه گزینه ای مناسب برای زمانی است که می خواهید رنگ را از قاب پنجره ها حذف کنید. در واقع استفاده از این نوع نازل به شما کمک می کند تا گرمای حاصل از سشوار را از شیشه پنجره دور نگه دارید.

 توجه: گرمای مستقیم سشوار صنعتی به شیشه پنجره ها می تواند موجب ترک خوردن شیشه شود اما در صورت استفاده از نازل محافظت شیشه از بروز این اتفاق جلوگیری خواهد شد.

 

نازل تخت:

در هنگام از بین بردن و حذف رنگ از سطوح و یا شل کردن کاشی و سرامیک در سطوح وسیع استفاده از نازل تخت توصیه می شود. این نوع نازل باعث انتشار گرما در سطح وسیع تری می شود و به همین دلیل سرعت انجام کار را افزایش می دهد.

 

نازل مخروطی یا نازل نقطه ای:

از دیگر انواع نازل سشوار صنعتی می توان به نازل نقطه ای اشاره کرد. این نوع نازل می تواند به خوبی گرمای حاصل از سشوار صنعتی را در یک نقطه متمرکز کند. بنابراین برای زمانی که می خواهید یک منطقه کوچک را به سرعت گرم کنید استفاده از نازل مخروطی گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

توجه: نازل مخروطی یا نقطه ای مناسب برای کارهایی نظیر جوشکاری برزنت پلاستیکی، شکل دهی به نقطه وینیل و یا شیشه می باشد.

 

نازل بازتابنده قاشق:

پنجمین مورد از انواع نازل سشوار صنعتی نازل بازتابنده قاشق است که از آن برای شکل دادن پیچ های محکم در لوله های پلاستیکی استفاده می شود. از کاربردهای دیگر این نوع نازل می توان به گرم کردن یکنواخت لوله و نیز گرم کردن سریع لوله های یخ زده اشاره کرد.

نازل سطحی و نازل تراشنده از دیگر انواع نازل سشوار صنعتی هستند که از نازل سطحی برای انجام کارهای جوشکاری و از نازل تراشنده برای خراش سطوح استفاده می شود؛ به گونه ای که با یک اتصال، گرما داده و خراش را ایجاد کنید.

 

انواع نازل سشوار صنعتی

 

هم چنین بخوانید:سشوار صنعتی چیست + روش استفاده از سشوار صنعتی

لوازم جانبی سشوار صنعتی:

لوازم جانبی مختلفی نیز به همراه اکثر تفنگ های گرمایی یا همان سشوارهای صنعتی ارائه می شوند. یکی از این لوازم اضافی کارک است که به کاربر کمک می کند تا رنگ های حرارت دیده و شل شده توسط سشوار صنعتی را به راحتی از سطح جدا کند. لوازم جانبی دیگری که می توان به آن اشاره کرد لیسه می باشد که امکان خراشیدن رنگ از شیار های پنجره و قاب و نیز گوشه های مهره دار را فراهم می سازد.

دسته سشوار صنعتی:

برای این که در هنگام کار با سشوار صنعتی بدون کمترین احساس خستگی پروژه را به اتمام برسانید و بتوانید در مدت زمان بیشتری دستگاه را در دست بگیرید، نیاز است تا این ابزار از دسته ای ارگونومیک بهره مند باشد.

 

پایه نگهدارنده:

برخورداری از پایه نگهدارنده باعث شده تا سشوار صنعتی به صورت کاملا ایمن بر روی پایه قرار گیرد. استفاده از پایه نگهدارنده باعث می شود تا بتوان سشوار را به گونه ای بر روی آن قرار داد که نازل مستقیما به سمت بالا باشد و امکان استفاده از هر دو دست به صورت همزمان فراهم باشد. این ویژگی برای زمانی که قصد دارید لوله های زیادی را خم کرده و شکل دهید، بسیار مفید می باشد.

 

چند نکته ایمنی در هنگام کار با سشوار صنعتی:

  • -سشوارصنعتی را مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید. چرا که استفاده از این دستگاه با قدرت بالا می تواند در مصارف خانگی و سبک خطرناک باشد و باعث آسیب به سطح کار شود.
  • -فاصله مناسب سشوار صنعتی و سطح کار را رعایت نمایید تا علاوه بر جلوگیری از آسیب به قطعه کار، از دستگاه نیز محافظت شود.
  • -در هنگام استفاده طولانی مدت از دستگاه لازم است تا در بازه های زمانی مناسب سشوار را خاموش کرده و به آن استراحت دهید.
  • -با توجه به این که المنت دستگاه در هنگام کار گرم می شود و شکننده خواهد بود از وارد شدن ضربه به آن جلوگیری نمایید.
  • -حتما دستگاه را به شکل عمودی بر روی میز کار یا زمین قرار دهید تا مانع ورود هوا به داخل نشود.

 

• برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع نازل سشوار صنعتی می توانید به سایت Doityourself نیز مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
فروش نازل سشوار صنعتی نازل حلزونی سشوار صنعتی سری سشوار صنعتی نازل سشوار صنعتی خرید نازل سشوار صنعتی نازل های سشوار صنعتی دیجی کالا لوازم جانبی سشوار صنعتی قیمت نازل سشوار صنعتی سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی دیجی کالا سشوار صنعتی رونیکس مدل 1102 سشوار صنعتی قیمت کاربرد سشوار صنعتی سشوار صنعتی چیست سشوار صنعتی ارزان سشوار صنعتی ترب سشوار صنعتی سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی بوش سشوار صنعتی توسن سشوار صنعتی ادون سشوار صنعتی aeg سشوار صنعتی کرون خرید سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی اصفهان خرید سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی دست دوم بوش سشوار صنعتی دیجیتال دیجی کالا سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی دیجی کالا خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی aeg خرید سشوار صنعتی ادون راهنمای خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی ارزان خرید سشوار صنعتی توسن خرید سشوار صنعتی دیوار خرید سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی برای تعمیرات موبایل قیمت سشوار صنعتی 2000 وات محک قیمت سشوار صنعتی dwt قیمت سشوار صنعتی رونیکس قیمت سشوار صنعتی توسن پلاس قیمت سشوار صنعتی برای رزین قیمت سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی توسن قیمت سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی رونیکس 1102 قیمت سشوار صنعتی اشتاینل قیمت سشوار صنعتی بلک اند دکر قیمت سشوار صنعتی دیوالت قیمت سشوار صنعتی dca قیمت سشوار صنعتی رونیکس مدل 1101

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
رژیم دانمارکی برای دستیابی به اندامی زیبا و لاغر
رژیم دانمارکی رژیمی به شدت دشوار است که هدف آن کاهش حدود ۱۱ کیلو در کمتر از دو هفته است. ایده اصلی رژیم دانمارکی این بوده است که به مردم کمک کند تا هرچه سریع تر وزن خود را کاهش دهند به خصوص برای آنها...
ادامه مطلب >
پیشگیری از بیماری های خودایمنی با ویتامین D
ویتامین D می تواند پاسخهای ایمنی را تعدیل کند. نقشی که ویتامین D در حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن ایفا می کند بسیار پیچیده است. مصرف ویتامین D، اسیدهای چرب امگا 3 یا هر دو خطر ابتلا به بیمارهای خود ایمنی...
ادامه مطلب >
خوابی آرام با انتخاب و خرید تشک مناسب
همه انسان‌ها برای حفظ شادابی و سلامتی، نیازمند خواب کافی هستند. یکی از مهم‌ترین عواملی که در خواب هر فرد تاثیرگذار است، تخت خواب و تشک است. از آنجا که خرید تشک بدون تحقیق، نتیجه‌ای جز بیخوابی ندارد،ت...
ادامه مطلب >
چگونه بهترین دکوراسیون آشپزخانه مدرن را داشته باشیم؟
یکی از جذابیت‌های زندگی امروز، تجربه‌ی لذت آشپزی در یک آشپزخانه مدرن است. البته این مدرن بودن فقط در استفاده از لوازم به‌روز خلاصه نمی‌شود، توجه به دکوراسیون، رنگ، نورپردازی، چیدمان و… دکوراسیون آشپز...
ادامه مطلب >
چطور ساس را ریشه کن کنیم؟
حشره ساس، این حشره‌ی خون‌خوار و مزاحم، با وجود جثه‌ی ریز بسیار قدرتمند است! این حشره ممکن است به هر خانه‌ای هجوم بیاورد و معمولا از بین بردن آن کار دشواری است.
ادامه مطلب >
آشنایی با نایلون حبابدار، کاربرد و ویژگی‌های آن
نایلون حبابدار، نوعی نایلون شفاف و ضربه گیر میباشد و به این علت که از حباب های پر از هوا بر سطحش تشکیل شده است. قدرت ضربه گیری مناسبی نیز دارد. به همین جهت هم از آن برای بسته بندی و نگهداری کردن کالا...
ادامه مطلب >
نحوه فریز کردن برنج پخته
 یكی از سوالاتی كه برای بسیاری از ما تاكنون پیش آمده است این است كه برنج تا چند روز در یخچال و فریزر قابل نگهداری است؟ در این یادداشت چند نكته برای نگهداری هرچه بهتر برنج پخته ذكر خواهد شد.
ادامه مطلب >
اصول ست کردن رنگ لباس با رنگ چشم
تعداد زیادی از خانم‌ها علاقه دارند که از لنزهای رنگی برای تغییر رنگ چشم خودشان استفاده کنند و یا از این طریق کاری کنند که رنگ چشم‌ هایشان مشخص‌ تر باشد. اما آیا می‌دانستید که استفاده از یک لباس مناسب...
ادامه مطلب >
شناخت دستگاه خشک کن صنعتی و خانگی
قصد داریم دستگاه خشک کن صنعتی و خانگی را به شما معرفی کنیم، که احتمال زیاد هیچ اطلاعاتی درباره ی آن نمی دانید پس بهتر است جهت اطلاع بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید.
ادامه مطلب >