دوشنبه, 07 خرداد,1403
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

معرفی انواع نازل سشوار صنعتی


معرفی انواع نازل سشوار صنعتی

انتخاب درست نازل سشوارهای صنعتی به کاربر کمک می کند تا حرارت به صورت دقیق بر روی مناطق مدنظر تنظیم شود. در واقع انتخاب نازل مناسب تاثیر بسزایی در کیفیت انجام کار خواهد داشت. نازل سشوار صنعتی انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها کاربرد متفاوت و مخصوصی داشته و باعث انتشار، بازتاب و یا متمرکز شدن گرما بر روی سطوح مورد نظر می شود.

مقدمه

نکته ای که در انتخاب این ابزار کاربردی علاوه بر قدرت دستگاه باید در نظر گرفت، نوع نازل سشوار صنعتی و لوازم جانبی آن است.

 

توجه داشته باشد که در هنگام تهیه سشوار صنعتی می بایست دو عدد نازل به همراه آن عرضه شود تا امکان استفاده از این دستگاه در مصارف خانگی و صنعتی فراهم گردد.

 

اکنون با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله شما را با انواع نازل سشوار صنعتی آشنا کنیم.

 

انواع نازل سشوار صنعتی:

انتخاب درست نازل سشوارهای صنعتی به کاربر کمک می کند تا حرارت به صورت دقیق بر روی مناطق مدنظر تنظیم شود. در واقع انتخاب نازل مناسب تاثیر بسزایی در کیفیت انجام کار خواهد داشت. نازل سشوار صنعتی انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها کاربرد متفاوت و مخصوصی داشته و باعث انتشار، بازتاب و یا متمرکز شدن گرما بر روی سطوح مورد نظر می شود. در ادامه به معرفی و کاربرد برخی از انواع نازل سشوار صنعتی خواهیم پرداخت.

نازل اصلی:

این نوع نازل غالبا برای انجام فعالیت های معمولی مناسب می باشد. در هنگام انجام کار با نازل اصلی لازم است کنترل بیشتری بر روی خروجی سشوار صنعتی و نیز سطح مورد نظر داشت.

 

نازل محافظت شیشه:

نازل محافظت از شیشه گزینه ای مناسب برای زمانی است که می خواهید رنگ را از قاب پنجره ها حذف کنید. در واقع استفاده از این نوع نازل به شما کمک می کند تا گرمای حاصل از سشوار را از شیشه پنجره دور نگه دارید.

 توجه: گرمای مستقیم سشوار صنعتی به شیشه پنجره ها می تواند موجب ترک خوردن شیشه شود اما در صورت استفاده از نازل محافظت شیشه از بروز این اتفاق جلوگیری خواهد شد.

 

نازل تخت:

در هنگام از بین بردن و حذف رنگ از سطوح و یا شل کردن کاشی و سرامیک در سطوح وسیع استفاده از نازل تخت توصیه می شود. این نوع نازل باعث انتشار گرما در سطح وسیع تری می شود و به همین دلیل سرعت انجام کار را افزایش می دهد.

 

نازل مخروطی یا نازل نقطه ای:

از دیگر انواع نازل سشوار صنعتی می توان به نازل نقطه ای اشاره کرد. این نوع نازل می تواند به خوبی گرمای حاصل از سشوار صنعتی را در یک نقطه متمرکز کند. بنابراین برای زمانی که می خواهید یک منطقه کوچک را به سرعت گرم کنید استفاده از نازل مخروطی گزینه ای ایده آل محسوب می شود.

توجه: نازل مخروطی یا نقطه ای مناسب برای کارهایی نظیر جوشکاری برزنت پلاستیکی، شکل دهی به نقطه وینیل و یا شیشه می باشد.

 

نازل بازتابنده قاشق:

پنجمین مورد از انواع نازل سشوار صنعتی نازل بازتابنده قاشق است که از آن برای شکل دادن پیچ های محکم در لوله های پلاستیکی استفاده می شود. از کاربردهای دیگر این نوع نازل می توان به گرم کردن یکنواخت لوله و نیز گرم کردن سریع لوله های یخ زده اشاره کرد.

نازل سطحی و نازل تراشنده از دیگر انواع نازل سشوار صنعتی هستند که از نازل سطحی برای انجام کارهای جوشکاری و از نازل تراشنده برای خراش سطوح استفاده می شود؛ به گونه ای که با یک اتصال، گرما داده و خراش را ایجاد کنید.

 

انواع نازل سشوار صنعتی

 

هم چنین بخوانید:سشوار صنعتی چیست + روش استفاده از سشوار صنعتی

لوازم جانبی سشوار صنعتی:

لوازم جانبی مختلفی نیز به همراه اکثر تفنگ های گرمایی یا همان سشوارهای صنعتی ارائه می شوند. یکی از این لوازم اضافی کارک است که به کاربر کمک می کند تا رنگ های حرارت دیده و شل شده توسط سشوار صنعتی را به راحتی از سطح جدا کند. لوازم جانبی دیگری که می توان به آن اشاره کرد لیسه می باشد که امکان خراشیدن رنگ از شیار های پنجره و قاب و نیز گوشه های مهره دار را فراهم می سازد.

دسته سشوار صنعتی:

برای این که در هنگام کار با سشوار صنعتی بدون کمترین احساس خستگی پروژه را به اتمام برسانید و بتوانید در مدت زمان بیشتری دستگاه را در دست بگیرید، نیاز است تا این ابزار از دسته ای ارگونومیک بهره مند باشد.

 

پایه نگهدارنده:

برخورداری از پایه نگهدارنده باعث شده تا سشوار صنعتی به صورت کاملا ایمن بر روی پایه قرار گیرد. استفاده از پایه نگهدارنده باعث می شود تا بتوان سشوار را به گونه ای بر روی آن قرار داد که نازل مستقیما به سمت بالا باشد و امکان استفاده از هر دو دست به صورت همزمان فراهم باشد. این ویژگی برای زمانی که قصد دارید لوله های زیادی را خم کرده و شکل دهید، بسیار مفید می باشد.

 

چند نکته ایمنی در هنگام کار با سشوار صنعتی:

  • -سشوارصنعتی را مطابق با نیاز خود انتخاب نمایید. چرا که استفاده از این دستگاه با قدرت بالا می تواند در مصارف خانگی و سبک خطرناک باشد و باعث آسیب به سطح کار شود.
  • -فاصله مناسب سشوار صنعتی و سطح کار را رعایت نمایید تا علاوه بر جلوگیری از آسیب به قطعه کار، از دستگاه نیز محافظت شود.
  • -در هنگام استفاده طولانی مدت از دستگاه لازم است تا در بازه های زمانی مناسب سشوار را خاموش کرده و به آن استراحت دهید.
  • -با توجه به این که المنت دستگاه در هنگام کار گرم می شود و شکننده خواهد بود از وارد شدن ضربه به آن جلوگیری نمایید.
  • -حتما دستگاه را به شکل عمودی بر روی میز کار یا زمین قرار دهید تا مانع ورود هوا به داخل نشود.

 

• برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع نازل سشوار صنعتی می توانید به سایت Doityourself نیز مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
فروش نازل سشوار صنعتی نازل حلزونی سشوار صنعتی سری سشوار صنعتی نازل سشوار صنعتی خرید نازل سشوار صنعتی نازل های سشوار صنعتی دیجی کالا لوازم جانبی سشوار صنعتی قیمت نازل سشوار صنعتی سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی دیجی کالا سشوار صنعتی رونیکس مدل 1102 سشوار صنعتی قیمت کاربرد سشوار صنعتی سشوار صنعتی چیست سشوار صنعتی ارزان سشوار صنعتی ترب سشوار صنعتی سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی بوش سشوار صنعتی توسن سشوار صنعتی ادون سشوار صنعتی aeg سشوار صنعتی کرون خرید سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی اصفهان خرید سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی دست دوم بوش سشوار صنعتی دیجیتال دیجی کالا سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی دیجی کالا خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی aeg خرید سشوار صنعتی ادون راهنمای خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی ارزان خرید سشوار صنعتی توسن خرید سشوار صنعتی دیوار خرید سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی برای تعمیرات موبایل قیمت سشوار صنعتی 2000 وات محک قیمت سشوار صنعتی dwt قیمت سشوار صنعتی رونیکس قیمت سشوار صنعتی توسن پلاس قیمت سشوار صنعتی برای رزین قیمت سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی توسن قیمت سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی رونیکس 1102 قیمت سشوار صنعتی اشتاینل قیمت سشوار صنعتی بلک اند دکر قیمت سشوار صنعتی دیوالت قیمت سشوار صنعتی dca قیمت سشوار صنعتی رونیکس مدل 1101

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
پاسخ امام علی (ع) به سوال "علم بهتر است یا ثروت؟"
امیرالمومنین علی (ع) در مواجهه با سوالی درباره برتری علم یا ثروت، جواب‌های گوناگونی دادند.
ادامه مطلب >
هاب يا سوئيچ؟ کدام برای استفاده در شبکه بهتر است؟
هاب يا سوئيچ براي اتصال دستگا هاي مختلف از قبيل رايانه، مسيرياب، چاپگرهاي تحت شبکه، دوربين هاي مدار بسته و .... در شبکه هاي کابلي مورد استفاده واقع مي شود.
ادامه مطلب >
چای یا قهوه کدام برای سلامتی مفیدتر است؟
چای بهتر است یا قهوه و کدام یک از این دو نوشیدنی پرطرفدار فایده ی بیشتری برای سلامتی ما دارد، در این گزارش به این سؤال پاسخ خواهیم داد.
ادامه مطلب >
چرا بهتر است انگور را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم؟
در این مطلب به فواید مصرف روزانه انگور برای سلامتی بدن پرداخته شده است.
ادامه مطلب >
۱۲ دلیل برای بهتر بودن کریستیانو رونالدو نسبت به لیونل مسی
مسی و رونالدو، فوق ستاره‌های دنیای فوتبال هنوز هم رقابت سختی برای کسب عناوین مختلف دارند.
ادامه مطلب >
کیفیت کشت اول برنج بهتر است یا کشت دوم؟
برنج کشت دوم به علت برخورد با شرایط آب و هوای خنک کیفیت بهتری دارد.
ادامه مطلب >
کدام بهتر است Ultrabook یا لپ تاب؟
اولترابوک (Ultrabook) نسل جدیدی از خانواده‌های لپ تاپ می‎باشد که اواخر سال ۲۰۱۱ توسط شرکت اینتل معرفی و ثبت شد.
ادامه مطلب >
رمزارز یا بورس؛ کدام بازار برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟
کارشناس بازار سرمایه گفت: در مقایسه ریسک سرمایه‌گذاری در بورس و رمز ارزها باید به نکاتی مانند تحریم‌ها و عدم ارتباط با صرافی‌ها و بانک‌های خارجی توجه کرد.
ادامه مطلب >
نمک دریا یا نمک تصفیه شده یُددار کدام بهتر است؟
نوع نمک مصرفی می‌تواند تاثیر مهمی بر روی سلامتی اعضای خانواده داشته باشد.
ادامه مطلب >