چهارشنبه, 08 آذر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

روش دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی


 روش دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی

نصب شیشه دودی این روزها بسیار پرطرفدار و مرسوم شده است و به کررات می بینیم، ماشین هایی هستند که اقدام به نصب شیشه دودی می کنند. نصب شیشه دودی بیشتر برای روزهای گرم در تابستان و تابیدن نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرد. البته در شهرهای جنوب کشورمان با توجه به شرایط آب و هوایی و گرم طاقت فرسا و حرارت بالای خورشید استفاده از برچسب های شیشه دودی مسئله ای مهم و ضروری محسوب می شود.

همانطور که می ‌دانید، شیشه دودی به دو شکل در اتومبیل ‌ها دیده می ‌شود، در برخی از اتومبیل‌ها به صورت فابریک و به عنوان یک آپشن در خودرو‌ معرفی می‌شود که در بازار ایران به شیشه رفلکس معروف است. البته تفاوت دیگر این شیشه ها با شیشه‌ های دودی دستی که دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی هم برای همین روش می باشد، این است که خود شیشه اتومبیل با بهره گیری از فناوری ‌های جدید رنگ شده است و یا با استفاده از شیشه‌ های چند لایه، یک لایه را به صورت رنگ شده در کنار شیشه اصلی تعبیه می ‌کنند.

 

اما برای داشتن شیشه دودی بر روی اتومبیل ‌هایی که شیشه ‌های شفاف دارند، معمولا از طلق ‌های پلاستیکی رنگی از جنس کامپوزیت نرم یک پارچه استفاده می ‌شود. این روش به صورت دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی انجام می شود. این طلق ‌ها به آسانی در بازار ایران قابل تهیه هستند و البته رنگ‌ ها و کیفیت ‌های متفاوتی دارند، پس طبیعی است در هنگام خرید طلق شیشه دودی اتومبیل، به برند ‌های مختلف با قیمت ‌های متفاوت برخورد کنید.

 

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی چه مزایایی برای خودرو دارد؟

-نصب شیشه دودی به عنوان شیشه ماشین، مانع از ورود گرما به داخل خودرو در تابستان شده و مانع از آفتاب سوختگی سرنشینان و کودکان خواهد شد.

-گاها گفته می شود که دلیل نصب برچسب دودی روی شیشه، ایجاد حریم شخصی برای راننده و سرنشینان اتومبیل بوده که البته از جهاتی می تواند درست یا نادرست باشد.

-از دیگر دلایل دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی می توان به ضد خش کردن شیشه ماشین اشاره کرد. برچسب ها از ایجاد خط و خش جلوگیری کرده و به عنوان محافظی برای شیشه خودرو عمل می کنند. به این ترتیب که مقاومت بیشتری در برابر ضربات وارد شده به شیشه خودرو ایجاد می کنند و در واقع همین مورد توانسته نظر طرفداران بسیاری را به خود جلب کند.

 

-برچسب های دودی شیشه حتی از تابش اشعه های مضر و اشعه uv تا حدی جلوگیری کرده و باعث کاهش مضرات این اشعه می شوند. در برخی از کشور هایی که خودرو تولید می شود از شیشه های آنتی UV استفاده نمی کنند و همین مسئله افراد را به دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی ترغیب می کند.

-به علاوه شیشه دودی برای خودرو، زیبایی و جلوه بهتری ایجاد کرده و برای موارد امنیتی و حفاظتی هم مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود قوانین راهنمایی و رانندگی ایران تیره کردن شیشه خودرو را محدود کرده و جریمه نقدی برای صاحبان خودرو هایی که شیشه های دودی غیر متعارف داشته باشند در نظر گرفته است. پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که شیشه های دودی نامتعارف دقیقا به چه نوع شیشه هایی اطلاق می شود گفت:

-طبق قوانین موجود در مراکز معاینه فنی، وجود برچسب شیشه دودی (حتی کمرنگ ۴۰ درصد) برای شیشه عقب خودرو غیر مجاز است و در صورت وجود، برگه معاینه فنی صادر نمی شود ولی اگر شیشه عقب خودرو به طور فابریک دودی باشد نه با برچسب مانعی برای صدور برگه معاینه وجود ندارد. لازم به ذکر است که شیشه دودی (برچسب و یا شیشه دودی فابریک کارخانه) برای پنجره های جلو و عقب، در صورتی که سرنشینان خودرو از فاصله 3 متری قابل دیدن باشند، مانعی برای صدور معاینه فنی نخواهد بود.

 

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی

 

سشوار صنعتی چیست؟

سشوار صنعتی در واقع ابزاری است که توانایی تولید یک جریان هوایی با سرعت های متفاوت و دمایی معمولا مابین 100 تا 600 درجه سانتی گراد را دارد. این ابزار جایگزین امنی برای اموری می باشد که در گذشته گرمای مورد نیاز را به وسیله شعله مستقیم تامین می کردند و در کارهایی همچون نکات خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی یا دودی کردن شیشه خودرو کاربرد دارد.

هم چنین بخوانید:سشوار صنعتی چیست + روش استفاده از سشوار صنعتی

نحوه کارکرد این دستگاه بسیار شبیه به سشوار خانگی می باشد به این ترتیب که گرمای تولید شده توسط المنت برقی به وسیله یک دمنده از طریق نازل دستگاه به بیرون دمیده می شود ولی با این تفاوت که قابلیت تولید دما های بسیار بالاتر و هم چنین جریان هوای بیشتری نسبت به نمونه خانگی خود را دارد. در واقع سشوارهای صنعتی از شدت باد بیشتر و نیز حرارت بالاتری نسبت به سشوارهای معمولی برخوردارند.

معمولا یک سشوار صنعتی مجهز به مکانیزمی است که توانایی کنترل میزان باد و گرمای تولید شده را دارد.

این ابزار صنعتی از دو قسمت تشکیل شده است. اولین بخش آن المنت است که کار آن تولید هوای گرم بوده و قسمت دوم موتور سشوار صنعتی است که در انتقال هوای گرم تولید شده توسط المنت کارایی دارد.

 

سشوار صنعتی به عنوان ابزاری با چندین مورد استفاده و کاربرد در صنایع متفاوت بکار گرفته می شود که یکی از کاربردهای عمومی آن دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی است.

 

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی

نحوه دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی:

دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی یک فرایند چند مرحله ‌اي است و برای انجام دادن آن؛ به یک سری از ابزارآلات و وسایل نیاز پیدا خواهیم کرد. یکی از این وسایل، کاتر است که برای برش دادن فریم ‌هاي‌ رنگی استفاده می شود، بهتر است در این فرایند از کاتر ‌هاي‌ کوچک که تیغه نازک دارند، استفاده شود.

لیسه یا لیسک دومین ابزاری است که به آن احتیاج داریم، یک لیسه پلاستیکی نازک می تواند در حرکت دادن آب در زیر طلق به ما کمک کند. همچنین در فرایند دودی کردن شیشه ماشین، به سشوار نیاز پیدا خواهیم کرد که البته پیشنهاد می کنیم از سشوار ‌هاي‌ صنعتی در این پروسه استفاده کنید.

در ابتدا برای دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی شیشه را به خوبی می ‌شوییم، به صورتی که هیچ آلودگی یا لکه ‌اي بر روی آن دیده نشود. پس از آن از یک محلول شوینده و آب استفاده می کنیم و از طریق آب‌ پاش بر روی لایه بیرونی شیشه اسپری می کنیم.

طلق رنگی را روی شیشه خیس قرار داده و سپس قسمت‌ هاي‌ اضافی دور شیشه را با استفاده از کاتر می بریم. در این قسمت باید توجه داشته باشیم که در زمان بریدن طلق، حدود ۵ تا ۱۰ میلی متر از بالای طلق را باقی بگذاریم تا در زمان چسباندن آن بتوانیم از این قسمت به عنوان اهرم نگه‌ دارنده استفاده کنیم.

در مرحله بعد نوبت به لیسه کشیدن می رسد؛ در این مرحله از بالا شروع به لیسه کشیدن می کنیم تا تمام مایع زیر طلق به بیرون ریخته شود. دراین مرحله ضمن لیسه کشیدن باید از سشوار صنعتی هم استفاده کنید تا سطح زیر طلق کاملا خشک شود.

سپس شیشه خودرو را به پایین بیاورید و لبه بالایی طلق را با کاتر، هم سطح با شیشه کنید. حالا شیشه خودرو شما دودی است. شما دودی کردن شیشه خودرو با سشوار صنعتی را به درستی  و می توانید این تکنیک ‌را به راحتی برای دودی کردن تمام شیشه ‌هاي‌ دیگر خودروها نیز استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی می توانید به سایت Bobvila نیز مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
شیشه دودی 40 درصد ابزار شیشه دودی شیشه دودی ۳۰ درصد بررسی ابزار رونیکس رونیکس لوگو کاردک ژله ای قیمت شیشه دودی 40 درصد قیمت شیشه دودی 25 درصد قیمت شیشه دودی 35 درصد قیمت شیشه دودی 35 درصد دیجی کالا قیمت شیشه دودی ۵۰ درصد قیمت شیشه دودی 20 درصد قيمت دودي كردن شيشه ماشين پراید شیشه دودی ۱۰۰ درصد بهترین مارک برچسب شیشه دودی ماشین درصد مجاز شیشه دودی سال 99 نصب شیشه دودی در محل شیشه دودی 25 درصد قیمت شیشه دودی هفت رنگ شیشه دودی 5 درصد شیشه دودی پراید برندهای معروف شیشه دودی سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی دیجی کالا سشوار صنعتی رونیکس مدل 1102 سشوار صنعتی قیمت کاربرد سشوار صنعتی سشوار صنعتی چیست سشوار صنعتی ارزان سشوار صنعتی ترب سشوار صنعتی سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی بوش سشوار صنعتی توسن سشوار صنعتی ادون سشوار صنعتی aeg سشوار صنعتی کرون خرید سشوار صنعتی دست دوم سشوار صنعتی اصفهان خرید سشوار صنعتی رونیکس سشوار صنعتی دست دوم بوش سشوار صنعتی دیجیتال دیجی کالا سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی دیجی کالا خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی aeg خرید سشوار صنعتی ادون راهنمای خرید سشوار صنعتی خرید سشوار صنعتی ارزان خرید سشوار صنعتی توسن خرید سشوار صنعتی دیوار خرید سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی برای تعمیرات موبایل قیمت سشوار صنعتی 2000 وات محک قیمت سشوار صنعتی dwt قیمت سشوار صنعتی رونیکس قیمت سشوار صنعتی توسن پلاس قیمت سشوار صنعتی برای رزین قیمت سشوار صنعتی قیمت سشوار صنعتی توسن قیمت سشوار صنعتی بوش قیمت سشوار صنعتی رونیکس 1102 قیمت سشوار صنعتی اشتاینل قیمت سشوار صنعتی بلک اند دکر قیمت سشوار صنعتی دیوالت قیمت سشوار صنعتی dca قیمت سشوار صنعتی رونیکس مدل 1101

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
راهنمای خرید چرخ سنباده
چرخ سنباده برای کارهای خانگی مثل تعمیرات اتاق خواب، کابینت‌سازی و ساخت کف خیلی ضروری است. چرخ سنباده برای صاف کردن سطوح زبر و ساخت مبلمان چوبی، کف و سطوح شیب‌دار خیلی مناسب است.
ادامه مطلب >
آشنایی با فرز آهنگری و نحوه کار با آن
یکی از این ابزارآلات که کاربرد فراوانی در حوزه صنعتی و خانگی دارد، فرز آهنگری می باشد. به گونه ای که می توان گفت پس از دریل یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین ابزارآلات برقی، فرز آهنگری است.
ادامه مطلب >
یک دریل شارژی حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟
خرید دریل شارژی باید با دقت و توجه خاصی انجام شود. امروزه دریل های بی سیم یکی از ابزارهایی است که تقریباً همه صنعتگران از آن استفاده میکنند. اما نکات کلیدی و مهمی وجود دارد که باید قبل از خرید دریل ش...
ادامه مطلب >
انواع خوشبو کننده‌های بدن را بشناسید
رعایت بهداشت، آراسته و خوشبو بودن شخصیتی محبوب از شـما می سازد، همان گونه کـه خود مـا افراد تمیز و خوشبو و مرتبی کـه در اطرافمان هستند را نسبت بـه شلخته ها بیشتر دوست داریم. در ادامه بـه معرفی انواع ...
ادامه مطلب >
شیارزن و کاربرد آن در صنعت ساختمان
شیارزن وسیله‌ای از خانواده‌ی ابزار برقی است که دارای قدرت برش و ایجاد شیار در دیوار است. در صنعت ساختمان جهت کارهایی چون برق کشی از این ابزار استفاده می‌شود.
ادامه مطلب >
گشتاور سنج یا ترکمتر دریل چیست؟
ترکمتر برای نخستین بار در سال ۱۹۱۸ به منظور کنترل آب شهر نیویورک و ایمنی باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ های اتصالات آب شهری توسط شهرداری این شهر تولید شد. شخصی به نام Walter p. Chrysler در سال ۱۹۲۰، به ...
ادامه مطلب >
بررسی مزایا و معایب کارواش خانگی
دستگاه واترجت، وسیله‌ای مکانیزه در کاربردهای صنعتی و خانگی می‌باشد، که توسط یک پمپ فشار قوی فشار آب را افزایش داده و آن را به ماده‌ای قدرتمند که می تواند لکه‌ها و آلودگی‌ها را از میان بردارد، تبدیل م...
ادامه مطلب >
لامپ بروکس بهتر است یا پارس شهاب ؟
در این نوشته به مقایسه دو برند تولید کننده لامپ و لوازم روشنایی،پارس شهاب و بروکس میپردازیم تا لامپی متناسب با نیازتون خرید کنید! در ادامه همراه باشید با دو شرکت مطرح و پراوازه تولید کننده لامپ شرکت ...
ادامه مطلب >
قهوه ساز با اسپرسوساز چه تفاوتی دارد؟
ابزار و دستگاه‌های طبخ قهوه، بسیار متنوع هستند. تا زمانی که با عملکرد درست این ابزار آشنا نشوید، نمی‌توانید یک نوشیدنی باب طبع خود تهیه کنید. در اینجا قصد داریم به بررسی تفاوت قهوه ساز و اسپرسوساز بپ...
ادامه مطلب >