ﺳﻪشنبه, 11 مهر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟


علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

گرم نشدن آب آبگرمکن یکی از رایج ترین مشکلات در سیستم گرمایشی ساختمان است. همه دستگاه های گرمایشی بعد از مدتی، دچار مشکل می شوند و لازم است تا عیب یابی و تعمیر شوند. علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چند مورد مشخص است.با ما همراه باشید تا با دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن آشنا شوید.

گرم نشدن آب آبگرمکن یکی از شایع ترین مشکلات در سامانه گرمایشی ساختمان است. تمام دستگاه های گرمایشی پس از مدتی به مشکل برمی خورند و نیاز است تا نقص آن پیدا شده و تعمیر شوند. دلیل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چند موضوع معلوم است.

 

دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری:

به وجود آمدن مشکل در ترموکوبل:

یکی از عواملی که می‌تواند دلیل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری باشد، پیدایش اشکال در ترموکوبل است. ترموکوبل یکی از لوازم مهم سیستم‌های گرمایشی محسوب می شود و برای شعله‌ور شدن مشعل، نیاز است که ترموکوبل آبگرمکن، سالم باشد.

 

هنگامی که این قطعه، دچار مشکل می‌شود، می‌توانید با توجه به نوع مشکل آن نسبت به تعمیر و یا عوض کردن آن اقدام نموده و مشکل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری خانه خود را برطرف کنید. یکی از مشکلات شایع مربوط به ترموکوبل آبگرمکن‌ها، شل بودن مهره مربوط به آن‌هاست که برطرف کردن مشکل مربوطه به تخصص و مهارت کافی احتیاج دارد.

 

کاهش فشار گاز:

کم شدن فشار گاز، یکی دیگر از شایع ترین دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری است. دو دلیل متداول افت فشار گاز، شامل لوله‌کشی گاز منطقه و نشتی در لوله‌کشی گاز ساختمان است. همان گونه که می‌دانید، برای دلیل اول افت فشار گاز، کاری از دست صاحبان ملک برنمی‌آید و همه اهالی منطقه مورد نظر از مشکل مربوطه، رنج می‌برند.

 

ولی چنانچه افت فشار گاز به علت نشتی در لوله‌کشی گاز ساختمان صورت گرفته باشد، باید به سرعت برای تعمیر آن به تعمیرکار، مراجعه کنید، تا نسبت به برطرف کردن آن مشکل اقدام کند. به هیچ وجه نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشید، چون امکان دارد که مشکلات جدی‌تری را به وجود آورد.

 

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری, مهمترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست,دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

مهمترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

 

رسوب گرفتن مبدل حرارتی:

به راحتی می توان گفت مهمترین ترین علت سرد بودن آب، رسوب مبدل است. آب لوله کشی دارای مواد معدنی بسیاری است که به تدریج در لوله ها رسوب می کنند. این رسوب در آبگرمکن و مخزن آب هم تشکیل می شود. با توجه به استفاده همیشگی از آبگرمکن و همین طور دمای زیاد، رسوب مبدل به سرعت تشکیل می گردد. رسوب گرفتن آبگرمکن خیلی طبیعی است و در بیشتر مناطق وجود دارد. رسوب آب در ته مخزن جمع می شود و قادر به خارج شدن از آب گرمکن نیست. اغلب فشار آب گرم نیز کم می شود و رسوب آب همه سر دوش ها و شیرآلات را نیز می گیرد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است تا عملیات رسوب زدایی آبگرمکن انجام گردد. برای برطرف کردن رسوبات آبگرمکن، محفظه آب به صورت کامل شستشو داده می شود. این کار احتیاج به تجربه و مهارت دارد.

 

خرابی پیلوت :

با زدن کلید روشن آبگرمکن، شمعک روشن می شود. هر نوع مشکلی در سیستم شعله شامل خاموش شدن یا سوخت ناقص مربوط به پیلوت است. گرفتکی، کثیفی و خرابی پیلوت باعث می شود تا شعله خاموش شده و آبگرمکن نتواند آب را گرم کند. همین اشکال ساده سبب قطع شدن آب گرم منزل می شود و مشکلات بسیاری را ایجاد می کند.

 

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری, مهمترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست,دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست

علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست؟

 

خاموش شدن شمعک:

خاموش شدت شمعک، از دیگر علل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری است. در حقیقت خاموش شدن خود به خود شمعک امکان دارد به علت افت فشار گاز باشد که با تنظیم پیچ شمعک این اشکال رفع می‌شود. علل افت فشار هم رسوب گرفتگی،نشتی گاز، گرفتگی صافی شمعک و بسته بودن شیر پروانه ای باشد.

 

بعضی وقتها نیز شمعک روشن می‌شود، ولی مشعل روشن نمی‌شود، یا دیر روشن می‌شود که باید شیر احتراق تنظیم شود. یکی دیگر از علل روشن نشدن مشعل می‌تواند پاره شدن یا خراب شدن واشر دیافراگم باشد. بنابراین برای برطرف کردن این اشکال یعنی برطرف کردن روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری و گرم نشدن آب آبگرمکن به سرعت از یک تعمیرکار آبگرمکن کمک بخواهید.

 

اشکال در لوله کشی:

عامل دیگری که سبب می شود آب آبگرمکن گرم نشود و علت داغ نشدن آبگرمکن است، اشکال در لوله کشی موقع نصب آبگرمکن است. نصب اشتباه در لوله کشی نیز می‌تواند دلیل گرم نشدن آب آبگرمکن باشد. که برای رفع این مشکل شما احتیاج به لوله کش حرفه ای دارید.

 

گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری, مهمترین علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری چیست,علت گرم نشدن آب آبگرمکن چیست

دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

 

دودکش:

بعضی اوقات این مشکل نادیده گرفته می شود ولی نقش مهمی در کیفیت عملکرد آبگرمکن دارد. دودکش های غیر استاندارد نیز باعث اشکال در آبگرمکن و پکیج هستند و می توانند خطرات جدی برای خانواده ها به وجود بیاورند. دودکش استاندارد می تواند گازها را خارج کند و به این ترتیب سوخت آبگرمکن بهتر انجام می گردد. دلیل سرد بودن می تواند به علت خاموش شدن آبگرمکن باشد که به علت عدم عملکرد درست دودکش ها اتفاق افتاده است.

 

چنانچه آب به اندازه کافی گرم نمی‌شود:

بعضی اوقات امکان دارد آب کاملا سرد نباشد ولی همچنان به قدر کافی گرم نشود. در چنین شرایطی مانند دستورالعمل زیر اقدام کنید.

 

ترموستات آبگرمکن دیواری را به روی درجه بالاتری بگذارید. چنانچه موقع انجام این کار مشعل آبگرمکن دیواری شعله ور شد، بگذارید روی همان درجه بماند، یکساعت بعد دوباره آب گرم را بررسی کنید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
آبگرمکن دیواری بوتان آبگرمکن دیواری ایران شرق آبگرمکن دیواری قیمت آبگرمکن دیواری به انگلیسی آبگرمکن دیواری بوتان b4218i آبگرمکن دیواری دیجی کالا آبگرمکن دیواری بوتان 3218 آبگرمکن دیواری بوتان قیمت آبگرمکن دیواری کوچک آبگرمکن دیواری مخزن دار آبگرمکن دیواری خرید آبگرمکن دیواری بوتان خرید آبگرمکن دیواری ایران شرق خرید آبگرمکن دیواری دست دوم خرید آبگرمکن دیواری بوتان مدل b3118 خرید آبگرمکن دیواری با حکمت کارت خرید آبگرمکن دیواری گازی خرید آبگرمکن دیواری برقی خرید آبگرمکن دیواری بوتان 4218 خرید آبگرمکن دیواری بوتان 3218 خرید آبگرمکن دیواری پلار خرید آبگرمکن دیواری قیمت آبگرمکن دیواری بوتان قیمت آبگرمکن دیواری بوتان 3118 قیمت آبگرمکن دیواری قیمت آبگرمکن دیواری ایران شرق قیمت آبگرمکن دیواری بوتان b3115 قیمت آبگرمکن دیواری بوتان 3215 قیمت آبگرمکن دیواری بوتان دست دوم قیمت آبگرمکن دیواری ایران رادیاتور قیمت آبگرمکن دیواری برقی قیمت آبگرمکن دیواری بوتان 3218 قیمت آبگرمکن دیواری

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
برای آرامش قلب و روح چه سوره ای از قرآن را بخوانیم؟
برای آرامش درونی و اعصاب و روان، برای رفع نگرانی ها و استرس های خود چه دعایی بخوانیم؟
ادامه مطلب >
معرفی با کیفیت ترین لنز رنگی سال 1401
چشم، تنها عضو از بدن است که به طور مستقیم اکسیژن را از هوا میگیرد. بنابراین، وقتی میخواهید با کمک لنز رنگی، تغییراتی در چهره و ظاهر خود ایجاد کنید، باید حتما به سلامتی قرنیه چشم هم توجه داشته باشید. ...
ادامه مطلب >
چای نعناع را چطور تهیه کنیم؟
برخی از چای ها دمای مختلفی برای دم شدن دارند ، زیرا دمای زیاد باعث سوزاندن برگ میشود.اما در چای نعنا شما میتوانید ، آب جوش را مستقیما بر روی برگ ها بریزید
ادامه مطلب >
لوازم آرایشی یا لوازم کشنده!
 بیشتر خانم ها از فرط خوشحالی و ذوق زدگی هنگام خرید لوازم آرایشی جدید فقط به مارک آنها توجه می کنند و حتی نگاهی هم به فهرست مواد تشکیل دهنده آن نمی اندازند. این در حالی است که بعضی مواد به کار رفته د...
ادامه مطلب >
با خواص گیاه مرزه آشنا شوید
مرزه از اعضای خانواده نعناع است که ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد، استفاده از گیاه مرزه مزایای سلامتی بسیاری برای بدن به همراه دارد.
ادامه مطلب >
آشنایی با چای سیستوس و خواص فوق العاده آن
چای سیستوس یا سیستوس اینکانوس یکی از قدیمی ترین انواع چای بوده و قرن هاست در نواحی دریای اطراف دریای مدیترانه نوشیده می شود. این نوشیدنی خواص زیادی برای سلامتی و بوی بسیار مطبوعی دارد.
ادامه مطلب >
آشنایی با فواید بی نظیر روغن هسته سنجد
سنجد در داروسازی از قدمت بسیار طولانی برخورار است. وغن سنجد در کشور های چین، تبت، مغولستان و روسیه به عنوان درمانگر مشکلات گوارشی، افزایش دهنده گردش خون، تسکین دهنده درد و درمان کننده سرفه شناخته شده...
ادامه مطلب >
محرومیت یک ساله روازاده از حرفه پزشکی!
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، حسین روازاده معروف به" حکیم روازاده" بر اساس رای هیات عالی انتظامی سازمان نظام پزشکی به یک سال محرومیت از اشتغال به حرفه پزشکی و وابسته در کل کشور محکوم شد....
ادامه مطلب >
یه نوشیدنی خوشمزه ی چربی سوز
هر فردی، حتی اگر اندام مناسبی داشته باشد، حداقل یک بار در عمرش به دنبال روش‌هایی بر ای لاغری شکم بوده است. چرا که شکم و پهلو اولین جایی از بدن هستند که چاق می‌شوند و از طرف دیگر جزو سرسخت‌ترین چربی‌ه...
ادامه مطلب >