پنجشنبه, 10 فروردین,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

یک فنجان چای گرم با انتخاب بهترین فلاسک

print
یک فنجان چای گرم با انتخاب بهترین فلاسک

نوشیدن چای در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است. اما در شرایطی که چای داغ در دسترس‌ ما نیست مجبور به حمل چای توسط فلاسک چای با خود هستیم. بهترین و ساده‌ترین راه برای فراهم کردن امکان نوشیدن چای در همه‌ی شرایط داشتن یک فلاسک چای است.

چای در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است. اما در شرایطی که چای داغ در دسترس‌ ما نیست مجبور به حمل چای توسط فلاسک چای با خود هستیم. بهترین و ساده‌ترین راه برای فراهم کردن امکان نوشیدن چای در همه‌ی شرایط داشتن یک فلاسک چای است.

خرید فلاسک چای خوب می‌تواند نوشیدن چای و قهوه‌ی داغ در شرایط مختلف از جمله سر کار، مسافرت، داخل ماشین و گردش‌های شبانه را بسیار دلپذیر کند.

 

انواع مختلف فلاسک:

فلاسک‌ها از لحاظ کاربرد و نوع استفاده به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن‌ها با توجه به جنس بدنه، محفظه داخلی، اندازه و ظرفیت، نوع خروجی مایعات و شکل ظاهری انواع مختلفی دارند که با همگی آن‌ها در راهنمای خرید فلاسک آشنا می‌شوید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از این انواع برای شما مناسب است.

 

فلاسک‌ نوشیدنی تک نفره:

 این فلاسک‌ها معمولا با گنجایش نیم لیتری تا یک لیتری به شکل استوانه‌ای تولید می‌شوند و می‌توانند به شکل دسته‌دار یا بدون دسته ساخته شوند. از این فلاسک‌ها، هم برای نوشیدنی‌های گرم و هم نوشیدنی‌های خنک استفاده می‌شود. یعنی برای محل کار، پیاده‌روی، صخره‌نوردی، کوهنوردی و حتی سفرهای کوچک تک نفره مناسب هستند.

 

فلاسک‌ چای دسته‌دار (خانواده):

 این فلاسک‌ها معمولا در ظرفیت‌های یک لیتری تا سه لیتر و دو مدل تکی و دوقلو هستند و معمولا از نظر اندازه در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می‌شوند که بسته به نوع استفاده می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.
مثلا مدل‌های دوقلو اغلب برای استفاده همزمان از چای و آب جوش- برای تهیه قهوه یا دم‌نوش- است ولی مدل‌های تکی برای استفاده یک نوشیدنی‌ می‌باشد. در نتیجه مدل‌های دوقلو، فلاسک‌های چندمنظوره محسوب می‌شوند که می‌توانید به‌طور همزمان برای دو نوشیدنی متفاوت یا پذیرایی از افراد زیاد از آن استفاده کنید.

 

فلاسک‌ مسافرتی:

 این فلاسک‌ها که برای نگهداری چای و نوشیدنی‌های داغ استفاده می‌شود، از نظر شکل و اندازه مشابه فلاسک چای دسته‌دار یا فلاسک تک نفره هستند. اما یک فلاسک مسافرتی ویژگی‌هایی دارد که شامل موارد زیر است.

-سبک، کم‌حجم و مناسب سفر است.

-مدت زمان زیادی آب جوش یا چای داغ را در خود نگه ‌می‌دارد.

-درب فلاسک به‌گونه‌ای طراحی شده که در صورت افتادن یا کج شدن، مانع از ریختن یا چکه‌کردن محتویات فلاسک و هدر رفتن گرمای داخل مخزن می‌شود.

-درب فلاسک‌های مسافرتی در بهترین حالت به‌صورت پیچی است و به عنوان یک لیوان می‌شود از آن استفاده کرد. درواقع درب فلاسک‌های مسافرتی چند منظوره است تا نیازهای فرد را برطرف نماید.

-فلاسک‌های مسافرتی دهانه باریکی دارند تا ریختن چای یا نوشیدنی آسان‌تر باشد.

-فلاسک‌های مسافرتی کیف یا کاور مخصوص دارند تا در هنگام سفر بتوانید آن را به کوله‌پشتی خود آویزان کنید یا مانند کیف‌دستی آن را بر شانه خود بیندازید.

-مخزن یا محفظه داخلی فلاسک‌های مسافرتی، هم می‌تواند شیشه‌ای باشد و هم استیل که در هر دو مدل، نباید شکننده باشد.

 

فلاسک غذا:

 فلاسک غذا به‌منظور گرم نگه‌داشتن غذا بوده و دهانه بزرگی دارد. فلاسک‌های غذا هم در انواع و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و برای محل کار، گردش‌های کوتاه و نگهداری غذای کودک مناسب هستند. معمولا درب آن‌ها چند منظوره است و می‌توان از ان به عنوان بشقاب یا سوپ‌خوری استفاده کرد. این مدل فلاسک در حدود ۸ ساعت غذا را گرم نگه می‌دارند.

پیشنهاد ما در راهنمای خرید فلاسک این است که اگر نوع استفاده شما از فلاسک برای مقاصدی چون سفر‌های کوتاه فردی، کوهنوردی، پیاده‌روی یا استفاده در محل کار و مصرف شخصی است، فلاسک‌های نوشیدنی تک نفره گزینه مناسبی هستند.

اگر استفاده شما برای مقاصدی چون سفرهای خانوادگی یا جمعی، طبیعت‌گردی‌های طولانی یا پیک‌نیک‌های دسته‌جمعی است، فلاسک‌های چای دسته‌دار (فلاسک‌های خانواده) گزینه‌ مناسبی هستند که می‌توانید در دو مدل تکی و دوقلو بسته به نوع استفاده‌تان انتخاب کنید.

مدل‌های تکی فقط برای یک نوشیدنی می‌تواند استفاده شود و مدل‌های دوقلو برای استفاده همزمان از چای و آب جوش بوده و یک فلاسک چندمنظوره محسوب می‌شود. در نهایت هم اگر فلاسک را فقط برای مسافرت‌ها و طبیعت‌گردی‌های طولانی‌ می‌خواهید ضمن توجه به سایر موارد، لازم است که فلاسک‌های مسافرتی تک نفره یا خانواده را برای خرید انتخاب کنید.

 

راهنمای خرید فلاسک چای:

از بردن قهوه به سر کار تا نوشیدن یک چای گرم و دلچسب در کمپ، تفاوتی ندارد که فلاسک چه کابردی برای شما دارد، برای بهترین انتخاب نیازمند راهنمای خرید فلاسک چای هستید. در ادامه به معیارها و فاکتورهایی اشاره خواهیم کرد که در زمان خرید به کمک شما خواهند آمد تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

جنس بدنه فلاسک چای:

فلاسک‌های چای موجود در بازار از مواد مختلفی مانند شیشه، پلاستیک و استیل تولید می‌شوند. یکی از متداول‌ترین این مواد، استیل ضد زنگ است. علت هم مقاومت در برابر ضربه و البته عدم انتقال حرارت است. چرا که فلاسک‌های شیشه‌ای شکننده هستند و مانند فلاسک‌های پلاستیکی قابلیت حفظ دما را برای مدت بالایی ندارند. فلاسک‌های پلاستیکی در اثر ضربه آسیب دیده و احتمال نشتی در آن‌ها بسیار زیاد است.

در مقابل، فلاسک‌های استیل ضد زنگ در برابر ضربه مقاوم بوده و به دلیل امکان تولید چند لایه، قابلیت بالایی در حفظ دمای نوشیدنی دارند. یکی از مهمترین مزایای فلاسک‌های استیل، ضد زنگ بودن آن‌ها است که این امر مانع از تغییر طعم نوشیدنی می‌شود و همینطور غیر سمی هستند. وزن فلاسک‌های استیل ضدزنگ بیشتر از فلاسک‌های شیشه‌ای و پلاستیکی است و ممکن است حمل هر روزه آن به سر کار برای همه آسان نباشد. خبر خوب اینکه در حال حاضر فلاسک‌های استیل ضدزنگ با وزن پایین طراحی و تولید شده‌اند که کاربری و حمل آن را برای فرد راحت‌تر کرده‌اند.

 

نوع عایق فلاسک چای:

اولین و مهمترین فاکتوری که باید برای خرید فلاسک چای در نظر بگیرید، نوع عایق آن است. عایق بدنه اصلی‌ترین عامل در حفظ حرارت و گرمای نوشیدنی داخل فلاسک است. اگر فلاسک مورد نظر شما کیفیت بالایی داشته باشد، برای مدت زمان طولانی‌تری نوشیدنی را گرم نگاه می‌دارد. نحوه ساخت فلاسک‌های چای شباهت زیادی با پنجره‌های دوجداره دارد به این مفهوم که دیوار بدنه فلاسک از دو یا چند لایه تشکیل می‌شود. در بین این لایه‌ها یا دیوارها، خلاء است یا با مواد عایقی مانند فوم پُر شده‌اند که به عنوان یک عایق حرارتی عمل می‌کنند.

لازم به ذکر است که هر چقدر خلاء مابین لایه‌ها کیفیت بهتری داشته و از مولکول‌های هوای کمتری تشکیل شده باشد، انتقال حرارت کمتر صورت گرفته و در واقع عایق حرارتی بهتری خواهد بود. در نتیجه دمای نوشیدنی داخل فلاسک برای مدت زمان طولانی‌تری حفظ خواهد شد. البته این امر به مفهوم بیشتر بودن فاصله بین لایه‌ها نیست بلکه کیفیت خلاء و خالی بودن این فضا از هر گونه مولکول هوایی، خود تضمین کننده کیفیت عایق حرارتی خواهد بود.

از مهمترین مزایای چند لایه بودن فلاسک، عدم تعریق فلاسک در صورت وجود نوشیدنی سرد در آن است. بیشتر فلاسک‌های عایق‌دار به مدت حداقل ۴ ساعت و حداکثر ۲۴ ساعت، دمای نوشیدنی را حفظ می‌کنند. البته فلاسک‌هایی هم هستند که در مدت زمان بیشتری دما را حفظ می‌کنند، این نوع فلاسک‌ها بیشتر برای کوهنوردی مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولاً از چندین لایه عایق تشکیل شده‌اند و نسبت به محصولات دیگر، معمولاً گران‌قیمت‌تر هستند، بنابراین با توجه به نیاز و بودجه خود فلاسک مناسب را انتخاب کنید.

 

ظرفیت فلاسک چای:

گنجایش یا ظرفیت یکی از عمده‌ترین فاکتورها برای انتخاب فلاسک چای است. فلاسک‌های موجود در بازار معمولاً نیم لیتر تا ۲ لیتر ظرفیت دارند. اینکه فلاسک با چه ظرفیتی را انتخاب می‌کنید به میزان مصرف شما بازمی‌گردد و اینکه تنها شما قرار است از آن استفاده کنید یا مورد استفاده باقی اعضای خانواده هم هست. بنابراین اگر فلاسک را تنها برای خودتان خریداری می‌کنید، بهتر است میزان مصرف خود را در نظر بگیرید، اما اگر فلاسک را برای مسافرت و پیک‌ نیک در کنار خانواده تهیه می‌کنید باید تعداد افراد خانواده و میزان مصرف را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که حجم بیشتر یک فلاسک به معنای وزن بیشتر آن است، پس در هنگام خرید این موضوع را نیز در نظر بگیرید.

 

دهانه فلاسک:

دهانه فلاسک مورد نظر شما باید به اندازه‌ای باشد که به عنوان مثال به راحتی بتوانید تکه‌های یخ را داخل فلاسک بریزید.

 

صافی برای دمنوش:

بعضی از فلاسک‌ها دارای صافی‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها برای تهیه دمنوش استفاده کرد. این صافی‌ها بر روی دهانه فلاسک قرار می‌گیرند و با ریختن آب جوش بر روی آن‌ها و بستن درب، در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید یک دمنوش فوق‌ العاده آماده کنید بنابراین دیگر نیازی به لیوان و قوری دمنوش نخواهید داشت.

 

تجهیزات جانبی مانند کیف نگهداری فلاسک چای یا بند نگهدارنده:

برخی از فلاسک‌های موجود در بازار به خصوص آ‌ن‌هایی که برای مسافرت و کمپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند یا شیشه‌ای هستند، معمولاً یک کیف پارچه‌ای برای راحتی در حمل و حفاظت از بدنه فلاسک دارند. در برخی دیگر نیز یک بند تعبیه شده تا با قرار گرفتن دور مچ حمل فلاسک را برای کاربر راحت‌تر کند.

 

قابلیت شستشوی فلاسک چای:

محفظه داخلی تمامی فلاسک‌های استیل ضدزنگ به راحتی و با یک برس تمیز می‌شوند. برای شستشوی بدنه نیز می‌توانید از یک ابر نرم استفاده کنید تا خط و خش بر روی بدنه فلاسک ایجاد نشود. فقط فراموش نکنید که برای شستشو بهتر است از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید چون ممکن است به بدنه و دیگر بخش‌ها آسیب وارد شود.

 

برند و شرکت سازنده فلاسک چای:

در حال حاضر برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام فلاسک چای در اندازه‌ها و اشکال مختلف و همینطور از جنس‌های مختلف تولید می‌کنند. حتی‌الامکان تلاش کنید فلاسکی خریداری کنید که اندکی شناخته شده باشد. همانطور که می‌دانید بهترین فلاسک‌های کوهنوردی و کمپینگ، آمریکایی و آلمانی هستند که متاسفانه قیمت خیلی بالایی دارند. بنابراین با توجه به نیاز و بودجه خود محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

قیمت فلاسک چای:

فلاسک‌های چای با توجه به ابعاد و ظرفیت، نوع عایق، تعداد لایه‌های عایق، جنس بدنه، تجهیزات جانبی، کشور سازنده و البته برند، قیمت‌های متفاوتی دارند. به همین دلیل نمی‌توان یک محدوده قیمتی مشخص برای آن تعیین کرد.

 

گارانتی فلاسک چای و تعویض قطعات:

تفاوتی ندارد که چه کالایی می‌خرید، همواره تلاش کنید اولویت شما محصولی باشد که دارای حداقل ۱ سال گارانتی و امکان تعویض قطعات باشد. تعویض قطعات می‌تواند شامل درب، امکان ایجاد مجدد خلاء و … باشد.

 

نکات تکمیلی:

در زمان خرید فلاسک اطراف آن را خوب نگاه کنید.

-دنبال نقص‌های آشکار یا خراشیدگی روی آن باشید

– این عیب‌ها روی عملکرد تاثیر می‌گذارد.

– فلاسک را تکان دهید. بررسی کنید چیزی در فلاسک تکان نخورد و صدایی نشنوید.

– بدنبال سازنده‌ای خوشنام باشید.

– بدنبال فلاسکی با پوشش و درب مناسب باشید.

– بسته بندی فلاسک باید شامل این موارد باشد: تطابق با استاندارها، اطلاعاتی در مورد سازنده (آدرس، نام، شماره تماس)، گارانتی، شرایط استفاده و مشخصات اصلی محصول.

– محفظه درونی فلاسک‌ها می‌تواند از جنس شیشه باشد. فلاسک‌های شیشه‌ای عمدتا بهداشتی هستند. تمیز کردنشان آسان است و از محتوای درون آن بخوبی محافظت می‌شود، اما یک ایراد وجود دارد این نوع فلاسک‌ها بسیار شکننده هستند. در نتیجه در اثر یک سهل انگاری ممکن است به هزاران قعطه تبدیل شود.

– در زمان خرید به حجم فلاسک مورد نظرتان دقت کنید، که آیا تک نفره بودن فلاسک برایتان کافی است یا دوست دارید فلاسکتان ظرفیت سرو چای یا قهوه را برای چند نفر داشته باشد.

– اگر تنها یک لیوان چای در زمان ناهار میل می‌کنید می‌توانید فلاسکی با گنجایش یک لیوان تهیه کنید.

– به سر فلاسک توجه کنید.

– سر فلاسک بخوبی باید گرما را درون فلاسک حفظ کرده و هیچ گونه گرمایی را هدر ندهد.

– فلاسک‌های داری درب‌های شیشه‌ای اغلب مجهز به چوب پنبه هستند.

این مدل بهترین گزینه نیست. مهر و موم صورت گرفته توسط این نوع درب‌ها بطورکامل صورت نمی‌گیرد و ممکن است فلاسک نشتی داشته باشد. بهینه‌ترین انتخاب درب پیچی است.

برخی فلاسک‌ها مجهز به سوپاپ هستند. این نوع بسیار مناسب است، ولی اگر به سوپاپ آسیب برسانید مشخصه‌های تطبیقی آن تغییر می‌کند و شیشه دیگر عملکرد مناسب خود را نخواهد داشت.

علاوه بر این‌ها این نوع فلاسک‌ها براحتی کثیف شده و شستن آن‌ها سخت است.

 

انواع درب های فلاسک چای:

درب فلاسک‌های چای می‌توانند در اشکال و البته کاربردهای متفاوتی تهیه شوند. درب یک فلاسک باید محکم بوده تا از انتقال حرارت جلوگیری کرده و مایعات داخل فلاسک نیز از محل درب به بیرون نشت نکند. برخی از درپوش‌ها یا درب‌ها دارای لوله‌های کوچکی هستند که نوشیدن را راحتتر می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از متداول‌ترین درب های فلاسک چای می‌پردازیم.
درب پیچی فلاسک چای: درب‌های پیچی نسبت به سایر درب‌ها، عملکرد بهتری در حفظ دمای نوشیدنی دارند. بنابراین اگر می‌خواهید دمای چای یا سایر نوشیدنی‌های گرم یا سرد شما برای مدت زمان بیشتری در فلاسک حفظ شود، محصولی را انتخاب کنید که دارای درب پیچی است.
 

درب فشاری فلاسک چای: این نوع درب‌ها نیاز به باز کردن ندارند و تنها با فشار یک دکمه می‌توانید نوشیدنی گرم یا سرد خود را بنوشید. اما در نظر داشته باشید که فلاسک‌های دارای درب فشاری در مقایسه با فلاسک‌های با درب پیچی، مدت زمان کمتری دمای نوشیدنی شما را حفظ خواهند کرد.
 

درب سوپاپی فلاسک چای: درب‌های سوپاپی نیز به خوبی درب‌های پیچی، دمای فلاسک را حفظ می‌کنند اما از طرفی اگر ضربه بخورند یا آسیب ببینند دیگر عملکرد خوبی نخواهند داشت و در نهایت شما مجبور به تعویض فلاسک چای خود خواهید شد.
 

درب پمپی فلاسک چای: درب‌های پمپی تنها در فلاسک‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و در تهیه فلاسک‌های کوچک کاربردی ندارند.
 

درب لیوانی: درب برخی از فلاسک‌ها نیز دارای یک لیوان است که می‌تواند برای نوشیدن چای و سایر نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. اگر می‌خواهید چنین فلاسکی خریداری کنید حتماً توجه کنید که جنس لیوان از همان جنس بدنه فلاسک باشد تا مانع انتقال حرارت نوشیدنی از طریق درب شود.

 

راهنمای نگهداری از فلاسک چای:

این وسیله ی کاربردی نیز همانند سایر لوازم دیگر خانه مستلزم اصول ها و مواردی برای نگهداری به صورت صحیح است که شست و شوی این محصول یکی از آن موارد می باشد. شست و شوی داخلی آن بایستی به راحتی و با یک برس انجام شود و برای شست و شوی بیرون و بدنه ی آن نیز می توان از یک ابر جهت جلوگیری از خط و خش استفاده کرد. همین طور بهتر است از ماشین ظرفشویی برای شست و شوی آن استفاده نشود.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
فلاسک یونیک اصل قیمت فلاسک چای ژاپنی دیجی کالا فلاسک چای شیشه ای فلاسک نیم لیتری یونیک اصل قیمت فلاسک چای استیل قیمت فلاسک چای آلمانی فلاسک جیبی فلاسک دوقلو فلاسک چای فلاسک چای به انگلیسی فلاسک یا فلاکس فلاسک استنلی فلاسک به ترکی استانبولی فلاسک چای به المانی فلاسک چایی فلاسک ایکیا فلاسک قهوه قیمت فلاسک شیشه ای قیمت فلاسک چای پلاستیکی دیجی کالا قیمت فلاسک چای پلاستیکی فلاسک چای یونیک قیمت فلاسک چای آلمانی دیجی کالا قیمت فلاسک شیشه ای دیجی کالا خرید فلاسک خرید فلاسک کوهنوردی خرید فلاسک استنلی خرید فلاسک کوچک خرید فلاسک دیجی کالا خرید فلاسک چایی خرید فلاسک ایکیا خرید فلاسک از دیجی کالا خرید فلاسک جیبی خرید فلاسک یونیک خرید فلاسک قیمت فلاسک استیل قیمت فلاسک یونیک 1 لیتری اصل قیمت فلاسک بدون شیشه قیمت فلاسک قیمت فلاسک چای ژاپنی قیمت فلاسک یونیک قیمت فلاسک یونیک 1 لیتری قیمت فلاسک استنلی قیمت فلاسک چای یونیک قیمت فلاسک یک لیتری یونیک قیمت فلاسک دوقلو یونیک قیمت فلاسک کوچک قیمت فلاسک

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
طرز تهیه کباب تابه ای رزا منتظمی
من قبلا آموزش یک نوع کباب تابه ای رو در سایت قرار داده بودم که با گوشت چرخ کرده درست میشد. اما در این مطلب قصد دارم طرز تهیه کباب تابه ای رزا منتظمی رو آموزش بدم. رزا منتظمی در کتابشون این کباب رو به...
ادامه مطلب >
بهترین روش های از بین بردن موهای زائد
موهای بدن انسان در کل سطح پوست می‌رویند؛ به جز کف پا، کف دست، لب‌ها و بخش‌هایی از ناحیه‌ی شرمگاهی. این موها در دوران کودکی بسیار نازک و کم‌تراکم هستند و بعد از دوران بلوغ واضح‌تر و متراکم‌تر می‌شوند....
ادامه مطلب >
انتخاب سرویس پخت و پز مناسب
یکی از دغدغه های مهم هر خانم خانه دار و نوعروس و هر آشپزی برای لوازم آشپزخانه و جهیزیه، تهیه سرویس قابلمه است.خرید بهترین سرویس قابلمه از اهمیت فراوانی برخوردار است . زیرا آنچه که خیلی مهمتر از مارک ...
ادامه مطلب >
چطور از بورس پول دربیاریم
برای شروع سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار نباید نگران سرمایه باشید. چون شما می­‌توانید با مبالغ کمتر از یک میلیون تومان هم فعالیت در بورس را آغاز کنید.
ادامه مطلب >
پانچو و ویژگی های کاربردی اش
 پانچو کوهنوردی یکی از سبک ترین، کم حجم ترین، ارزان ترین و در عین حال کاربردی ترین تجهیزات کوهنوردی است. یکی از لوازم ضروری در لیست تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی پانچو است. این پوشش به خصوص در فصول پ...
ادامه مطلب >
تهشیر چیست ؟ هر آنچه باید درباره آن بدانید
ته شیر وجود خارجی نداشته و تنها جهت افزایش فروش محصول ، بجای سرشیر سعی شده است از ته شیر (تهشیر) اسفتاده شود. این خامه، غلیظ‌ترین و غنی‌ترین خامه در بین انواع خامه‌ها است. خامه لخته شده به طور سنتی د...
ادامه مطلب >
چرخ گوشت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
گاهی ممکن است انسان به گوشت چرخ‌کرده موجود در بازار اطمینان نداشته باشد یا اینکه بخواهد در صد چربی گوشت را کنترل نماید که در اینجا ضرورت تهیه چرخ گوشت خانگی اجتناب‌ناپذیر است.
ادامه مطلب >
ارز دیجیتال:چطور در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم ؟
 رمز ارزها یک کلاس دارایی جدید و هیجان‌انگیز را به وجود آورده‌اند. اما این بدان معنا نیست که راه ما از آموزش و تحلیل جدا شده است. در واقع، باید برای ورود، ماندگاری و درک سازوکار این سیستم، آستین‌ها ر...
ادامه مطلب >
مروارید اصل- مشخصات، ویژگی ها، قیمت و هر آنچه باید درباره آن بدانید
مُروارید یا دُر، گوهری است معمولاً سفید و درخشان که در اندرون برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌آید. وقتی جسمی خارجی مانند ذره‌ای شن بین صدف و پوسته او قرار بگیرد جانور لایه‌هایی...
ادامه مطلب >