ﺳﻪشنبه, 08 اسفند,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

روش های موثر برای افزایش عمر باتری آیفون


روش های موثر برای افزایش عمر باتری آیفون

اگر کاربر آیفون هستید، حتماً از ظاهر و بهره‌وری دستگاه خود لذت می‌برید. با این وجود، احتمالاً همچنان با مشکلات رایج و ناخوشایندی مثل عمر محدود باتری روبرو می‌شوید. خیلی از کاربران ایفون می‌پرسند که چگونه عمر باتری ایفون را افزایش دهیم ؟ راهکارهایی برای افزایش طول عمر باتری آیفون وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آن‌ها بپردازیم.

"عمر باتری" مدت زمانی است که دستگاه شما قبل از نیاز به شارژ مجدد کار می کند. "طول عمر باتری" مدت زمانی است که باتری شما تا زمانی که نیاز به تعویض داشته باشد دوام می آورد. هر دو را به حداکثر برسانید تا بیشترین بهره را از دستگاه های اپل خود ببرید. در ادامه شما را با راهکارهایی برای افزایش عمر باتری آیفون آشنا می کنیم.

۷ نکته و ترفندهایی برای افزایش عمر باتری آیفون:

چه یک آیفون قدیمی با باتری فرسوده داشته باشید یا یک آیفون جدیدتر داشته باشید که تا زمانی که می خواهید دوام نداشته باشد، راه های مختلفی برای بهبود عملکرد باتری وجود دارد. در ادامه با 7 نکته و ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون همراه باشید.

انجام تنظیمات زیر می تواند عمر باتری شما را افزایش دهد، اما نتیجه آن بستگی به کارایی هایی دارد که انجام می دهید.

اگر متوجه شدید که ترجیح می دهید هیچ کدام یا بسیاری از تنظیمات زیر را تغییر ندهید، گزینه دیگر این است که فقط یک قاب باتری یا پاوربانک که همیشه  قابل حمل باشند را همیشه همراه خود داشته باشید یا به دنبال تعویض باتری یا ارتقای آیفون خود باشید.

هم چنین بخوایند:تمام آنچه در خرید پاور بانک باید به آن توجه کنید.

یک نکته دیگر: در حالی که شارژ بی سیم با آیفون های مدرن راحت است، شارژ سیمی آن ها را بسیار سریعتر و تا 50 درصد در 30 دقیقه شارژ می کند.

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم ؟

1. اپلیکیشن ها چگونه از باتری آیفون شما استفاده می کنند؟

 برای بررسی جزئیات میزان مصرف باتری خود، به  Settings > Battery بروید . پیش فرض «Last 24 Hours» است و نشان می دهد کدام برنامه ها بیشترین انرژی را مصرف می کنند (از جمله Home & Lock Screen و Siri).

با ضربه زدن روی دکمه "Last 10 Days" در سمت راست، شما می توانید دید وسیع تری را از آنچه که شارژ باتری شما از دست داده است به شما بدهد.

راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون, تکنیک های افزایش عمر باتری آیفون, نحوه افزایش عمر باتری آیفون

مصرف باتری را ببینید

همچنین، به پیشنهادات عمر باتری دقیقاً بالای میزان مصرف باتری (نزدیک بالای صفحه) نگاهی بیندازید. این به شما راه های سریع و کاربردی برای کاهش تخلیه باتری را نشان می دهد.

و اگر دوست دارید درصد باتری آیفون خود را ببینید - not just the icon - راهنمای ما را بررسی کنید:

2. حالت کم مصرف و مدیریت عملکرد:

حالت کم مصرف راهی سریع برای افزایش عمر باتری در صورت نیاز است. این ویژگی با تعلیق واکشی ایمیل، به روزرسانی برنامه پس زمینه، دانلود خودکار و موارد دیگر با یک دکمه کار می کند. این یک ویژگی معمولی نیست، اما با این وجود مفید است.

می توانید حالت کم مصرف را در  Settings > Battery روشن کنید. با این حال، دسترسی سریع به حالت کم مصرف در مرکز کنترل مفید است. به  Settings >  Control Center > Customize Controls بروید،  سپس اگر نماد + در کنار  حالت Low Power Mode وجود ندارد، ضربه بزنید.

راهکارهایی برای زیاد کردن عمر باتری آیفون, مراحل راهکارهایی برای افزایش عمر باتری آیفون, چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم

برای افزایش عمر باتری آیفون حالت کم مصرف را روشن کنید

یکی دیگر از ویژگی ها، که به نوعی مانند حالت خودکار کم مصرف می باشد، مدیریت عملکرد iOS است. اساساً اگر باتری آیفون شما تحلیل رفته باشد، عملکرد آن به طور خودکار کاهش می یابد تا باتری صرفه جویی شود و از خاموش شدن غیرمنتظره آن جلوگیری شود.

می توانید بررسی کنید که آیا آیفون شما از مدیریت عملکرد در Settings > Battery > Battery Health استفاده می کند یا خیر. در حالی که می توانید مدیریت عملکرد را برای آیفون هایی  که باتری ضعیف دارند، غیرفعال کنید، به خاطر داشته باشید که آیفون شما بدون آن سریعتر شارژ باتری را می خورد.

روش های افزایش عمر باتری آیفون, راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون, تکنیک های افزایش عمر باتری آیفون

مدیریت عملکرد iOS

جزئیات دیگر: اگر مدیریت عملکرد را غیرفعال کنید، نمی توانید دوباره آن را به صورت دستی روشن کنید، باید منتظر بمانید تا آیفون شما به طور غیرمنتظره ای دوباره خاموش شود، که به اجبار دوباره آن را روشن می کند.

3. قفل خودکار و روشنایی صفحه نمایش:

اگر متوجه شدید «صفحه اصلی و قفل صفحه» در مصرف باتری شما بیشتر از حد انتظارتان است، خوب است این تنظیمات را بررسی کنید.

قفل خودکار در 30 ثانیه به شما کمک می کند بیشترین عمر باتری را حفظ کنید.

به  Settings  >  Display & Brightness > Auto-Lock بروید.

راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون, تکنیک های افزایش عمر باتری آیفون, نحوه افزایش عمر باتری آیفون

تایم قفل خودکار و روشنایی صفحه نمایش را بیشتر از 30 ثانیه نکنید

کاهش روشنایی صفحه نمایش شما نیز به عمر باتری کمک می کند، اما این احتمالاً به ترجیحات شخصی بستگی دارد. می توانید این کار را در مرکز کنترل (از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید) یا به قسمت تنظیمات بروید و مراحل Settings > Display & Brightness را انجام دهید.

4. دماهای گرم و سرد:

اپل می گوید دمای محیط ایده آل برای آیفون ها و سایر دستگاه های اپل 62 تا 72 درجه فارنهایت (16 تا 22 درجه سانتیگراد) است. دمای بالاتر از 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) این پتانسیل را دارد که "به طور دائم به ظرفیت باتری آسیب برساند."

جدا از اینکه سعی کنید آیفون خود را از گرمای شدید دور نگه دارید، اگر متوجه شدید که هنگام شارژ شدن آیفون داغ می شود، بهتر است قاب آیفون خود را بردارید.

در همین حال، دمای کمتر از 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) می تواند به طور موقت عمر باتری را کاهش دهد. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، نزدیک نگه داشتن آیفون به بدن، با قرار دادن در یک جیب داخلی می توانید باتری را گرم کنید و با گرم نگه داشتن باتری به افزایش عمر باتری کمک کنید.

5. به روز رسانی برنامه پس زمینه:

حالت کم مصرف، به روزرسانی برنامه پس زمینه را خاموش می کند، اما می توانید برنامه هایی را که از این ویژگی استفاده می کنند برای تجربه راحت تر و همچنین عمر باتری بهبود یافته سفارشی کنید. به  SettingsSettings > General > Background App Refresh بروید.

همچنین می توانید علاوه بر Wi-Fi و Cellular، فقط از به روزرسانی برنامه پس زمینه در Wi-Fi استفاده کنید یا این ویژگی را کاملاً خاموش کنید. با این حال، اکثر کاربران هنگام سفارشی کردن برنامه هایی که برای به روزرسانی برنامه های پس زمینه استفاده می شوند، روشن ماندن Wi-Fi و Cellular را روشن می کنند تا بهترین حالت را داشته باشند.

خاموش کردن Background App Refresh مانع از به روزرسانی برنامه هایی می شود که فعالانه از آنها استفاده نمی کنید (تا زمانی که دوباره آنها را باز کنید).

روش های افزایش عمر باتری آیفون, راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون, تکنیک های افزایش عمر باتری آیفون

برای افزایش عمر باتری آیفون Background App Refresh را خاموش کنید

6. خدمات مکان یابی (Location):

شماره گیری در تنظیمات خدمات موقعیت مکانی خود راه دیگری برای افزایش عمر باتری است. (همچنین می تواند استفاده از داده های سلولی را کاهش دهد). برای این منظور به Settings > Privacy > Location Services بروید تا امتیازات برنامه های خود را به روز کنید.

به برنامه هایی که می خواهند همیشه از موقعیت مکانی شما استفاده کنند، توجه داشته باشید و به «هنگام استفاده (While Using)»، «زمان بعدی بپرسید (Ask Next Time)» یا «هرگز (Never)» بروید.

نکاتی برای افزایش عمر باتری, راهکارهایی برای زیاد کردن عمر باتری آیفون, مراحل راهکارهایی برای افزایش عمر باتری آیفون

شماره گیری در تنظیمات خدمات موقعیت مکانی راهی برای افزایش عمر باتری است

7. فشار و واکشی:

اگر انتخاب کردید که از حالت کم مصرف استفاده نکنید، می توانید به صورت دستی Push و Fetch را برای حساب های ایمیل/اینترنت خود کنترل کنید.

به  Settings  > Mail > Accounts  >  Fetch New Data بروید . یک روش این است که حساب(های) اصلی خود را به عنوان فشار برای دریافت نامه های جدید در اسرع وقت رها کنید و حساب هایی که کمتر مهم هستند را برای واکشی هر ساعت یک بار یا حتی تنظیم آنها به صورت دستی تبدیل کنید.

خلاصه ای از نحوه افزایش عمر باتری آیفون:

به طور خلاصه، استفاده از حالت کم مصرف و کم کردن روشنایی صفحه نمایش دو تا از سریع ترین راه ها برای افزایش عمر باتری آیفون هستند. اما امیدواریم که داشتن ایده بهتر در مورد اینکه کدام برنامه ها شارژ باتری شما را بیشتر کاهش می دهند و بررسی سرویس های مکان، ابزار مفیدی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در اختیار شما قرار می دهد.

و فراموش نکنید، برای بهترین طول عمر باتری آیفون، شارژ بهینه باتری را روشن نگه دارید، می توانید آن را دوباره در Settings > Battery > Battery Health بررسی کنید. (و تا حد امکان از شارژ کردن 100 درصد آیفون خود خودداری کنید.)

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
افزایش عمر باتری آیفون 6 چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود برگرداندن سلامت باتری ایفون کد تست باتری ایفون چگونه عمر باتری ایفون ایکس را افزایش دهیم افزایش درصد سلامت باتری اندروید چگونه سلامت باتری را افزایش دهیم کاهش مصرف باتری ایفون ios 14 افزایش عمر باتری آیفون افزایش عمر باتری آیفون 12 افزایش عمر باتری آیفون ۱۱ راه های افزایش عمر باتری آیفون نحوه افزایش عمر باتری آیفون راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم روش هایی برای افزایش عمر باتری موبایل آیفون افزایش عمر باتری آیفون 7 قیمت باتری ایفون ایکس دیجی کالا قیمت باتری ایفون ۷ تعویض باتری آیفون سلامت باتری ایفون ۱۱ خرید افزایش عمر باتری آیفون تعویض باتری آیفون قیمت افزایش عمر باتری ایفون قیمت باتری ایفون ۱۱ قیمت افزایش عمر باتری آیفون درصد باتری آیفون قیمت باتری آیفون x باتری آیفون se باتری آیفون 7 باتری آیفون چند ساعت شارژ نگه میدارد باتری آیفون ۱۳ باتری اورجینال ایفون باتری آیفون دیجی کالا باتری آیفون 6s باتری آیفون باتری آیفون x باتری آیفون 5s باتری آیفون ایکس باتری آیفون ۶ باتری آیفون ۱۳ پرو مکس باتری آیفون 6 دیجی کالا خرید باتری آیفون se 2016 قیمت باتری آیفون 7 تعویض باتری آیفون در محل باتری آیفون ۷ معایب تعویض باتری ایفون خرید باتری آیفون 6s خرید باتری آیفون 7 خرید باتری آیفون 5s خرید باتری آیفون x خرید باتری آیفون ۶ خرید باتری آیفون 7 پلاس خرید باتری آیفون ۴ خرید باتری آیفون ۶ اس پلاس خرید باتری آیفون ۱۱ خرید باتری آیفون se خرید باتری آیفون قیمت باتری آیفون 6s قیمت باتری آیفون 6 قیمت باتری آیفون ۱۲ قیمت باتری ایفون ۶ دیجی کالا قیمت باتری آیفون ۷ پلاس قیمت باتری آیفون 6 پلاس قیمت باتری آیفون 5s قیمت باتری آیفون ۱۱ قیمت باتری آیفون 7 پلاس قیمت باتری آیفون 8 پلاس قیمت باتری آیفون

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
نقد و بررسی گوشی آیفون ۱۳ پرو
 iPhone 13 pro برای افرادی طراحی شده که به جزییات اهمیت زیادی می‌دهند. تغییرات این گوشی در مقایسه با آیفون 12 پرو زیاد است، اما در نگاه اول اصلا متوجه آن نمی‌شوید. بزرگ‌ترین تغییر گوشی آیفون 13 پرو د...
ادامه مطلب >
راهنمای ست کردن انواع مدل بوت‌های مردانه
یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌ها و ملزومات  فصل زمستان انواع بوت و چکمه هستند. ست کردن آن‌ها با انواع مدل لباس همیشه یک دغدغه مهم برای داشتن یک تیپ و استایل شیک زمستانی است.اگر شما هم عاشق بوت های شیک زمست...
ادامه مطلب >
همه‌چیز درباره پچ پنل، پچ کورد و کاربردهای آن‌ها
آشنایی با انواع تجهیزات مخابراتی از جمله پچ پنل و پچ کورد به افراد کمک می کند تا بتوانند شناخت بهتری از این تجهیزات داشته باشند.
ادامه مطلب >
انواع کیستون و داکت و ترانکینگ بشناسید
کیستون شبکه از جمله تجهیزاتی است که انتخاب آن نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد زیرا یکی از بخش‌های حساس در شبکه به شمار می‌رود و انتخاب درست آن سبب افزایش و تنظیم سرعت در شبکه می‌شود. کیستون شبکه یا ...
ادامه مطلب >
راه های سنجش اکسیژن خون و انواع دستگاه اکسیژن ساز
دستگاه اکسیژن ساز، دستگاهی است که به جهت غنی سازی اکسیژن هوا استفاده می گردد. این دستگاه یک نوع دستگاه با کاربرد پزشکی است که وظیفه آن متمرکز ساختن اکسیژن موجود در هوای محیط است و به این وسیله اکسیژن...
ادامه مطلب >
راهنمای خرید جک درب پارکینگ
خرید جک پارکینگ علاوه بر ایجاد آسایش و راحتی، امنیت را نیز برای منزل شما به همراه می‌آورد، اما انتخاب بهترین برند جک پارکینگ مناسب که شما را اذیت نکند و عمر مناسبی داشته باشند نیاز به تحقیق و بررسی د...
ادامه مطلب >
آیا انواع سیم و کابل را می شناسید؟
برای  خرید سیم افشان  لازم است که کاربرد مورد انتظار را با سایز سیم تطابق دهید. در ادامه انواع سیم و کابل معرفی خواهیم کرد.
ادامه مطلب >
دلایل نیاز صنعت های مختلف به لیفتراک
لیفتراک ها جزو ماشین های ضروری صنعتی است که برای حمل و نقل و جابه جایی انواع بار، در وزن های بسیار بالا به کار می روند. لیفتراک در اوایل قرن 20 توسط شرکت های مختلف از جمله شرکت کلارک، اختراع شد.دستگا...
ادامه مطلب >
تراز محک:انواع باسکول و راهنمای خرید
باسکول از تجهیزات پرکاربرد در مراکز صنعتی و حتی فروشگاه ها محسوب می شود که قادر است تا اجسام با وزن بالا را به راحتی توزین کند. در ادامه با راهنمای خرید آن آشنا خواهید شد.
ادامه مطلب >