پنجشنبه, 10 فروردین,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

برای خرید دستگیره کابینت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

print
برای خرید دستگیره کابینت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بهترین دستگیره برای کابینت آشپزخانه کدام مدل است؟ چه دستگیره‌ای بخریم تا کابینت ظاهری زیبایش را از دست ندهد؟ قبل از خرید دستگیره کابینت نکات مهمی وجود دارد که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید.

یکی از قسمت‌های مهم آشپزخانه کابینت است که نقش مهمی در آشپزخانه شما ایفا می‌کند. آشپزخانه بدون کابینت جای هیچ وسیله‌ای را ندارد. کابینت است که به منزل شما رنگ و بوی خاصی می دهد. همان گونه که کابینت برای آشپزخانه شما مهم و ضروری است به همان اندازه هم دستگیره درب کابینت اهمیت دارد. کابینت بدون دستگیره هیچ کاربردی نخواهد داشت، نه زیبایی دارد و نه می توان درب کابینت را به راحتی باز و بسته کرد.

این‌جاست که اهمیت این وسیله بیشتر به چشم می خورد. تصور کنید، درب‌های کابینت شما کنار هم و چسبیده به هم باشند، باز کردن آن بدون دستگیره درب کابینت عملا امکان پذیر نیست، اگر هم باشد خیلی به سختی انجام می شود که مستلزم اتلاف وقت و زمان است. در واقع می‌توان گفت دستگیره درب کابینت سرعت انجام کارهای شما را چند برابر می کند. هر چه مدت زمان کمتری را صرف باز و بسته کردن درب کابینت کنید، می توانید زمان ذخیره شده را به آشپزی و سایر کارهای آشپزخانه اختصاص دهید.

اگر شما هم قصد خرید دستگیره کابینت دارید، اما اطلاعات کافی در مورد خرید این وسیله پر اهمیت ندارید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع دستگیره درب کابینت آشنا کرده و به شما نکات مهمی را که هنگام خرید دستگیره درب کابینت باید به آن توجه داشته باشید را می آموزیم.

 
برخی از یراق آلات هستند که وجود آنها در هر محلی انکار ناپذیر است و حتی در بسیار از موارد دیزاین فوق العاده ای به آن محل می‌بخشند. یکی از پرکاربردترین یراق آلات، دستگیره کابینت است که حتی برای کابینت‌های بدون دستگیره، استفاده از دستگیره‌هایی که به صورت مخفی باشند ضروری است.

 

دستگیره کابینت در کنار ریل کشو دو عضو جدایی ناپذیر از دیزاین یک محل است. ریل کشو نیز از جمله یراق آلاتی است که کاربرد آن مهم است و به علت تنوع در مدل‌های آن می‌بایستی قبل از تهیه دقت لازم را داشته باشید.

دستگیره کابینت در انواع و مدل‌های مختلف در بازار وجود دارد. یکی از تزئینات کابینت آشپزخانه همراه با نصب دستگیره کابینت آشپزخانه صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با انتخابی صحیح در این زمینه کابینت‌های خود را ارتقا دهید. با انتخاب صحیح دستگیره می‌توانید سال‌ها از انتخاب خود لذت ببرید. برای انتخاب انواع دستگیره لازم است عوامل مختلفی همچون سبک کابینت‌ها و نوع دکوراسیون آشپزخانه را در نظر بگیرید.

یراق مربوط به کابینت همچون جواهری درخشان برای آشپزخانه یا دیگر مکان‌ها به کار می‌رود بنابراین لازم است چیزی جسوورانه انتخاب کنید. دستگیره‌ها در انواع مختلفی از پوشش‌های رنگی است. بنابراین منطقی است که انواع رنگ‌هایی را که مناسب کابینت خود می‌سپارید مکمل سبک کابینت یا اتاق باشد.

 

انواع شکل‌های دستگیره دوپیچ:

دستگیره‌های کابینت در دو نوع تک پیچ و دو پیچ تولید می‌شوند که در شکل‌های مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال شکل برخی از آنها قوس دار، برخی دیگر خطی صاف، یا برخی دیگر شبیه به حرف اس است. برای ایجاد تمی مدرن در استایل دستگیره‌ها می‌توانید دستگیره‌های تک پیچ و دو پبچ را در هنگام نصب با یکدیگر ترکیب کنید. دستگیره‌های کابینت محل تماس دست با کابینت بوده و از ایجاد لکه و کثییفی کابینت با تماس دست جلوگیری می‌کند..

دستگیره‌های کابینت یکی از انواع دستگیره هاست که اگر در مورد انتخاب درست آنها دقت نورزید دکور آشپزخانه خود را کامل به هم می‌ریزید.آنها می‌توانند فضای کلی اتاق را ایجاد یا خراب کنند.

 

بهترین نوع دستگیره کابینت:

دستگیره کابینت ممکن است از جنس استیل یا آلومینیوم هم تولید شود اما بهترین جنس دستگیره کابینت، جنس زاماک است که از ترکیب قلع، روی، سرب، مس و منیزیم تولید می‌شود. انتخاب دستگیره برای کابینت باید کاربردی و شیک باشد بدین معنی که باید در نظر بگیرید که چه کسی و برای چه کاری از کابینت استفاده می‌کند. به عنوان مثال نوع دستگیره ای که برای درب لولایی کابینت استفاده می‌شود با نوع دستگیره ای که برای کشو کابینت استفاده می‌شود متفاوت است. با اهمیت ترین موضوع در نصب دستگیره‌ها مدل هایست که جلوه و عملکرد را به دکوراسیون آشپزخانه می‌افزاید.

همینطور نوع دستگیره ای که برای اتاق کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد با نوع مورد استفاده برای کابینت متفاوت است. چرا که دستگیره‌های کمد کودک باید حالتی صاف و گرد داشته باشد که به کودک آسیب نزند.

اگر برای آشپزخانه تان دستگیره‌هایی استفاده می‌کنید که کاربرد زیادی دارند ممکن است بخواهید دستگیره ای با طول بالا برای کشوها انتخاب کنید چرا که وزن کشو سنگین است و برای کشیدن آن به سمت بیرون باید دستگیره ای محکم استفاده شود.

 

نحوه نظافت دستگیره کابینت:

همانطور که در بالا اشاره شد بهترین جنس برای دستگیره کابینت زاماک است که برای نظافت آن کافی است از یک پارچه مرطوب استفاده کنید. به هیچ عنوان از مواد شوینده همچون وایتس برای نظافت استفاده نکنید چرا که رنگ دستگیره را از بین می‌برد.

 

آیا همه دستگیره‌های خطی لازم است یک سایز باشند؟

دستگیره‌های خطی لزوماً نیاز نیست که در یک سایز انتخاب شوند. انتخاب سایز و اندازه آن کاملاً ترجیحی و بر اساس نیاز است. مثلاً برای کشوهای بزرگ لازم است دستگیره طویل‌تری انتخاب شود تا در هنگام بیرون کشیدن کشو بتواند وزن کشو را تحمل کند.

 

دستگیره‌های خاص مدل جدید کابینت:

یکی از انواع جدید دستگیره کابینت مدل دستگیره آویز کابینت است که از انواع خاص دستگیره‌های مدل جدید کابینت به شمار می‌آید. این مدل سبکی کلاسیک داشته و از انواع دستگیره‌های تزئینی به شمار می‌رود که تحمل وزن زیاد را نداشته و فقط تزئینی است. اگر می‌خواهید سبکی کلاسیک در آشپزخانه خود ایجاد کنید می‌توانید از دستگیره آویز برای دکورهای کلاسیک استفاده کنید.

دستگیره کابینت توکار نیز یکی دیگر از انواع مدرن دستگیره هاست که بر روی کمدهای دیواری قابل نصب است. همانطور که حتماً مشاهده کرده اید کمدهای دیواری ریلی بر روی هم می غلطند تا درب آن باز شود. اگر بر روی کمدهای دیواری دستگیره خطی نصب شود هنگام رد شدن درب‌ها از روی یکدیگر مانع می‌شود لذا لازم است تا بر روی کمد دیواری شیارهایی ایجاد شود که در آن شیار می‌توانید دستگیره کابینت توکار را نصب کنید تا مانع برخورد درب‌ها به یکدیگر نشود.

نوع دیگری از دستگیره‌های خاص کابینت دستگیره کابینت کریستالی می‌باشد این مدل یکی از جدیدترین مدل‌های دستگیره است که بیشتر جنبه تزئینی دارد. دستگیره کابینت کریستالی از یک نگین که بر روی پایه‌ای سوار شده ساخته شده است. پایه این مدل در انواع رنگ‌هایی همچون طلایی، زیتونی، نقره‌ای و مسی رنگ آمیزی شده است.

 

نکات مهمی که هنگام انتخاب دستگیره‌ کابینت باید به آن توجه داشته باشید:

قیمت دستگیره: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید دستگیره درب کابینت را مشخص کنید. زمانی که میزان بودجه مشخص شود خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و انتخاب برای شما آسان می شود.

 

نوع دستگیره: دستگیره کابینت انواع مختلفی دارد، از نمونه‌های دکمه‌ای گرفته تا خطی و آهنربایی که به آن دستگیره مخفی گفته می شود.

 

سایز دستگیره: با توجه به اندازه درب کابینت‌ها سایز‌های مختلفی از دستگیره‌کابینت تولید می شود. معمولا دستگیره‌های بزرگ نمای بهتری به کار می دهند، اگر کابینت شما ابعاد کوچکی دارند باید بر مبنای اندازه کابینت، اندازه دستگیره آن را انتخاب کنید. برای مثال نباید اندازه دستگیره درب کابینت بیشتر از نیمی از ارتفاع درب باشد، زیرا نمای کار را کلا بهم می زند.

 

جنس دستگیره: دستگیره کابینت یا از جنس فلز ساخته می شود، یا پلاستیک در برخی موارد هم از ترکیب هر دو یعنی خود دستگیره فلزی و روکش تزئینی روی آن پلاستیکی می‌باشد. ترکیب دو جنس متفاوت در کنار هم زیبایی کار را چند برابر می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که برای کشوهای کابینت نمی‌توان از دستگیره پلاستیکی استفاده کرد. زیرا بر اثر فشار زیاد امکان شکستن دستگیره وجود دارد.

 

رنگ دستگیره: دقت داشته باشید که رنگ دستگیره هم‌خوانی کامل با رنگ کابینت‌ها داشته باشد. اگر هم‌خوانی لازم با هم نداشته باشند، کابینت شما زیبایی لازم را به اشپزخانه شما نخواهد داد. همچنین شما می‌توانید رنگ دستگیره درب کابینت خود را با سایر وسایل آشپزخانه خود ست نمایید، با این کار آشپزخانه شما به یک آشپزخانه مدرن تبدیل می شود.

 

لبه دستگیره: به لبه‌های دستگیره هم توجه داشته باشید، نباید دارای لبه تیز و برنده باشند، زیرا با هر بار باز و بسته کردن درب امکان آسیب دیدن دست شما به دور از انتظار نیست. به خصوص اگر بچه کودک در خانه داشته باشید اهمیت این موضوع چند برابر می شود. کودکان به علت کنجکاوی زیاد بیشتر از سایر اعضای خانواده به سراغ باز کردن درب کابینت می روند.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
دستگیره کابینت لوکس دستگیره کابینت کلاسیک بورس دستگیره کابینت در تهران دستگیره کابینت مدرن دستگیره کابینت قیمت دستگیره کابینت خارجی دستگیره کابینت ممبران دستگیره کابینت طلایی دستگیره کابینت به انگلیسی دستگیره کابینت دیجی کالا دستگیره کابینت به ترکی دستگیره کابینت دستگیره کابینت مخفی دستگیره کابینت ایتالیایی قیمت دستگیره کابینت دیجی کالا خرید اینترنتی دستگیره کابینت قیمت دستگیره کابینت استیل خرید دستگیره کابینت کلاسیک قیمت دستگیره کابینت ممبران کانال دستگیره کابینت مرکز فروش دستگیره کابینت خرید دستگیره کابینت نئوکلاسیک خرید دستگیره کابینت دیجی کالا خرید دستگیره کابینت ممبران خرید دستگیره کابینت طلایی خرید دستگیره کابینت مشکی خرید دستگیره کابینت در تهران خرید دستگیره کابینت مدرن خرید دستگیره کابینت بهریزان خرید دستگیره کابینت قیمت دستگیره کابینت سرامیکی قیمت دستگیره کابینت ممبران دیجی کالا قیمت دستگیره کابینت بهسازان لیست قیمت دستگیره کابینت آلفا ارزانترین دستگیره کابینت لیست قیمت دستگیره کابینت کلون قیمت دستگیره کابینت های گلاس قیمت دستگیره کابینت طلایی قیمت دستگیره کابینت بهریزان قیمت دستگیره کابینت در دیجی کالا قیمت دستگیره کابینت نگین دار قیمت دستگیره کابینت نایس قیمت دستگیره کابینت

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر چه نکات حقوقی دارد؟
 یکی از مشکلات دارندگان مسکن مهر، غیر قانونی بودن نقل و انتقال آن دسته از واحدهایی است که فاقد قرارداد ۵ برگی شرکت عمران شهرهای جدید است.
ادامه مطلب >
درست کردن مایع ظرفشویی در خانه!
شاید برای شما هم پیش آمده باشه تا به فکر درست کردن مایع ظرفشویی در خانه افتاده باشید! اگر به دنبال درست کردن مایع ظرفشویی در خانه هستید در ادامه با ما همراه باشید 
ادامه مطلب >
چطور لکه شکلات را از روی لباس پاک کنیم؟
لکه شکلات اگر به موقع تمیز نشود، در اثر گرما به لکه ثابت تبدیل خواهد شد. تا زمانی که لکه را با آب گرم نشسته‌اید، روش‌های زیر در پاک شدن آن موثر است.
ادامه مطلب >
چطور چسب دو طرفه را از روی دیوار جدا کنیم؟
چسب دو طرفه یکی از پرکاربردترین لوازم در خانه است که با کمک آن می توانید لوازم مختلف را به یکدیگر وصل کنید و یا سر جای خود محکم کنید، اما جداکردن چسب دو طرفه از اجسام به خصوص از روی دیوار واقعا مشکل ...
ادامه مطلب >
چه افرادی نباید باقالا مصرف کنند؟ 
یکی از محبوب‌ترین حبوبات ایرانی باقلاست که هم در مناطق گرمسیر و هم سردسیر کشت می شود اما خوردن آن فواید و مضراتی دارد.بیماری فاویسم بیماری خونی است که از طریق مصرف باقالا و برخی داروها به وجود می آید...
ادامه مطلب >
ساخت گنبد شیشه ای شیراز
گنبد شیشه ای شیراز به قطر 5 و ارتفاع 1.7 متر با شیشه های تزئینی استین گلس ساخته شده است. در این سازه از تنوع شیشه های رنگی قرمز، آبی، زرد استفاده گردید، این سقف نورگیر کروی از بیست بخش متحدالشکل ساخت...
ادامه مطلب >
چطور مایع ظرفشویی خانگی درست کنیم؟
در این مقاله سعی داریم روشی را برای تهیه مایع ظرفشویی در خانه به شما عزیزان آموزش دهیم 
ادامه مطلب >
نحوه صحیح تمیز کردن نمای ساختمان
وقتی صحبت از شستشوی نما می‌شود، بعضی از افراد با این کار موافق‌اند و برخی مخالف‌اند، اما بسیاری از افراد اصلا نمی‌دانند که شستشوی نمای ساختمان چیست یا چه ضرورتی دارد. نماشویی یا شستن نمای ساختمان کار...
ادامه مطلب >
گل های مصنوعی را چطور تمیز کنم؟
گل های مصنوعی قدیمی هنوز به درد می خورند!! چطور ؟! پس با ما همراه باشید تا در ادامه یکی از این روش ها را با شما در میان بگذاریم  
ادامه مطلب >