ﺳﻪشنبه, 11 مهر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

هرآنچه باید در مورد ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی بدانید


هرآنچه باید در مورد ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی بدانید

فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از روز گذشته 20 اسفند آغاز شد و تا روز 28 اسفند ادامه دارد و پس از آن نوبت‌دهی به متقاضیان برای دریافت خودرو اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار خودرو طی چند سال گذشته به یکی از بازارهای پرتقاضا تبدیل شده است و با توجه به شرایط تورمی و مشکلات اقتصادی خودرو، از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است به‌طوری که بخشی از تقاضای موجود در این بازار را تقاضای سفته‌بازی تشکیل می‌دهد و بخشی از خریداران نیز خودرو  را به قصد حفظ ارزش سرمایه و یا کسب سود خریداری می‌کنند بنابراین با این شرایط کنترل قیمت‌ها در این بازار بسیار سخت می‌شود. 

از طرفی طی سال‌های گذشته حجم تقاضا و عرضه در این بازار تعادل نداشته و لذا مسئولان مربوطه طرح‌های مختلفی از جمله قرعه‌کشی و عرضه خودرو در بورس را برای تنظیم بازار این کالا در نظر گرفته اند اما آنچه مسلم است بازار هر کالایی از جمله بازار خودرو با تعادل بین عرضه و تقاضا کنترل می‌شود و تعادل بخشی به این بازار نیز با افزاش تولید امکان پذیر است. 

البته پیرو این مساله وزارت صمت تلاش بسیاری برای افزایش تولید خودرو در سال جاری انجام داد بطوری که براساس اعلام عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت تا پایان سال به یک میلیون و 300 هزار دستگاه می‌رسد و براین اساس افزایش تولید 40 درصدی محقق می‌شود. 

بنابراین  وزارت صنعت، معدن و تجارت در اقدامی در راستای حذف قرعه‌کشی خودرو و همچنین تعادل بخشی به بازار بازار «طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» را اجرایی کرد که به گفته مسئولان وزارت صمت در این طرح به همه متقاضیان خرید خودرو  «بدون قرعه‌کشی» و براساس نوبت دهی خودرو تعلق می‌گیرد. 

یکی از پیش‌نیازهای ثبت‌نام برای خرید خودرو از طریق طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، افتتاح حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است که متقاضیان باید مبلغ صد میلیون تومان در این حساب را مسدود کنند. 

قیمت این خودروها نیز براساس قیمت روز مصوب شورای رقابت است. 

در روزهای گذشته سه طرح فروش و عرضه خودرو از جمله طرح ثبت نام خرید خودروهای وارداتی،‌ فروش فوق‌العاده ایران خودرو و همچنین طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی اجرایی شده است که زمان ثبت‌نام طرح عرضه خودروهای وارداتی پایان یافته است و امروز مراسم قرعه‌کشی نوبت‌دهی آن انجام می‌شود. ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو نیز امروز ساعت 13 به اتمام می‌رسد و ساعت 17 امروز یکشنبه نتایج آن اعلام می‌شود. 

از میان این سه طرح از روز گذشته 20 اسفند فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو آغاز شده است و این فرآیند تا 28 اسفند ادامه دارد که جزئیات فرآیند ثبت نام در ادامه آمده است‌.

جزئیات فرآیند ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه  خودروهای داخلی 

در مرحله اول متقاضیان خرید خودروی داخلی بدون قرعه‌کشی از روز گذشته 20 اسفند تا سه‌شنبه 23 اسفند فرصت دارند حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان ایجاد و مبلغ 100 میلیون تومان را در آن مسدود کنند. 

در مرحله دوم که  پس از بررسی حساب های وکالتی متقاضیان، از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفند اجرا می‌شود متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.

در مرحله سوم نیز بلافاصله پس از پایان ثبت نام اولا اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود و دوما با توجه به برنامه تولید نسبت به زمان بندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می شود که این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و در این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب خریدار باقی بماند.

وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح حمایت از خانواده وجوانی جمعیت الزامی‌ است.

 برداشت وجه از حساب بانکی به منزله انصراف از طرح خرید

‌ضروری است وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص (حداکثر تا پایان فروردین‌) مسدود شود و قابل برداشت نیست، انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از طرح تلقی می‌شود و از فهرست انتظار حذف می‌شود.

‌امکان ثبت نام صرفاً در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت دهی خودروهای وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد و ثبت نام وی ملغی می‌شود.

‌ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

‌ضروری است علاوه بردارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، همه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده چنانچه در هرمرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حایز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌شود.

 اسامی بانک‌هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند رسالت، آینده، اقتصادنوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهر ایران،کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت است که ممکن است این لیست براساس اعلام وزارت صمت بروزرسانی شود. 

به گزارش فارس، وزارت صمت 50 درصد از خودرو‌های عرضه شده در طرح عرضه یکپارچه خودرو داخلی را به طرح جوانی جمعیت و به عبارتی به مادران مشمول اختصاص داده است و 50 درصد دیگر را به متقاضیان عادی اختصاص داده است.

بنابراین در طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی در واقع دو سهمیه وجود دارد یکی سهمیه مادران و دیگری هم سهمیه افراد عادی است اما برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سهمیه‌ای وجود ندارد. 

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
سایت ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۰ سامانه ثبت نام خودرو سامانه ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۱ نتایج قرعه کشی ایران خودرو شرایط ثبت نام ایران خودرو ثبت نام سایپا سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو زمان ثبت نام ایران خودرو ثبت نام ایران خودرو ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۱ ثبت نام ایران خودرو 1401 ثبت نام ایران خودرو یکپارچه ثبت نام یکپارچه خودرو ثبت نام ایران خودرو سه ماهه ثبت نام خودرو سایپا ثبت نام جدید سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام ایران خودرو مهلت ثبت نام خودرو فرسوده ثبت نام خودرو ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی ۱۴۰۱ ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی سایپا ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی برای مادران ثبت نام کوییک بدون قرعه کشی ثبت نام کوییک بدون قرعه کشی ۱۴۰۱ ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی ۱۴۰۱ شرایط ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی اسفند ۱۴۰۱ سایت ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی تیبا 2 ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی ثبت نام پیش فروش ایران خودرو بدون قرعه کشی ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی مرداد ۱۴۰۱ ثبت نام مدیران خودرو بدون قرعه کشی ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی برای مادران ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی مهر ۱۴۰۱ ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی ویژه مادران ثبت نام ماشین ایران خودرو بدون قرعه کشی ثبت نام یکساله ایران خودرو بدون قرعه کشی ثبت نام خودرو بدون قرعه کشی سامانه یکپارچه فروش خودرو esale iranecar com نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو سامانه ثبت نام یکپارچه خودرو ۱۴۰۱ سامانه یکپارچه خودرو وارداتی ایران خودرو سامانه یکپارچه تخصیص خودرو rh iranecar com سامانه فروش یکپارچه خرید خودرو سامانه ی یکپارچه خرید خودرو سامانه یکپارچه خرید خودرو سامانه یکپارچه خرید خودرو ایران خودرو سامانه یکپارچه خرید خودرو ۱۴۰۱ سامانه یکپارچه خرید خودرو چیست سامانه یکپارچه خرید خودرو ثبت نام سامانه یکپارچه خرید خودرو نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه خرید خودرو سایپا سامانه یکپارچه خرید خودرو قرعه کشی

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
یادگیری انگلیسی تجاری برای موفقیت در کسب و کار
تسلط به زبان انگلیسی در تحصیل و کار اهمیت زیادی دارد. تجارت نیز از این قاعده مستثنا نیست و به وضوح تاجری که به زبان انگلیسی مسلط است در تجارت موفق‌تر خواهد بود.
ادامه مطلب >
با جاذبه های تاریخی و طبیعی نی ریز فارس آشنا شوید
شهرستان نی ریز یکی از شهرهای تاریخی استان فارس است که نام آن در نگاشته ­های الواح گلی تخت جمشید، بنام «نای­زی» یعنی «کارگاه اسلحه ­سازی» آمده است و دارای جاذبه گردشگری زیادی هست که چند مورد از آنها ر...
ادامه مطلب >
عوارض خوردن برنج نپخته
براساس آن‌چه آژانس استاندارد مواد غذایی (FSA) اعلام کرده، ممکن است که برنج نپخته حاوی تخم باکتری‌هایی باشد که می‌توانند باعث مسمومیت غذایی شوند.هم چنین طبق مطالعات انجام شده حاوی میزان بالایی آرسنیک ...
ادامه مطلب >
انواع لاستیک خودرو را بهتر بشناسیم / تفاوت تایرهای در چیست؟
لاستیک خودرو یکی از مهمترین بخشهای اجزاء بیرونی خودرو به حساب می‌آید که در روند مصرف سوخت و ایمنی خودرو نقش پررنگی دارد.
ادامه مطلب >
نکاتی بسیار مفید برای شناخت و خرید لاستیک خودرو
لاستیک، یک قطعه مصرفی خودرو است؛ آن هایی که خودروی شخصی دارند، حتماً هر چند سال یک بار نیاز به تعویض آن پیدا می کنند. آن موقع، ما عمدتاً این که چه لاستیکی مناسب خودروی ماست، را از فروشندگان جویا می ش...
ادامه مطلب >
چطور مثل حرفه‌ای‌ها برنج بخریم؟
با توجه به تنوع فراوان انواع برنج های ایرانی و خارجی، برای خرید حرفه ایی برنج که مناسب ذائقه و سلیقه شما باشد، به این راهنمایی نیاز خواهید داشت.
ادامه مطلب >
چطور آلودگی برنج به آرسنیک را از بین ببریم؟
دانشمندان هشدار دادند که میلیون‌ها نفر در جهان، با روش پخت نادرست برنج خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. دانشمندان آرسنیک موجود در برنج را خطرناک عنوان کردند.
ادامه مطلب >
بجای برنج چی بخوریم؟
جایگزین های سالم برای برنج، مانند سایر غلات سبوس دار، می توانند به رژیم غذایی شما تنوع بیشتری بدهند.
ادامه مطلب >
راهنمای خرید میوه خشک
بدون شک خرید میوه خشک در مواقعی مانند عید نوروز و شب یلدا یکی از کارهای لذت بخش است. میوه خشک از جمله خوراکی های پرطرفدار در بین ایرانیان و مردم کل دنیا است
ادامه مطلب >