دوشنبه, 25 تیر,1403
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

نکاتی که هنگام خرید تیر آهن باید به آن توجه کرد


نکاتی که هنگام خرید تیر آهن باید به آن توجه کرد

خرید آهن و انواع آن، از جمله تیرآهن، میلگرد و انواع ورق، نیازمند تجربه، دانش و آشنایی با قیمت‌ها و بازار آن است؛ که باید به‌طور کامل از آنها اطلاع داشته باشید. در ادامه به مهمترین نکاتی که هنگام خرید تیرآهن باید به آن توجه کنید، اشاره شده است.

در ساخت یک ساختمان فاکتورهای مختلفی دخیل هستند که اگر هر کدام از آنها به درستی اجرا نشود و یا مصالح استفاده شده مقاومت و استحکام با استاندارد و کیفیت لازم را نداشته باشد، ممکن است به آن سازه در حوادث طبیعی و یا غیر مترقبه خسارات جبران ناپذیری را تحمیل نماید.
 
خرید تیرآهن نیز مانند هر محصول دیگری دارای یک سری نکات ریز است که می‌بایست خریداران با در نظر گرفتن آن اقدام به تهیه محصول کنند. در زیر نکاتی در خرید تیرآهن مرور شده است که با در نظر گرفتن این موارد می‌توان خرید خود را با بهترین شکل ممکن انجام داد.

انواع آهن را بشناسید:

آهن در صنایع گوناگونی کاربرد دارد و انواع آن دارای ویژگی‌ها و استانداردهای متنوعی هستند. انواع آهن را می‌توان در یک دسته‌بندی کلی به انواع ورق آهن،  میلگرد و تیرآهن تقسیم‌بندی کرد.

ورق‌های آهن خود به انواع ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق اسیدشویی، ورق روغنی و... تقسیم می‌شوند. بر همین اساس نیز قیمت ورق‌ها با یک‌دیگر متفاوت است. میلگردها نیز بر اساس قطر سطح مقطع خود و نوع عاج روی آن دارای انواع گوناگونی هستند. در زمینه تیرآهن هم استانداردهای گوناگون و شکل طراحی متفاوت، موجب تولید مدل‌های متنوعی از آن شده است.

بنابراین در اولین قدم باید حداقل در حوزه مدنظر خود، به‌خوبی با ویژگی‌ها، استانداردها، روش‌های تعیین قیمت و... آشنا باشید.

فراموش نکنید که قیمت آهن و قیمت تیرآهن به نسبت سایر هزینه‌ها در تمامی صنایع بالاست. این موضوع به‌خصوص در صنعت ساختمان نمود بیشتری دارد. بنابراین تصمیم‌گیری و خرید اشتباه می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای شما ایجاد کند.

 

 تعداد شاخه تیرآهن را بررسی کنید:

گرچه عموماً تمام مقاطع فولادی بر مبنای وزن فروخته می‌شوند، اما گاهی برخی نیازمند خرید تیرآهن به صورت شاخه‌ای هستند که اصطلاحاً شاخه شمار گفته می‌شود. در این مواقع وزن ملاک خرید نخواهد بود. تنها خریداران می‌بایست قبل خرید نسبت به سایز و سبک وزن یا سنگین وزن بودن تیرآهن انتخاب خود را به فروشنده بیان کنند. اگر خرید به صورت بندیل تیرآهن باشد باید در نظر گرفت که تعداد شاخه در بندل هر کارخانه متفاوت است و به گونه‌ای خرید شود که تعداد شاخه‌ها برطرف کننده نیاز ما باشد.

 

 رنگ تیرآهن خود را بررسی کنید:

یکی از فاکتورهای خرید خوب مقاطع فولادی، انتخاب آهن با رنگ طبیعی است که این رنگ شامل طوسی پر رنگ و مشکی است. آهن وقتی در مجاورت هوا قرار می‌گیرد تغییر رنگ می‌دهد. رطوبت نیز عامل دیگری بر زردی آهن است. خوردگی امری اجتناب ناپذیر است و هر فلزی شروع به زنگ زدگی خواهد کرد. البته سرعت این اتفاق بستگی به شرایط و محافظت در برابر خوردگی دارد.

وقتی باران شروع به باریدن می‌کند و روی آهن که در انبارهای توزیع دپو شده است می‌ریزد به مرور شروع به زرد شدن می‌کند. البته اگر این زردی سطحی باشد و ناشی از باران‌های موقتی فصلی باشد و آهن دچار خوردگی نشده باشد بدون مشکل است. اما محصولی که کاملاً زرد شده و در برخی قسمت‌ها زنگ زدگی تا عمق نفوذ کرده باشد نمایانگر باری کهنه و درجه ۳-۴ خواهد بود. معمولاً اینگونه محصولات برای کارهای با درجه اهمیت کمتر مصرف شده و از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

 

وزن تیرآهن را بررسی کنید:

قیمت تیرآهن اصفهان و یا در هر شهر دیگری با توجه به وزن نرخ گذاری می‌شود. طبیعتاً هر میزان که وزن محصول بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. به یاد داشته باشید که الزاماً تیرآهن سنگین کیفیت بالاتری ندارد. به علاوه ممکن است در برخی موارد نیاز به تیر سبک تری باشد. تیرآهن باید در ابتدا مشخصات فنی مورد نیاز ما را برآورده کند.

در هنگام خرید وزن هر شاخه با توجه به پیشفرض تولید کننده در نظر گرفته شده و پیش فاکتور صادر می‌گردد. سپس بعد از ترخیص بار به کمک باسکول وزن دقیق محاسبه و فاکتور نهایی صادر می‌شود. خریدار می‌بایست وزن خریداری شده را با وزن باسکول کاملاً مطابقت دهد. اگر خریدار اعلام کند که قبل از تحویل نیز بار دیگر می‌بایست وزن کشی شود این کار بلامانع است و با انجام هماهنگی با راننده و فروشنده بار به نزدیک ترین باسکول محل تخلیه منتقل و وزن کشی دوم صورت می‌گیرد. این هزینه با خریدار محترم خواهد بود.

در نظر داشته باشید که وزن باسکول مبدا معتبر است و فروشنده بر مبنای این باسکول فاکتور را صادر کرده است اما در هر صورت اگر مغایرت باسکول اولیه با ثانویه کمتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد طبیعی است و تلرانس دستگاه‌های وزن کشی محسوب می‌شود. اگر این رقم بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم باشد راننده باید غرامت پرداخت کند.

 

نحوه ارسال تیرآهن را مشخص کنید:

طریقه ارسال بار و تخلیه آن را قبل از انجام معامله تعیین نمایید. مشخصاً هزینه ارسال بار با توجه به وزن و مسافت تعیین می‌گردد. شماره راننده را به منظور هماهنگی‌های بیشتر از باربری درخواست کنید. همیشه قبل از خارج شدن محصول خریداری شده از بنگاه یا محل تحویل، آن را مورد رویت قرار دهید، می‌توانید با راننده جهت بررسی بار و تطابق آن همکاری داشته باشید. برگ ترخیص از انبار را دریافت کنید. این برگ حاوی مشخصات محصولی است که برای شما ارسال می‌شود و شامل وزن اولیه و تعداد بندیل تیرآهن و ساعت خروج است.

 

از شرکت آهن استیل یکتا مشاوره رایگان بگیرید:

اگرچه در زمینه خرید و فروش آهن و قیمت آهن اطلاعات بسیاری در سایت‌های مختلف وجود دارد؛ اما اگر با وجود بررسی‌های لازم هنوز در زمینه محصول مورد نظر خود دچار ابهام هستید؛ بهتر است از مشاوره آهن اسیتل یکتا کمک بگیرید. توصیه می‌کنیم تا زمانی که در انتخاب محصول خود مطمئن نشده‌اید، اقدام به خرید نکنید.

گاه دریافت چند دقیقه مشاوره تلفنی یا حضوری با یک کارشناس آشنا به بازار آهن، تمامی ابهامات شما را برطرف کرده و موجب خرید محصول بهتر با شرایط مناسب‌تر خواهد شد.

کلام پایانی این که در این مقاله سعی شد تا حدود زیادی درباره راهنمای خرید تیرآهن اطلاعات مناسبی به شما ارائه شود، اما در هنگام خرید همه ما آگاهی لازم را درباره تیرآهن نداریم. شناخت استانداردهای موجود تیرآهن و انتخاب کیفیت بهتر راهی برای افزایش استحکام سازه و کاهش هزینه‌های بعدی بر دوش سازنده و ساکنان آن خواهد بود. به همین جهت سعی کنید قبل از خرید تیرآهن مورد نیاز ابتدا به طور کامل درباره انواع تیرآهن‌های موجود در بازار اطلاعات لازم را کسب کنید و از هزینه‌های مجدد پیشگیری کنید و کیفیت و مقاومت ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهید.

تماس با آهن استیل یکتا

 

چگونه از قیمت تیرآهن مطلع شویم؟

آهن استیل یکتا از پیشگامان مراجع رسمی در زمینه خرید و فروش انواع محصولات فولادی، ساختمانی و صنعتی است. تیم متخصص آهن یکتا تجربه خرید با کمترین قیمت و بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان می‌آورد. با توجه به توسعه روز افزون فناوری در صنایع و ساختمان حضور رقبای متعدد، با تکیه بر سوابق همکاری با مجموعه‌های متعدد و معتبر در ایران عزیزمان، بر آن شدیم تا صداقت در گفتار، سرعت، عمل و تعهد را سر لوحه امور خود قرار داده و افتخار جلب رضایت مشتریان را در کارنامه خود ثبت کنیم.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
لپ تاپ استوک چطور تهیه کنم + مزایا و معایب
استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار میباشد ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم بکار برده میشود.
ادامه مطلب >
تابه رژیمی چیست + راهنمای انتخاب و خرید
یکی از تابه هایی که امروزه شدیدا مد شده است، همین تابه های رژیمی هستند. تابه رژیمی معمولا دو طرفه هستند و هنگام پخت و پز درها روی هم بسته و کاملا قفل می شوند. در نتیجه با کمک بخار آب و بدون نیاز به آ...
ادامه مطلب >
راهنمای تشخیص و خرید هندوانه شیرین
 تابستان فصل میوه های خوش طعمی مانند هندوانه است. اگر می خواهید یک هندوانه شیرینی، زبر  و آبدار خریداری کنید به شما پیشنهاد می کنیم با این ترفندها هندوانه رسیده و شیرین را تشخیص دهید.
ادامه مطلب >
راهنمای خرید آکواریوم
آبزی‌دان یا آکواریوم (به انگلیسی: Aquarium) محیطی مصنوعی برای نگهداری آبزیان است. آکواریوم ظرفی است شیشه‌ای که در آن گیاهان و جانوران آبزی (معمولاً ماهی‌ها) نگه داشته می‌شوند. ماهیگیران از آبزیان برا...
ادامه مطلب >
راهنمای خرید شلوار جین مردانه
شلوار لی یا شلوار جین، یکی از محبوب‌ترین پوشاکی است که علاوه بر مقاومت بالا، ظاهری شیک و جذاب را به فرد منتقل می‌کند. شلوارهای لی مردانه برند کروم با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه و بهترین کیفیت د...
ادامه مطلب >
همه چیز درباره خرید صندلی غذاخوری
امروز انتخاب میز غذاخوری و صندلی‌های آن كه چیدمان و هماهنگی خاصی دارند بسیار متداول است. پس پیش از این‌كه صندلی‌هایی برای میز غذاخوری خود بخرید، مطمئن شوید كه با میز، اتاق، و حتی ابعاد مهمانان شما ه...
ادامه مطلب >
راهنمای خرید بهترین کرم دور چشم
ابتدا مشخص کنید کرم دور چشم را برای چه مصرفی نیاز دارد و بعد به سراغ برند و مارک بروید . در این صورت بهترین خرید را انجام خواهید داد. برای مثال  افراد در سنین بالا و با پف شدید دور چشم نیاز به کرم مت...
ادامه مطلب >
راهنمای انتخاب و خرید شیر خشک برای نوزاد
پودر شیر یا شیرخشک گونه‌ای فراورده شیری است که در آن شیر تبخیر شده و به یک مادهٔ خشک تبدیل می‌شود. هدف از تولید پودر شیر حفظ بهتر آن است، عمر مفید پودر شیر به مراتب طولانی‌تر از شیر مایع است و به علت...
ادامه مطلب >
چطور دستگاه تصفیه کننده آب مناسب تهیه کنم ؟
آب ماده ای بسیار ضروری برای بدن ماست اما نوشیدن آبی که پر از مواد شیمیایی و آلاینده های دیگر باشد نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه آسیب های زیادی هم به بدن وارد می کند. تصفیه کن های آب، مواد شیمیایی، باکت...
ادامه مطلب >