ﺳﻪشنبه, 11 مهر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

تغییر کوچک که تاثیری شگفت انگیز در خانه به جا می گذارد


 تغییر کوچک که تاثیری شگفت انگیز در خانه به جا می گذارد

برای تغییر در دکوراسیون لزوما لازم به بودجه زیاد نیست . شما میتوانید با ترفند های ساده و کوچک محیط خانه خود را زیباتر کنید.

چند تغییر کوچک با تا تاثیرات شگفت انگیز بر خانه

به شما توصیه می کنیم همین الان که در حال خواندن این مقاله هستید، یکبار دیگر به اطراف خانه نگاهی بیندازید و تصور کنید اگر خانه شما چه دکوراسیونی داشت، زیباتر و دوست داشتنی تر بود؟ شاید برخی از مواردی که به ذهن شما می رسد، نیاز به بودجه زیاد داشته باشد، برای مثال تعویض مبلمان، کابینت ها و یا کف منزل. اما مواردی وجود دارند که نیاز به صرف بودجه زیادی ندارد، بلکه بیشتر به شور و علاقه شما بستگی دارد تا بخواهید خانه را به سبک زیباتری دکوراسیون کنید. برخی از این موارد نسبتا ساده را در این مقاله گردآوری کرده ایم. امیدواریم بتوانید همه یا برخی از این موارد را انجام دهید و از تاثیرات آن هم راضی باشید.

 

1. از کوسن های رنگی استفاده کنید

ممکن است مبلمان شما قدیمی شده باشد و یا رنگ آن مطابق با دیگر دکوراسیون منزل نباشد، در این حالت می توانید به سراغ خرید مبلمان جدید باشید که به طور معمول بودجه زیادی می خواهد و یا آنکه به روشی که ما پیشنهاد می دهیم، اطمینان کنید:سعی کنید روکش کوسن ها را تغییر دهید و آنها را متناسب با طرحی انتخاب کنید که دوست دارید در بیشتر خانه خودنمایی کند. برای مثال ممکن است روکش هایی با طرح مدرن و یا سنتی را دوست داشته باشید. در هر حالت سعی کنید رنگ و مدل آنها را متناسب با دیگر دکوراسیون خانه انتخاب کنید.

 

2. پارچه مبل را تعویض کنید

تعویض پارچه مبل و تعمیر آن، هزینه بیشتری نسبت به تعویض روکش کوسن ها دارد، اما می توانید در صورت تامین هزینه به اینکار هم فکر کنید. برای مثال، تعویض رنگ پارچه مبل به رنگ های شادتر، گیرایی دکوراسیون منزل را بسیار بیشتر خواهد کرد. البته به جای تعویض پارچه مبل، می توانید از روکش های مختلفی که در طرح ها و رنگ های متنوع دوخته می شوند و هزینه کمتری خواهدن داشت هم استفاده کنید.

 

 

3. دیوارهای خانه را رنگ کنید

ممکن است در هنگام خرید و یا اجاره خانه، مایل باشید خانه قدیمی انتخاب کنید، اما مشکلی وجود دارد و آن هم دیوارهای به شدت کثیف یا کهنه شده آن است. برای اینکار یک راه چاره خوب وجود دارد که هزینه آن نسبت به دیگر کارهای ساختمانی چندان زیاد نیست. رنگ آمیزی خانه را اولویت قرار دهید و سپس با توجه به زمانبندی شروع و پایان این کار برای حمل اثاثیه منزل با یک شرکت معتبر هماهنگی های لازم را انجام دهید. برای کار رنگ آمیزی هم می توانید از خدمات نقاشی ساختمان استفاده کنید تا تمام داخل خانه یا بخشی از آن، مانند دیوارها و یا سقف را به سبکی که شما مایل هستند، مثل مدرن، رنگ آمیزی کنند.

 

4. رنگ آمیزی بخش هایی از خانه

رنگ امیزی منزل همیشه کلی نیست و شما می توانید در راستای تغییر دکوراسیون منزل، فقط بخشی از آن را به رنگ دلخواه نقاشی کنید. برای مثال ممکن است بخواهید اتاق کودک را به رنگ شاد رنگ امیزی کنید یا دیواری که تلویزیون به آن نصب خواهد شد را به رنگ متفاوتی نقاشی کنید. برای اینکارها می توانید خودتان دست به کار شوید، اما از آنجایی که ممکن است وسایل نقاشی و یا حتی وقت و زمان مناسب آن را نداشته باشید، پیشنهاد می کنیم با یک نقاش کار ساختمان صحبت کنید تا اینکار را برای شما انجام دهند. پیدا کردن این افراد هم چندان مشکل نیست، می توانید از طریق وب سایت های مختلف شرکت های خدماتی منزل معتبری پیدا کنید که سرویس نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی منزل هم ارائه می دهند.

 

 

5. گل و گیاه را فراموش نکنید

استفاده از گل و گیاه، سبزی و طراوات زیبایی به خانه شما می بخشد. پس همین الان دست به کار شوید و چندین گل و گیاه مناسب با خانه و آپارتمان خود خریداری کنید و نحوه رشد و نگهداری آنها را یاد بگیرید. سعی کنید در ابتدای کار به سراغ خرید گل هایی بروید که مقاومت بالایی به انواع شرایط دارند و در حین نگهداری آنها در خانه، به راحتی پژمرده نخواهند شد. برای مثال گل های پتوس و گندمی برای شروع کار مناسب هستند.
در کنار خرید گل می توانید قفسه های چوبی، فلزی و یا حتی پلاستیکی هم تهیه کنید تا با قرار دادن گل ها روی آنها، زیبایی بیشتری به خانه دهید. قرار دادن گل ها در آشپزخانه و اتاق خواب را نیز فراموش نکنید. حتی می توانید برخی از گل ها را به شکل آویز به دیوار های خانه نصب کنید. البته برای اینکار در نظر داشته باشید که خانه شما به اندازه کافی آفتاب گیر باشد تا گل ها به میزان مناسبی نور دریافت کنند.

 

6. دیوارهای خانه را زیبا کنید

علاوه بر نقاشی و رنگ ساختمان می توانید با تابلو و آویزهای زیبا، دیوارهای خانه را زینت ببخشید. برای اینکار چند راه پیشنهاد می شود:
از تابلوهای عکس خانوادگی استفاده کنید. برای مثال می توانید یکی از دیوارهای خانه را به تابلوهای عکس خانوادگی اختصاص دهید و یا حتی خود عکس ها را به صورت مستقیم به دیوار بچسپانید. اگر فرزند کوچک دارید و نقاشی کشیدن را دوست دارد، می توانید نقاشی های او را علاوه بر اینکه به دیوار اتاقش می چسپانید، به شکل تابلو در دیوار سالن پذیرایی و یا بخشی که برای عکس های خانوادگی در نظر گرفته اید، آویزان کنید.

از تابلوهای نقاشی که در سبک های مختلف تهیه می شوند استفاده کنید و به کمک روش های چیدمان موجود در این مطلب به صورت تکی و یا سری از چند تابلو، یکی از دیوارهای خانه را با آنها تزئین کنید.

 

 

اگر مایل نیستید هزینه زیادی برای تابلوهای نقاشی صرف کنید، می توانید خودتان دست به کار شوید، از شبکه های اجتماعی مانند پینترست برای ایده گرفتن استفاده کنید و آویزهای زیبایی با انواع نخ بافتنی و ... برای دیوار اتاق خواب و یا سالن پذیرایی تهیه کنید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
زیباترین دکوراسیون داخلی منزل دکوراسیون جدید منزل طراحی داخلی منزل فروشگاه دکوراسیون داخلی منزل دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک شماره دکوراسیون داخلی منزل دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه دکوراسیون منزل ساده دکوراسیون داخلی منزل ایرانی دکوراسیون داخلی منزل دکوراسیون داخلی منزل کوچک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی دکوراسیون داخلی منزل مدرن دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ساده دکوراسیون داخلی منزل با کاغذ دیواری دکوراسیون داخلی منزل در تبریز دکوراسیون داخلی منزل 2020 چیدمان منزل شیک و ساده قوانین چیدمان منزل ترفند چیدمان منزل چیدمان منزل ایرانی وسایلی که خانه را شیک می کند زیباترین چیدمان منزل اصول چیدمان منزل چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد وسایل منزل رو چطور بچینم دکوراسیون رنگ سال 2021 دکوراسیون سال 2021 ترند های دکوراسیون داخلی 2021 جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی دکوراسیون ۲۰۲۰ دکوراسیون 1400 دکوراسیون ساده دکوراسیون داخلی 2021 ترند دکوراسیون داخلی 2021 دکوراسیون داخکلی 2021

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
چای سیلان چیست؟ مزایا و دستورالعمل تهیه چای سیلان
چای سیلان به طور معمول به عنوان یک نوشیدنی گوارا ، تازه دم کرده و گرم یا به عنوان یک چای سرد مصرف می شود.  چای سیلان به چای تولید شده در ارتفاعات سریلانکا، که قبلاً با نام سیلان شناخته می‌شد، اشاره د...
ادامه مطلب >
آموزش خواباندن نوزاد
یکی دغدغه های افرادی که به تازگی بچه دار شده اند نحوه خواباندن نوزاد تازه متولد شده و به طور کلی مواردی است که با خوابیدن نوزاد در ارتباط اند. بهترین روش خواباندن نوزاد تازه متولد شده روشی است که در ...
ادامه مطلب >
با مدل های کت شش دکمه مردانه آشنا شوید
کت های مردانه مدل های متفاوتی دارند، این کت ها با توجه به طرح و نقش نام گذاری می شوند. در این مطلب شما را با کت های شش دکمه ای آشنا می کنیم.
ادامه مطلب >
دستگاه پوز چيست؟ انواع دستگاه پوز
احتمالا بارها هنگام خرید نام دستگاه پوز را شنیده باشید و یا ممکن است بدانید پوز درواقع همان کارتخواه هایی هستند که در هنگام خرید با آن کارت می کشید. ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل این دستگاه ...
ادامه مطلب >
معرفی و خرید بهترین مارک دوچرخه: بهترین برند دوچرخه کوهستان
دراین بخش به بررسی بهترین دوچرخه کوهستان ، بهترین دوچرخه ، بهترین مارک دوچرخه ، بهترین برند دوچرخه کوهستان ، بهترین مارک دوچرخه در ایران به ترتیب قیمت ، بهترین دوچرخه های جهان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب >
با کاربرد های متفاوت شیشه شوی بیشتر آشنا شوید
شیشه شور بجز تمیز کردن شیشه کاربردهای دیگری دارد که اگر بدانید شگفت زده می شوید شیشه پاک کن هم چربی زداست و هم ازبین برنده باکتری.
ادامه مطلب >
کاربردهای استفاده از گوش پاک کن
گوش پاک کن یک وسیله‌ی بهداشتی ضروری است. یکی از وسایلی که در هر خانه‌ای است و مصارف خاص خود را دارد. علاوه بر تمیز کردن گوش گاه هم خلاقیتی در استفاده از این محصول اتفاق می‌افتد و برای ساخت کاردستی‌ و...
ادامه مطلب >
انواع مدل های شومیز لمه
لمه پارچه ای است که این روزها بسیار مد شده است و از این پارچه می توانید شومیز و پیراهن مجلسی و ... استفاده کنید.
ادامه مطلب >
راه های پیشگیری از ایجاد زخم معده
یکی از مشکلات شایع گوارشی، درد معده و یا ناراحتی هایی که مرتبط به معده امکان دارد روی بدهد.زخم معده درواقع زخمی است که در سطحی ترین لایه معده ایجاد می شود که به دلیل رعایت نکردن یک سری موارد روی می د...
ادامه مطلب >