چهارشنبه, 17 خرداد,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

فواید استفاده صحیح از پودر موبر و احکام آن

print
فواید استفاده صحیح از پودر موبر و احکام آن

برای از بین بردن موهای زائد بدن روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از پرکاربرد و ارزان ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از پودر و کرم های موبر است.

نوره یا واجبی که با نام های دیگری مثل واجبین و پودر موبر شناخته می شود یک پودر سفید رنگ می باشد که از زمان های بسیار بسیار قدیم جهت زدودن و برطرف نمودن موهای زائد بدن مورد استفاده قرار گرفته است.

 

نکات استفاده از پودر موبر و احکام مربوط به نوره یا همان واجبی:

پودر موبر یا واجبی یا نوره، پودری است که خاصیت تمیز کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارد و جهت از بین بردن موهای زاید بدن مورد استفاده قرار می گیرد. از مواد تشکیل دهنده آن می توان آهک و زرنیخ را نام برد. نوره به پودر موبر قدیمی گفته می شود که دارای خواص فوق العاده ای است، در واقع نوره به دلیل وجود ماده آرسنیک مانند شیمی درمانی عمل می کند.

هم چنین بخوانید:هر آنچه که باید در مورد مو بر بدانید

نوره یا واجبی

 

موبرها چند نوع هستند؟

موبرها به صورت پودر، کرم، ژل و اسپری در بازار وجود دارند که دارای رایحه های مختلفی هستند.

 

مواد تشکیل دهنده موبرها:

مواد اصلی تشکیل دهنده کرم های موبر، هیدروکسیدسدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدروکساید است. این ترکیب ها موجب شکسته شدن کراتین در مو می شود. کراتین ماده اصلی تشکیل دهنده مو می باشد.

موبرها یکی از روشهای آسان برای از بین بردن موهای زائد هستند، اما موها را از ریشه خارج نمی کنند بلکه به صورت سطحی از روی پوست عمل می کنند. رشد مجدد موها معمولا از دو تا سه روز بعد آغاز می شود.

 

آیا موبرها موجب افزایش عفونت در دستگاه تناسلی می شوند؟

خیر. برای از بین بردن موها در ناحیه تناسلی می توانید بدون نگرانی از موبرها استفاده کنید فقط بهتر است که موبرهای بدون رایحه را انتخاب نمائید. موبرها ارتباطی به مشکلات عفونتی ندارند اما متخصصان توصیه می کنند که آنها را در نزدیکی دهانه واژن استفاده نکنید.

پودر موبر

 

معایب استفاده از کرم های موبر:

نباید موبرها را در ناحیه های حساس مثل دور چشم ها یا حتی صورت افرادی که پوست نازکی دارند، استفاده کرد.

کرم های موبر نباید مورد استفاده روزانه قرار بگیرند زیرا موجب تیرگی و حتی سوختگی پوست می شوند.

به دلیل ترکیبات شیمیایی اغلب کرم های موبر و حتی نوع معطر آنها دارای بوی ناخوشایندی هستند.

از کرم های موبر نباید بر روی پوستهای خراشیده شده و زخمی استفاده کرد.

استفاده از این موبرها موجب کثیف شدن اطراف شما می شود.

افراد دارای پوست نازک و حساس نباید از کرمهای موبر استفاده کنند.

کرم های موبر

 

نکات مهم در هنگام استفاده از موبرها:

موبرها را فقط به قسمت های خشک و تمیز بدن بزنید.

پس از استفاده از کرم موبر، حتما با آب گرم دوش گرفته و پوست خود را خشک کنید.

حتما در زمان مقرر، کرم را از روی پوست خود پاک کنید.

در نواحی حساس بدن از مصرف موبرها اجتناب کنید.

قبل از استفاده از موبرها، بروشور نحوه استفاده از آن را مطالعه کنید.

بسیاری از موبرها در بسته بندی خود دارای لوسیون هستند.پس از حمام از این لوسیون برای پوست خود استفاده کنید.

انواع موبر

 

در صورت داشتن حساسیت به موبرها چه کاری باید انجام داد؟

کرم های موبر ممکن است آلرژی زا باشند. آلرژی به کرمهای موبر می توند به دلیل ماده اصلی کرم موبر یعنی سدیم تیو گلی گولات یا کلسیم هیدروکساید و یا همچنین به مواده نگهدارنده، عطر یا افزودنی های دیگر درون کرم موبر باشد.

بنابراین بهترین روش برای آگاهی از آلرژی بهتر است قبل از مصرف، مقداری از کرم را روی پوست بازوی خود امتحان کنید و پس از نیم ساعت آن را بشوئید.

اگر روی پوست خراش، التهاب و قرمزی ایجاد نشود یعنی به این کرم آلرژی و حساسیت ندارید در غیر اینصورت نباید از کرم موبر مورد نظر استفاده کنید. هیچ روشی برای رفع حساسیت بدن شما وجود ندارد. هرگز از کرم موبر روی پوست زخمی و آسیب دیده استفاده نکنید.

 

استفاده از پودر موبر در بارداری:

در رابطه با سوالات شما کاربران عزیز در این زمینه باید بگوییم که هرچند مدرک معتبری برای عدم استفاده از موبرها در دوران بارداری وجود ندارد اما از آنجائیکه این مواد دارای ترکیبات شیمیایی هستند می توانند مضر باشند، بنابراین توصیه می شود که برای رعایت جوانب احتیاط در دوران بارداری از روشهای دیگر مانند تیغ و اپیلاسیون برای نظافت و رفع موهای زائد استفاده شود.

پودر موبر در بارداری

 

طرز استفاده از پودر موبر:

قبل از استفاده پوست را خشک کنید.

برای تهیه خمیر از آب نسبتا داغ استفاده کنید.

پودر موبر را به تدریج به آب اضافه کرده و مخلوط نسبتا غلیظی تهیه کنید. خمیر نباید رقیق و خیلی غلیظ باشد زیرا خاصیت و چسبندگی خود را از دست می دهد.

خمیر تهیه شده را مکان های مورد نظر مانند زیر بغل، دست و پا و یا ناحیه تناسلی به صورت لایه ای نازک بمالید.

پس از 5 تا 10 دقیقه با کاردک مخصوص روی پوست بکشید تا ببینید که موها جدا می شوند یا خیر.

پس از رفع موها از روی پوست، با آب ولرم باقیمانده مواد را از روی پوست پاک کنید.

فواید نوره کشیدن

 

فواید پودر موبر چیست؟

پودر موبر، نوره و پودر واجبی علاوه بر خاصیت رفع موهای زائد و ضد عفونی کنندگی است ، موجب کم شدن موهای بدن می شوند. از دیگر خواص پودر موبر میتوان به خاصیت لایه برداری و سفید کنندگی پوست اشاره کرد. فواید دیگر این موبرها عبارتند از:

پیشگیری و درمان خارش واژن:

خارش ناحیه تناسلی و واژن یکی از مشکلاتی است که برخی از خانمها به آن مبتلا می شوند. این خارش اغلب به دلیل وجود قارچ و عفونت های قارچی در واژن و ناحیه تناسلی ایجاد می شود. پودر موبر یا نوره با تمیز کردن این نواحی تاثیر بسیاری در پیشگیری از خارش دارد.

 

جلوگیری از بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی:

یکی از مسائل آزار دهنده برای خانمها بوی بد ناحیه تناسلی است که حتی موجب آزار همسر و در نتیجه سردی روابط جنسی میان آنها شود.عفونت در ناحیه تناسلی یکی از عوامل مهم در ایجاد بوی بد می باشد.

پودر موبر با تمیز کردن این ناحیه و پاک سازی آن از عفونت ها و عوامل ایجاد کننده عفونت، منجر به رفع بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی می شود. در صورت استفاده از موبر اگر بوی نامطبوع واژن از بین نرفت ممکن است دلیل دیگری برای این بوی نامطبوع وجود داشته باشد.

بوی بد ناحیه تناسلی

 

جلوگیری از رشد موهای زیر پوستی و جوش زدن:

برخی از لوازم رفع موهای زائد مانند تیغ، موجب رشد مو و گیر کردن آن در زیر پوست می شود در نتیجه باعث به وجود آمدن دانه و جوش می شود. استفاده از پودر موبر طبیعی سر موها را نرم و یک شاخه می کند و در زمان رشد عوارض این چنینی در زیر پوست را نخواهید داشت.

در کتب قدیم طبی آمده است کسی که از نوره استفاده می کند دچار رماتیسم نمی شود و سرطان خون نمی گیرد.

 

پیشگیری از تیرگی پوست در زیر بغل و اطراف ناحیه تناسلی:

رفع تیرگی پوست زیر بغل و ناحیه تناسلی یکی از دغدغه های زیبایی خانمها است که اغلب از روشهای مختلفی برای رفع تیرگی در این نواحی استفاده می کنند.استفاده مداوم از تیغ و ژیلت موجب تیره شدن پوست می شود. پودر موبره و نوره علاوه بر از بین بردن موهای زائد موجب روشن شدن پوست می شوند.

رفع موی زیر بغل

 

فواید نوره از دیدگاه اسلام و احادیث:

از حضرت رسول(ص)روایت شده که می فرمایند: موی شارب، پشت زهار و زیر بغل را بلند مگذارید. همانا شیطان در آنجا، جا می گیرد و پنهان می شود.

در روایتی از امام علی(ع) نقل شده است که فرمودند: داروکشیدن،دفع دلـگیری و پریشانی خاطر می کند و بدن را پاک می نماید.

از امام صادق (ع) روایت شده که می فرمایند: دستور نوره کشیدن هر پانزده روز است، کسی که بیست و یک روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد اگر پول ندارد به عهده خدای بزرگ قرض گیرد و نوره (واجبی) کشد کسی که چهل روز بگذرد و نوره نکشد نه مؤمن باشد و نه مسلمان و نه کرامتی دارد. (البته در حال حاضر منظور تمیز کردن موهای زاید است.)

از امام رضا (ع) روایت شده که می فرمایند:نوره (واجبی) وقتی به بدن گذاشته می شود علاقه مرد را به زن و زن را به مرد شدیداً شدت می دهد و وقتی زیر بغل گذاشته می شود شانه را قوی و دید را زیاد می کند.

از امام موسی کاظم(ع) روایت شده که می فرمایند: موی بدن چون بلند می شود آب پشت را قطع می کند،یعنی فرزند بوجود نمی آید وبند ها را سست می کند و ضعف و –تنـبلی می آورد،نوره کشـیدن آب پشت را زیـاد می کند،بدن را قوی و فربه می نماید.

از امـام رضا (ع)نقل شده است: چهارچیز است که از اخلاق پیامبران است؛بوی خوش استعمال نمودن،سر تراشیدن، نوره مالیدن و بسیارجماع نمودن.

احادیث در مورد نوره

 

مدت زمانی که می توان استفاده از نوره یا واجبی را به تاخیر انداخت:

درحدیث معتبری از رسول گرامی اسلام(ص) نقل شده است که می فرمایند: هر مردی که به خدا وروزقیامت ایمان دارد باید موی پشت زهار را زیادتر از چهل روز نگذارد.همچنین حـلال نیست زنی که به خدا و روز قیـامت ایمان داشته باشد ازاله ی موی زهار را بیشتر از بیست روز ترک کند.

همچنین فرمودند: هر کس ایمان به خدا وروز قیـامت دارد موی زهار را بیشتر ازچهل روز نگذارد، پس اگر چیزی نیابد بعد از چهل روز قرض کند و پس نیندازد.

از حضرت امیرالمومنین(ع)نقل شده است که فرمودند: برای مومن دوست دارم که هرپانزده روز نوره بمالد.

از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است که فرمودند: سنت در نوره کشیدن آن است که هـر پانـزده روزیک مرتبه بکشند. اگر کسـی بـیست و یک روز و در روایتی بیست روز بر او بگذرد که نوره نکشیده باشد قرض کند و نوره بکشد،کسی که چهل روز بگذرد که نوره نکشیده باشد او مومن ومسلمان نیست و برای او هیچ کرامتی نزد خدا نیست.

همچنین فرمودند: باید پشت زهار رایک هفته بـیشتر نگذارد، هرکس نوره رازیادتر ازیک ماه ترک کند، نمازش مقبول نیست.وباز فرمودند هر کس پیش از نوره کشیدن،اندکی از نوره را بردارد وآن را ببوید وبر سر بینی بگذارد و بگوید؛ صلی الله علی سلیمان بن داود کما امربالنوره، نوره او را نسوزاند.

نوره کشیدن

 

عوارض استفاده از پودر واجبی:

خمیر تهیه شده از پودر موبر نباید بیش از زمان توصیه شده روی پوست بماند زیرا موجب آسیب به پوست خواهد شد.

اغلب پودرهای موبر دارای بوی تندی هستند بنابراین برای استفاده از آن باید در مکانی باشید که دارای تهویه هوا مناسبی باشد زیرا ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوید. البته امروزه پودرهای موبر بدون بود در بازار وجود دارد.

هنگام استفاده از پودر موبر از کاردک مخصوص استفاده کنید زیرا در صورت زیاد ماندن این خمیر روی ناخن موجب شکنندگی آن می شود.

احکام پودر موبر 

 

زمان و آداب استفاده از نوره:

چنانچه عنوان شده است در روایتی از حضرت رسول(ص) نقل شده است که فرمودند: پنچ چیز مورث پیسی است؛ در روز جمعه و چهارشـنبه نوره مالـیدن، وضـو وغسل با آبـی که در آفتاب گـرم شده، درحال جنابت چیزی خوردن، زن را درحال حیض جماع نمودن، درحال سیری چیزی خوردن.

از امام علی (ع)روایت شده است که فرمودند: از نوره کشیدن در روز چهارشنبه که روز نحس مستمر است احتراز کنید. جهنم در روز چهارشنبه خلق شده است.

ازحضرت امام صادق(ع)نقل شده است که فرمودند: یک مرتبه دارو کشیدن درتابستان درفضیلت ونفع از ده مرتبه که در زمستان بکشند بهتر است.

در حدیث معتبردیگر نقل شده؛ به خدمت حضرت امام جعفرصادق(ع)عرض نمودند؛مردم می گویند نوره کشیدن در روز جمعه مکروه است

حضرت فرمودند؛ چنین نـیست که تو گمان نمـوده ای،چه چیـز از نوره کشیدن در روز جمعه پاک کننده تر است؟

از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است که فرمودند: نوره کشیدن در حال جنابت اشکالی ندارد.

از امام رضا (ع)نقل شده است که فرمودند: هرکس در روز جمعه نوره بکشد و پیس شود جز خودش را ملامت نکند.دور نیست که این دوحدیث محمول بر تقیـه باشد یا آنکه یـکی ازطریق اهل سنت است زیراحدیثی گذشت که حضرت پیغمبر در روزجمعه دارومی کشیدند.

روش استفاده از پودر موبر

 

نکات مهم در استفاده از نوره (واجبی):

هنگام خرید با مراجعه به عطاری های معتبر، نوره های طبیعی و اصل را انتخاب کنید تا علاوه بر رفع موهای بدن از خواص ضد سرطانی آن هم بهره مند شوید. نوره های طبیعی معمولا هنگام استفاده دارای بوی تندی هستند که مربوط به همان آرسنیک موجود در آن است.

هنگام استفاده از نوره آن را ببویید تا آرسنیک موجود در آن از طریق مجرای تنفسی به خون راه یافته و سبب جلوگیری از سرطان خون شود.

نوره را با استفاده از آب گرم نسبتا داغ خمیر نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
روش استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی بهترین پودر موبر روش استفاده از پودر موبر نی نی سایت پودر موبر دپی برای ناحیه تناسلی طرز استفاده از پودر موبر دپی ایا استفاده از نوره برای صورت ضرر دارد استفاده از پودر موبر در زمان پریود طرز استفاده از پودر موبر آیسان روش صحیح استفاده از پودر موبر فیلم استفاده از پودر موبر نحوه استفاده از پودر موبر برای ناحیه تناسلی طرز استفاده از موبر طرز استفاده پودر موبر هرمودر عوارض پودر موبر برای ناحیه تناسلی خرید روش صحیح استفاده از پودر موبر قیمت پودر موبر طرز استفاده از تیزبر قیمت روش صحیح استفاده از پودر موبر پودر موبر برای ناحیه تناسلی پودر موبر رویدر عوارض پودر موبر پودر موبر برای صورت پودر موبر بدون بو پودر مو بر پودر موبر دپی پودر موبر به انگلیسی پودر موبر یا کرم موبر پودر موبر به ترکی پودر موبر هرمودر پودر موبر نی نی سایت پودر موبر ساپاژو پودر موبر راستگو پودر موبر قیمت پودر موبر صورت خرید پودر موبر خرید پودر موبر دپی خرید پودر موبر هرمودر خرید پودر موبر رویدر طلایی خرید پودر موبر نوره خرید پودر موبر راستگو خرید پودر موبر مطرح خرید پودر موبر تیزبر خرید پودر موبر کیلویی خرید پودر موبر مهنا قیمت پودر موبر تیزبر قیمت پودر موبر دپی قیمت پودر موبر دپی بدون بو پودر موبر دیجی کالا قیمت پودر موبر هرمودر قیمت پودر موبر نوره قیمت پودر موبر رویدر قیمت پودر موبر مطرح قیمت پودر موبر ساپاژو قیمت پودر موبر مهنا قیمت پودر موبر لطیف قیمت پودر موبر راستگو روش استفاده از نوره زرنیخ طلایی خواص نوره زرنیخ طلایی نوره زرنیخ دار نی نی سایت عوارض نوره زرنیخ دار طرز تهیه نوره زرنیخ طلایی نوره زرنیخ دار طلایی چیست طریقه مصرف نوره زرنیخ دار نوره زرنیخ دار در بارداری نوره زرنیخ دار نوره زرنیخ طلایی نوره زرنیخ دار طلایی نوره زرنیخ دار اصل نوره زرنیخ دار دیجی کالا نوره زرنیخ دار برای صورت نوره زرنیخ دار طلا نوره زرنیخ طرز استفاده نوره زرنیخ دار خرید نوره دیجی کالا کاربرد زرنیخ چیست بهترین نوره زرنیخ دار نوره زرنیخ دار چیست خطرات زرنیخ خرید نوره زرنیخ دار طلایی خرید نوره زرنیخ دار خرید نوره زرنیخ دار اصل خرید نوره زرنیخ خرید اینترنتی نوره زرنیخ دار خرید نوره زرنیخ طلایی قیمت نوره زرنیخ دار تشخیص نوره اصل از تقلبی قیمت نوره اصل قیمت نوره در عطاری قیمت نوره عمده قیمت نوره زرنیخ طلایی قیمت نوره زرنیخ قیمت نوره طبیعی زرنیخ دار قیمت عمده نوره زرنیخ دار قیمت نوره زرنیخ دار طلایی

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
ارز دیجیتال:چطور در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم ؟
 رمز ارزها یک کلاس دارایی جدید و هیجان‌انگیز را به وجود آورده‌اند. اما این بدان معنا نیست که راه ما از آموزش و تحلیل جدا شده است. در واقع، باید برای ورود، ماندگاری و درک سازوکار این سیستم، آستین‌ها ر...
ادامه مطلب >
طرز تهیه کباب تابه ای رزا منتظمی
من قبلا آموزش یک نوع کباب تابه ای رو در سایت قرار داده بودم که با گوشت چرخ کرده درست میشد. اما در این مطلب قصد دارم طرز تهیه کباب تابه ای رزا منتظمی رو آموزش بدم. رزا منتظمی در کتابشون این کباب رو به...
ادامه مطلب >
تهشیر چیست ؟ هر آنچه باید درباره آن بدانید
ته شیر وجود خارجی نداشته و تنها جهت افزایش فروش محصول ، بجای سرشیر سعی شده است از ته شیر (تهشیر) اسفتاده شود. این خامه، غلیظ‌ترین و غنی‌ترین خامه در بین انواع خامه‌ها است. خامه لخته شده به طور سنتی د...
ادامه مطلب >
پانچو و ویژگی های کاربردی اش
 پانچو کوهنوردی یکی از سبک ترین، کم حجم ترین، ارزان ترین و در عین حال کاربردی ترین تجهیزات کوهنوردی است. یکی از لوازم ضروری در لیست تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی پانچو است. این پوشش به خصوص در فصول پ...
ادامه مطلب >
انتخاب سرویس پخت و پز مناسب
یکی از دغدغه های مهم هر خانم خانه دار و نوعروس و هر آشپزی برای لوازم آشپزخانه و جهیزیه، تهیه سرویس قابلمه است.خرید بهترین سرویس قابلمه از اهمیت فراوانی برخوردار است . زیرا آنچه که خیلی مهمتر از مارک ...
ادامه مطلب >
چرخ گوشت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
گاهی ممکن است انسان به گوشت چرخ‌کرده موجود در بازار اطمینان نداشته باشد یا اینکه بخواهد در صد چربی گوشت را کنترل نماید که در اینجا ضرورت تهیه چرخ گوشت خانگی اجتناب‌ناپذیر است.
ادامه مطلب >
بهترین روش های از بین بردن موهای زائد
موهای بدن انسان در کل سطح پوست می‌رویند؛ به جز کف پا، کف دست، لب‌ها و بخش‌هایی از ناحیه‌ی شرمگاهی. این موها در دوران کودکی بسیار نازک و کم‌تراکم هستند و بعد از دوران بلوغ واضح‌تر و متراکم‌تر می‌شوند....
ادامه مطلب >
مروارید اصل- مشخصات، ویژگی ها، قیمت و هر آنچه باید درباره آن بدانید
مُروارید یا دُر، گوهری است معمولاً سفید و درخشان که در اندرون برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌آید. وقتی جسمی خارجی مانند ذره‌ای شن بین صدف و پوسته او قرار بگیرد جانور لایه‌هایی...
ادامه مطلب >
چطور از بورس پول دربیاریم
برای شروع سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار نباید نگران سرمایه باشید. چون شما می­‌توانید با مبالغ کمتر از یک میلیون تومان هم فعالیت در بورس را آغاز کنید.
ادامه مطلب >