پنجشنبه, 10 فروردین,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

راهنمای خریدکیسه خواب برای کوهنوردان وطبیعت گرد های حرفه ای

print
راهنمای خریدکیسه خواب برای کوهنوردان وطبیعت گرد های حرفه ای

برای داشتن یک شب راحت در جنگل و یا کوهستان نیاز به یک کیسه خواب استاندارد دارید.

کیسه‌ی خواب یکی از اصلی‌ترین لوازم کوهنوردی است که هر کوهنوردی حداقل یکی از آن‌ها را دارد. کیسه‌ی خواب برای طبیعت‌گردی و حتی مسافرت هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. اما در هنگام خرید کسیه‌ی خواب باید به چه نکاتی توجه کرد؟ اگر شما هم تصمیم دارید به زودی یک کیسه‌ی خواب برای خود تهیه کنید با این مقاله همراه باشید.

خواب خوب نعمت است! مهم نیست در خانه باشید یا کوه و بیابان! اگر نتوانید شب را به خوبی به صبح برسانید مطمئنا در روز بعد با خستگی و کسالت، گلاویز خواهید شد و انرژی کافی برای انجام فعالیت نخواهید داشت. پس بهتر است وقتی پا به قلمروی طبیعت می‌‌گذارید برای خواب خوش خودتان هم فکری کرده باشید. مهم‌ترین وسیله برای تجربه‌ی یک خواب خوب در طبیعت، کیسه‌ی خواب است.

در هنگام انتخاب و خرید کیسه‌ی خواب باید موارد زیادی را بررسی کنید. شکل، وزن، جنس الیاف و چند پارامتر دیگر جزو مهم‌ترین‌ها هستند.

 

انواع فرم و شکل کیسه خواب:

مستطیل (Rectangular)

این نوع کیسه خواب جای زیادی برای حرکت دست ها و پاها در اختیار شما می گذارد. به راحتی می توانید دست ها و پا های خود را در این نوع کیسه خواب کش داده و در هر وضعیتی دلخواهی بخوابید. برخی از کیسه خواب های این شکلی را می توان کاملا باز کرد . به عنوان پتو یا زیر انداز هم مورد استفاده قرار داد.

 

نیمه مستطیلی (Semirectangular)

این کیسه خواب ها با نام ها «مومیایی اصلاح شده» و «بشکه ای» نیز شناخته می شوند. این نوع کیسه ها هم فضای مناسب را بر حرکت در درون آن در اختیار شما قرار می دهند. به خاطر شکل آن معمولا گرما را بهتر حفظ می کنند.

 

مومیایی (Mummy)

این نوع کیسه ها با هدف کاهش وزن و افزایش حفظ گرما طراحی شده اند. در این نوع کیسه خواب ها به جای این که درون کیسه حرکت کنید کل کیسه را با خود حرکت می دهید.

 

دو نفره (Double bags)

کیسه خواب های دو نفره مناسب افرادی است که تمایل دارند در دل طبیعت کنار هم استراحت کنند. مخاطب اصلی این نوع کیسه خواب ها خانواده های ماجراجو و طبیعت گرد هستند. یک حالت دیگر این است که برخی از کیسه خواب های مستطیلی به شکلی طراحی شده اند که امکان زیپ کردن با هم را فراهم می کنند. البته برای استفاده از این حالت باید هر دو کیسه خواب از یک برند و مدل باشند.

 

دمای قابل تحمل کیسه خواب ها:

بیشتر کیسه خواب ها با استاندارد اروپا برای بیانگر مقدار دمای قابل استفاده ارائه می شوند. معنای این عبارات به شکل زیر است:

Upper limit = این بالاترین دمایی است که یک مرد معمولی می تواند با راحتی در آن بخوابد.

Comfort = این پایین‌ترین دمایی است که یک زن معمولی می تواند با راحتی در آن بخوابد.

Lower limit = این پایین‌ترین دمایی است که یک مرد معمولی می تواند با راحتی در آن بخوابد.

 

انواع کیسه‌خواب از نظرجنس:

دو نوع کیسه خواب در بازار موجود می باشد، جنس پر و الیاف. هر یک از این جنس ها مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند، پس با ما همراه باشید تا معایب و مزایای آنها را مطرح کنیم.

کیسه‌خواب از جنس پر:

مزایا: این نوع کیسه خواب، وزن مناسب، گرمای بی نظیر، فشردگی بیشتر ، حجم کم،حمل راحت تر، عمر طولانی و گرم شدن بسیار سریع را دارا می باشد.
معایب: نیاز به مراقبت زیادی دارند،رطوبت را به راحتی جذب میکنند و برای خشک شدن نیاز به زمان طولانی دارند.

 

کیسه‌خواب از جنس الیاف:

مزایا: عایق بودن ۷۰ درصدی در برابر رطوبت، به طوری که در برابر رطوبت نیاز به مراقبت کمتری دارد و در صورتی که خیس شوند برای خشک شدن نیاز به صرف زمان کمتری دارند.
معایب: نسبت به جنس پر سنگین تر هستند که باعث حمل سخت تر آن می شود، نسبت به جنس پر طول عمر کوتاه تری دارند و زمان بیشتری طول می کشد تا داخل آن گرم شود.
کیسه خواب ها دارای دمای خاص و هر کدام مناسب فصل خاصی هستند و هیچ کدام جوابگوی ۴ فصل نیستند.

 

چند نکته مهم که قبل از خرید کیسه‌خواب باید به آن توجه کنید:

زیپ: نوعی از کیسه خواب در بازار موجود می باشد که با زیپ از بغل به هم وصل می شوند که هنگام سرما مقداری از گرما را از دست می دهند.

 

کلاه: وسیله ای که همانند بالش عمل می کند و مانع از خروج دما می شود در بعضی از مدل ها این کلاه را می توان از کیسه خواب جدا کرد.

 

مجرای درونی: می توانید مدلی انتخاب کنید که کنار زیپ به وسیله عایق پر شده و باعث می شود گرما از کنار زیپ بیرون نرود.

 

بند های روی کیسه خواب: کاربرد این بندها شل و سفت کردن کمر و کلاه کیسه خواب می باشد.

 

جیب: در کنار کیسه خواب وجود دارد و می توان برای نگهداری تلفن همراه از آن استفاده نمود.

 

کیسه خواب های چند نفره: اگر اهل مسافرت به همراه خانواده هستید برای شما مناسب می باشد اما مناسب فصل سرما نیستند چون از لا به لای آنها گرما هدر می رود.

 

قیمت کیسه خواب: مهم ترین نکته هنگام خرید کیسه خواب قیمت آن می باشد. هرچه مقدار بیشتری هزینه کنید. محدوده انتخاب برای شما وسیع تر می شود. و شما می توانید قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید.

 

جنس کیسه خواب: یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید جنس کیسه خواب می باشد. دقت کنید کیسه از جنس ضد آب ساخته شده باشد تا از آن بتوانید در شرایط برفی و بارانی هم استفاده کنید.

 

قیمت کیسه خواب: قیمت هم نقش مهمی در انتخاب شما ایفا می کند. ابتدا مشخص کنید قرار است برای خرید کیسه خواب چه میزان هزینه کنید. زمانی میزان بودجه مشخص شود خود به خود خیلی از مدل ها از دایره انتخاب شما خارج می شوند.

 

نحوه‌ی نگه‌داری کیسه‌خواب:

هر چیزی برای اینکه عمر و دوام بیشتری داشته باشد نیازمند مرمت و نگه‌داری درست است که کیسه‌خواب هم از امر مستثنا نیست. به چند مورد از نحوه‌ی نگه‌داری کیسه خواب اشاره می‌شود:

-پس از استفاده و قبل از جمع کردن، کیسه را پشت‌ورو کرده و مدتی آن را آویزان نمایید.

-کیسه را در خانه نیز باز و آویزان کنید تا پرها به حالت اول برگردند و فشرده باقی نمانند.

-برای تمیز کردن کیسه از دستمال نمناک استفاده کنید، به‌گونه‌ای که آب وارد کیسه نشود.

-کیسه خواب‌های با جنس عایق الیاف مصنوعی به‌راحتی قابل شست‌وشو هستند.

 

لوازم جانبی کیسه‌خواب:

کیف حمل:

خیلی از کیسه‌ها با خود یک کیف حمل هم به همراه دارند(گاهی اوقات به صورت جداگانه فروخته می‌شوند)، که حمل و نقل آن را آسان می‌کنند. کیف‌های حمل جدید یا تعویضی در حال حاضر علاوه بر ابعاد عرض و طول، بر اساس ظرفیت (لیتر) درجه‌بندی می‌شوند.

 

کیف‌ محافظ:

اگر قرار است در طولانی مدت کیسه‌خواب را جایی نگه دارید که به آن آسیبی نرسد، می‌توانید آن را درجایی از گاراژ خانه‌تان آویزان کنید یا بهتر اینکه آزادانه آن را در کیف‌های محافظ نخی در یک گوشه از انبار نگه‌دارید. این کیف‌ها از ایجاد فشار دائمی بر روی بخش‌های عایق کیسه جلوگیری می‌کند، چرا که این فشار‌ها به مرور خواص عایق را از بین می‌برند.

 

آستری کیسه خواب:

یک آستر کیسه‌خواب (که به صورت جداگانه به فروش می‌رسد) بین ۸ تا ۱۵ درجه فارنهایت به دمای کیسه‌خوابتان  اضافه می‌کند. علاوه بر آن اگر جایی توقف کرده‌اید که هوا گرم است، می‌توانید با کنار گذاشتن کیسه‌خواب، تنها از همین آستر برای گرم نگه‌داشتن خود استفاده کنید‌.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
کیسه خواب آمریکایی قیمت کیسه خواب ارزان قیمت کیسه خواب گایا کیسه خواب آمریکایی دیجی کالا قیمت کیسه خواب کیسه خواب آمریکایی قدیمی کیسه خواب استوک قیمت کیسه خواب ایرانی کیسه خواب کیسه خواب به انگلیسی کیسه خواب نوزاد کیسه خواب به ترکی کیسه خواب دو نفره کیسه خواب گایا کیسه خواب پر کیسه خواب قایا کیسه خواب آمریکایی کیسه خواب کوهنوردی راهنمای خرید کیسه خواب قیمت کیسه خواب آمریکایی دیجی کالا قیمت کیسه خواب گایا 400 فروش کیسه خواب دست دوم دیجی کالا کیسه خواب قیمت کیسه خواب کوهنوردی خرید کیسه خواب خرید کیسه خواب گایا خرید کیسه خواب آمریکایی خرید کیسه خواب کوهنوردی خرید کیسه خواب ارزان خرید کیسه خواب هاسکی خرید کیسه خواب دنا ۲ خرید کیسه خواب گایا 300 خرید کیسه خواب ایرانی خرید کیسه خواب نوزاد قیمت کیسه خواب پر قیمت کیسه خواب نظامی قیمت کیسه خواب کاترپیلار اصل قیمت کیسه خواب آمریکایی قیمت کیسه خواب نوزاد قیمت کیسه خواب آمریکایی اصل قیمت کیسه خواب دیوتر قیمت کیسه خواب ماموت قیمت کیسه خواب سالوک قیمت کیسه خواب دیجی کالا

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرج
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی از ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرج  را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
لیست نمایندگان لامپ بروکس در رشت
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در رشت میتوانید از لیست ارایه شده در بهزون بهره مند شوید.
ادامه مطلب >
آدرس نمایندگی لامپ بروکس در شیراز
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در شیراز میتوانید از آدرس نمایندگی لامپ بروکس در شیراز  ارایه شده در رسانه بهزون استفاده کنید.
ادامه مطلب >
آدرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمان
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی ازآدرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمان را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمانشاه
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی از ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمانشاه را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
لیست تمامی نمایندگان لامپ بروکس در تهران
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در تهران میتوانید از لیست ارایه شده در رسانه بهزون بهره مند شوید.
ادامه مطلب >
فواید استفاده صحیح از پودر موبر و احکام آن
برای از بین بردن موهای زائد بدن روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از پرکاربرد و ارزان ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از پودر و کرم های موبر است.
ادامه مطلب >
کریستیانو رونالدو و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی
کریستیانو رونالدو در خانواده فقیری به دنیا آمد و دوران کودکی را در فقر گذراند اما علاقه و استعدادی که در فوتبال داشت او را به جایی رساند که در حال حاضر یکی از پولدارترین فوتبالیست ها محسوب می شود.
ادامه مطلب >
مادر مشترک پسر و فرزندان دوقلوی کریستن رونالدو! +تصاویر
فرزندان کریستن رونالدو یا بهتر است بگوییم فرزندان خانواده ای که مادری در آن حضور نداشته و ندارد این روزها ذهن بسیاری را درگیر خود کرده اند، اینکه آنها کجا و از کدام زن ناشناس متولد شده اند.
ادامه مطلب >