ﺳﻪشنبه, 11 مهر,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

کاربرد کف پاش در کارواش ها چیست؟


 کاربرد کف پاش در کارواش ها چیست؟

درباره کف پاش کارواش گفتنی های بسیار زیادی است. این محصول یا همان کف ساز ها، به یکی از ابزارهای کارآمد در کارواش های خانگی و صنعتی گفته می شود که با تولید و پاشش کف بر روی سطوح مختلف، پاکیزگی بیشتری را برای محیط های گوناگون به ارمغان می آورد. 

کف پاش چیست؟

به کلیه تجهیزاتی که مواد شوینده را تبدیل به فوم یا کف کرده و از طرق مختلف کف به وجود آمده را به روی محل مورد شست شو انتقال می دهد دستگاه کف پاش گفته می‌شود.

 

کف پاش ها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

کف پاش ها به سه دسته اصلی از جمله کف پاش کارواش خانگی سبک، نیمه سبک و کف پاش صنعتی تقسیم می‌شوند.

 

مهم ترین پارامتری که هنگام خرید یک کف پاش باید به آن توجه کنیم چیست؟

میزان سنگینی کار، مساحت سطح مورد نظر برای شست و شو و توان کارواش مورد استفاده

هم چنین بخوایند:کارواش آب سرد و آب گرم چه تفاوت هایی باهم دارد؟

مقدمه:

همواره برای شست و شو و نظافت نیازمند به مجموعه ای از اقلام و تجهیزاتی هستیم که این تجهیزات برای راحتی و سهولت کاربر استفاده می شوند. یکی از این تجهیزات مواد شوینده هستند که کمک می کند چربی و کثیفی و یا هر مورد دیگر که جدا از سطح می باشند را راحت تر پاک و جدا کنید، حال وقتی روزانه در حال مصرف و استفاده از مواد شوینده باشیم باید به فکر آن هم باشیم که سرعت ساخت و تهیه مواد شوینده را افزایش دهیم و همین طور باید این عمل با کیفیت بیشتری انجام شود.

به علاوه انتقال مواد شوینده بر روی سطح مورد شست و شو نیز مورد اهمیت است، با تمامی مواردی که گفته شد قطعه ای با نام کف پاش کارواش یا فوم ساز ساخته شده و این دستگاه روز به روز پیشرفته تر شد. کار این قطعه به این صورت است که آب را با مواد شوینده مخلوط کرده تا هم باعث صرفه جویی شود و هم انتقال آن راحت تر باشد و از همه مهم تر چون مواد شوینده با آب مخلوط شده است اثر آن زود تر از روی سطح برداشته می شود

در مرحله بعدی نازلی که مواد شوینده را به وسیله هوا تبدیل به کف و فوم میکند این فرایند را تکمیل تر می کند و چون کف ساز ها دارای فشار هوایی عموما بالایی در درون مخزن می باشند کف حاصل از ترکیب آب، مواد شوینده و هوا با فشار از نازل به بیرون خارج می شود و به سطح مورد شست و شو منتقل می شود و بعد از این که کل سطح آغشته به مواد شوینده یا کف شد عمل شست و شو به وسیله تجهیزات دیگر انجام می پذیرد.

در کل به کلیه تجهیزاتی که مواد شوینده را تبدیل به فوم یا کف کرده و از طرق مختلف کف به وجود آمده را به روی محل مورد شست شو انتقال می دهد دستگاه کف پاش کارواش خانگی و یا دستگاه کف پاش کارواش صنعتی میگویند.

 

انواع کف پاش کارواش:

کف پاش ها به چند دسته تقسیم می شوند:

کف پاش کارواش خانگی سبک:

این سری از کف پاش ها از سیستم بسیار ساده ای ساخته شده، بسیار معمولی و به صورت نازل می باشد که دارای یک مخزن مواد شوینده است. این مواد شوینده با آب خروجی مخلوط شده و به صورت کف یا فوم از نازل خارج می شود این سری از فوم ساز ها بسیار ضعیف بوده و برای حداقل استفاده از دستگاه می باشند.

 

کف پاش کارواش خانگی نیمه سبک:

کف پاش های کارواش خانگی نیمه سبک همانند سم پاش های تلمبه دار هستند به این صورت که پس از ایجاد فشار هوا در درون مخزن شروع به خروج مواد از درون مخزن به بیرون می‌کنند که صرفا برای شست و شوی محیط های کم حجم و کارهای سبک مناسب می باشند.

 

کف پاش نیمه صنعتی و صنعتی نیمه سبک و سنگین:

این سری از کف پاش ها که بیشترین استفاده را هم دارند از فرمول یکسانی پیروی میکنند و نسبت به حجم مخزن دسته بندی میشوند این کف پاش ها دارای ابعادی از 50 لیتر الی 500 لیتر می باشند. سیستم این کف پاش ها از اجزایی تشکیل شده که شامل مخزن، چرخ ها، سوپاب ورودی خروجی، گیج فشار، گیج آب و دستگیره می شود.

 

 نحوه انتخاب کف پاش کارواش خانگی و صنعتی:

اکنون که با تفاوت کارواش خانگی و صنعتی و بخش های کف ساز ها و انواع آن آشنا شده ایم برای نحوه انتخاب نوع کف پاش بنا به نیاز ها و نوع کاربری، کف پاش مورد نظر را به دقت انتخاب می کنیم. زیرا انتخاب ناصحیح در خرید کف پاش ها شامل ایجاد زیان های مالی و هزینه های اضافی می شود.

 

هنگام خرید به تجهیزات همراه کف پاش ها و نیز سایز قطعه که مهم ترین مقوله در خرید می باشد دقت کنید. همچنین اگر کمپرسوری با سایز مشخص را در سیستم خود موجود دارید و نیازی به خرید مجدد کمپرسور نمی بینید حتما حجم کمپرسور را با حجم کف پاش تطابق دهید.

 

نحوه نگهداری از کف پاش کارواش:

برای افزایش عمر دستگاه کف پاش خود، کافی است به چند نکته ساده که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم توجه داشته باشید:

  • -از کمپرسور متناسب با سایز کف پاش استفاده کنید.
  • -بعد از هر بار استفاده از کف پاش آن را تمیز کنید.
  • -روی کف پاش ها از رنگ های مقاوم پوشانده شده است ولی برای افزایش عمر بیشتر ترجیحا بدنه کف پاش را خشک نگاه دارید.
  • -از ضربه زدن به بدنه دستگاه تحت فشار جدا بپرهیزید.
  • -در زمان کشش شیلنگ کف پاش مراقب باشید دستگاه کف پاش به روی زمین چپ نشود.
  • -همیشه گیج فشارسنج را برسی نمایید.
  • -از مواد شوینده مخصوص برای ایجاد کف و شست و شو سطوح استفاده کنید.

توجه داشته باشید که مراقبت بیشتر از دستگاه کف پاش باعث افزایش عمر دستگاه شده و در نتیجه هزینه های اضافی را کاهش می دهد. با رعایت همین چند نکته ساده از اتلاف هزینه‌ های خود جلوگیری کنید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
قیمت کف پاش کارواش دیجی کالا کف پاش کارواش قیمت طریقه نصب کف پاش کارواش کف پاش کارواش صنعتی کف پاش خانگی کف پاش کارواش دست دوم تعمیر کف پاش کارواش طریقه ساخت کف پاش کارواش کف پاش کارواش کف پاش کارواش خانگی کف پاش کارواش رونیکس کف پاش برای کارواش کف پاش کارواش دستی کف پاش کارواش هیوندای قیمت پمپ کف پاش کارواش قیمت مخزن کف پاش کارواش قیمت کف پاش 100 لیتری خرید کف پاش دستی قیمت دستگاه کف پاش قیمت کف پاش ۱۵۰ لیتری ساخت کف پاش دستی خرید کف پاش کارواش خرید دستگاه کف پاش کارواش خرید اینترنتی کف پاش کارواش قیمت کف پاش 200 لیتری قیمت کف پاش 50 لیتری تفنگ کف پاش قیمت کف پاش کارواش قیمت کف پاش کارواش خانگی قیمت کف پاش کارواش دستی لیست قیمت کف پاش کارواش قیمت دستگاه کف پاش کارواش قیمت روز کف پاش کارواش قیمت انواع کف پاش کارواش کارواش ماشین کارواش خانگی ارزان دیجی کالا کارواش دینامی قیمت کارواش قیمت کارواش ماشین قیمت کارواش صنعتی دیجی کالا کارواش در محل کارواش اتوماتیک کارواش خانگی کارواش سیار کارواش رونیکس کارواش شبانه روزی کارواش شارژی کارواش صنعتی کارواش تهران کارواش اتوماتیک تهران خرید کارواش خانگی دست دوم خرید کارواش صنعتی قیمت دستگاه کارواش کارواش خانگی ساخت ایران قیمت بهترین کارواش خانگی خرید کارواش ترب خرید کارواش خانگی خرید کارواش خرید کارواش رونیکس خرید کارواش اتوماتیک خرید کارواش دستی خرید کارواش در ترکیه خرید کارواش در کانادا خرید کارواش در استانبول قیمت کارواش ماشین در تهران قیمت کارواش رونیکس 100 بار قیمت کارواش صنعتی تک فاز قیمت کارواش خانگی دست دوم قیمت کارواش های پاور قیمت کارواش لیزری قیمت دستگاه کارواش سنتی قیمت کارواش رونیکس قیمت کارواش صنعتی قیمت کارواش اتوماتیک قیمت کارواش اتوماتیک دسته دوم قیمت کارواش هیوندای قیمت کارواش خانگی رونیکس قیمت کارواش بخار قیمت کارواش خانگی بوش

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
کمپرسور اسکرو چیست؟
 قصد داریم شما را با کمپرسور اسکرو آشنا کنیم و بگوییم چرا استفاده از این دستگاه نسبت به دیگر کمپرسورها مزایای بیشتری دارد.
ادامه مطلب >
با کاربرد ورق پلکسی گلاس بیشتر آشنا شوید
ورق‌های پلکسی گلاس را با نام ورق‌های اکریلیک نیز می‌شناسند و امروزه با قابلیت‌های بی نظیر خود توانسته اند به محبوبیت بسیار بالایی دست یابند
ادامه مطلب >
هر آنچه باید از کفپوش پلی یورتان بدانیم
این کفپوش رزینی ساخته شده از پلی یورتان بسیار محکم، مقاوم در برابر مایعات، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و تمیز کردن آن آسان است و در عین حال نسبتاً انعطاف پذیر است
ادامه مطلب >
بهترین برند دستگاه تصفیه آب کدام است؟
اگر شما در حال مطالعه این مطلب هستید احتمالاً قصد خرید دستگاه تصفیه آب رادارید.و هنوز در مورد اینکه چه برند دستگاه تصفیه آبی و با چه خصوصیاتی را تهیه کنید، به نتیجه نرسیده‌اید.
ادامه مطلب >
معرفی پارک‌های آبی مشهد
یکی از راهکارهای که میتوانند لحظات مفرحی را برای گردشگران و مسافرین شهر مشهد به وجود آورد ،ایجاد فضاهای تفریحی آبی در سطح شهر میباشد که امروزه این نوع تفریح در سطح کشور طرفدار زیادی را دارا میباشد.در...
ادامه مطلب >
نکات طلایی برای خرید ساعت مچی
ساعت مردانه یکی از اکسسوری های مورد پسند آقایان است که به خوش پوشی آنها کمک می کند. این مسئله باعث می شود که زمان خرید ساعت مچی مردانه وسواس بیشتری خرج بدهند  در ادامه شما را با نکات مهمی در انت...
ادامه مطلب >
چطور از اینترنت لوازم یدکی خودرو تهیه کنم ؟
امروزه فروشگاه های اینترنتی لوازم یدکی خودرو توانسته توانسته اند با ارائه محصولات متنوع با قیمت‌های کاملا رقابتی نگاه‌ها را بیش از پیش به خودش جلب نمایند در این میان برخی از این فروشگاه ها بهتر عمل ک...
ادامه مطلب >
ورق سیاه مناسب را از کجا بخریم؟
در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات بیشتری از ویژگی ها و مشخصات ورق سیاه خوب و عوامل موثر بر قیمت ورق سیاه و بهترین تولید کنندگان آن آشنا کنیم.
ادامه مطلب >
هر آنچه باید در مورد اندیکاتور RSI بدانید
اندیکاتورها از جمله ارزشمندترین ابزارهای تحلیل تکنیکال بورس به شمار می‌روند. از جمله پرکاربردترین این اندیکاتورها، می‌توان به RSI یا شاخص قدرت نسبی اشاره کرد در این مطلب هر آنچه باید در مورد اندیکاتو...
ادامه مطلب >