ﺳﻪشنبه, 18 بهمن,1401
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

آیا با کراتینه رنگ مو تغییر میکند؟

print
آیا با کراتینه رنگ مو تغییر میکند؟

یکی از سوالاتی که پیرامون کراتین مو مطرح می شود این است که آیا کراتین مو باعث تغییر در رنگ مو می شود یا خیر؟ اگر رنگ موهای شما طبیعی باشد یعنی در واقع موهای شما رنگ نشده باشد خیر ، هیچگونه تغییری بعد از کراتین مو بر روی رنگ موهای شما رخ نمی دهد. اما اگر موهای شما رنگ شده باشد ، پس از انجام کراتین مو به میزان دو درجه موهای شما روشن تر خواهد شد. دو درجه میزان بسیار کمی است که به سختی قابل تشخیص است و برای تشخیص این تغییر بایستی متخصص باشید.

یکی از کارهایی که بهتر است بعد از کراتین مو انجام ندهید این است که موهای خود را دکلره نکنید. مواد موجود در رنگ دکلره موجب از بین بردن مواد کراتینه می‌شود و عمر آن را کم می‌کند.

جالب این است که هم رنگ کردن مو شما را زیباتر می‌کند و هم کراتینه کردن مو . اما باید بدانید که کدام را زودتر انجام دهید تا تاثیر آن را به خوبی ببینید. برای رنگ کردن ساقه مو، سلامت آن بسیار مهم است. بنابراین اگر ساقه موهای شما در اثر عوامل مختلفی آسیبب دیده باشد می‌توانید ابتدا آن را با روش کراتینه، شاداب کنید تا آماده رنگی جذاب باشد. امروزه جذابیت در سادگی چهره است. شما حتی با رنگ یک دست هم می‌توانید جذابیت و زیبایی خاصی داشته باشید. در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا اگر خواستید موهایتان را رنگ کنید تحت چه شرایطی آن را قبل یا بعد از کراتینه انجام دهید.

 

رنگ کردن مو و کراتینه

در صورتی که می‌خواهید هم کراتینه مو انجام دهید و هم رنگ موهای خود را تغییر دهید بهتر است تغییر رنگ مو را در اولویت قرار دهید. پس از این که خیالتان از بابت زیبایی رنگ موهایتان راحت شد، سپس موهای خود را کراتینه کنید. که با این کارمی‌توانید موهایتان را احیا هم کنید. معمولا بعد از دکلره کردن، موها آسیب می‌بینند. برای ترمیم بافت موهای خود می‌توانید بعد از پایان کار یک جلسه مراجعه به آرایشگاه را ویژه بازسازی ساختمان موها کنید.

از آن جایی که نگهداری و مراقبت از مو در دوران کراتینه مو بیشتر از قبل می‌شود، لازم است قبل از انجام کراتینه با اصول محافظت از موهای خود در این دوران آشنا شوید. برای مثال شما بعد از کراتینه مو نمی‌توانید هر روز به شستشوی موهای خود بپردازید. شامپو و مواد شوینده می‌تواند مواد کراتینه را از روی موهای شما حذف کند. شامپوها حاوی نمک هستند که می‌تواند کراتین روی موهای شما را حذف کند.

در صورتی که دکلره کردن موها را نسبت به کراتینه اولویت قرار دهید، این کار یک امتیاز هم برای شما دارد. برای مثال اگر درصدی از موهای شما در اثر دکلره سوخته باشد شما با کراتینه می‌توانید ساقه موهای خود را احیا کنید. پس از این مرحله موهای شما آماده رنگ جدید است که بر روی دکلره بنشیند.

 

راه حل رنگ مو بعد از کراتینه

در حالت کلی بهترین زمان رنگ کردن برای مو، ۳ ماه پس از انجام کراتینه است. حال که موهای صاف و لختی دارید و از دردسر شانه کردن موهای خود خلاص شده‌اید، شاید دلتان بخواهد یک رنگ تازه بر روی موهای خود بگذارید و تغییر بیشتری در ظاهر خود ایجاد کنید. اما نگران این هستید که با رنگ موی جدید، کراتین شما اثر خود را از دست بدهد و مجبورتان کند تا دوباره چندین ساعت را در آرایشگاه وقت بگذرانید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به عنوان بهترین راه حل به شما می‌گوییم که برای این که به کراتین مجدد نیاز پیدا نکنید، رنگ موهایی را انتخاب کنید که نیاز به انجام دکلره نداشته باشند. این کار نیاز به تغییر اساسی در چهره شما ندارد. برای مثال ممکن است رنگ ریشه موهای شما تغییر کرده باشد و بخواهید تنها آن را به ساقه موها یک دست کنید. بنابراین تنها رنگ کردن مو ریشه را انجام می‌دهید.

با این کار بخش زیادی از موهای شما با رنگ پوشش دهی نخواهد داشت و خاصیت مواد کراتینه بر روی موهای شما باقی می‌ماند.

 

شامپو مخصوص موهای کراتین شده

در قرن بیستم پیشرفت محولات آرایشی به شدت چشم گیر بوده است و کراتین مو هم از این قاعده خارج نیست. شامپو مخصوص موهای کراتین شده چگونه باید باشد؟ آیا بدون آن شامپو موهای کراتین شده ما به حالت اولیه بر می گردد؟ هفته ای چند بار باید از این شامپو استفاده کرد؟ آیا شستشو با شامپو مخصوص موهای کراتین شده همانند شستشو با شامپوهای روزانه است؟ این شامپو چه تفاوتی با شامپوهای معمولی موجود در بازار دارد؟ همه این ها سوالاتی است که هر کدام می تواند به تنهایی ذهن شما عزیزان دوستدار کراتین مو را به خود مشغول کند. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با کراتین مو و همینطور شامپوی مخصوص موهای کراتین شده بیشتر آشنا کنیم. 

 

شامپو مخصوص موهای کراتین شده چگونه است؟

در رابطه با کراتین مو ، یکی از قسمت های بسیار مهم آن نگهداری و مراقبت بعد از انجام کراتین مو می باشد. در حقیقت بعد از آنکه کراتین موی شما به خوبی انجام شد ، می بایست از برخی از رفتارها با موهای خود پرهیز کنید تا مدت ماندگاری اثر کراتین خود را افزایش دهید. به عنوان مثال کلر موجود در آب های استخرها باعث از بین رفتن تدریجی کراتین مو می شود که باید برای این کار از کلاه مخصوص شنا استفاده کرد. مورد دیگری که مهم می باشد استفاده از شامپو جهت شستشوی هفتگی موها می باشد. ما بعد از انجام کراتین مو باید از شامپوهای فیری سولفات و یا بدون سولفات استفاده کنیم. با استفاده از این شامپوها بعد از کراتین مو ، بدون هیچگونه محدودیتی می توانیم به حمام برویم. حتی هر روز می توان با خیال راحت از این شامپوها استفاده کرد بدون اینکه ضرری به کراتین موهای شما برسد. سولفات موجود در شامپوهای معمولی به تدریج باعث از بین رفتن کراتین موهای شما می شود و رفته رفته آن را از بین خواهد برد ، به عنوان مثال اگر این موارد را رعایت کنیم کراتین موهای ما حتی تا 9 ماه هم دوام خواهد داشت و یا حتی تا یک سال، اما با رعایت نکردن این موارد این زمان حدودا 4 و یا نهایتا 6 ماه خواهد بود.

 

قبل از کراتین مو رنگ کنیم یا بعدش؟

پاسخ به این سوال ساده است.

شما بعد از انجام خدمات کراتین مو می توانید از رنگ های بدون آمونیاک برای رنگ کردن موهایتان استفاده نمایید و هیچ گونه مشکلی هم برای کراتین موی شما پیش نخواهد آمد. اما با توجه به اینکه اکثر رنگ کارهای عزیز یا اصلا نمی دونن که رنگ موشون آمونیاک داره و یا نمی خوان که بگن رنگ موشون آمونیاک داره ممکنه که با ذکر اینکه رنگ موشون آمونیاک نداره ولی از رنگ دارای آمونیاک استفاده کنند. در نتیجه به شما پیشنهاد می شود که قبل از انجام کراتین مو موهای خود را رنگ کنید و یا خودتان رنگ موی بدون آمونیاک تهیه نمایید و به رنگ کار بدهید.

اگر می خواهید در مورد تیروئید کم کار و کراتین مو بدانید ، می توانید مطلب تیروئید کم کار و کراتین مو را نیز مطالعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه نی نی سایت چند روز بعد از رنگ میشه کراتین کرد بهترین مارک رنگ مو برای موهای کراتینه علت تغییر رنگ مو بعد از کراتینه ایا بعد از کراتینه مو میشه رنگ کرد نی نی سایت رنگ مو بدون سولفات برای موهای کراتینه شده قبل از کراتین میشه رنگ کرد چند روز بعد از رنگ میشه کراتین کرد نی نی سایت قیمت رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه چند روز بعد از رنگ مو میشه کراتینه کرد علت زرد شدن مو بعد از کراتینه قیمت کراتینه مو نی نی سایت قیمت کراتینه مو دیجی کالا قیمت کراتینه مو مردان قیمت مواد کراتینه برزیلی دیجی کالا قیمت مواد کراتینه مو قیمت کراتینه مو زنانه دیجی کالا قیمت کراتینه مو مردانه دیجی کالا قیمت مواد کراتینه مو زنانه کرم رنگ موی کراتینه چیست رنگ موی کراتینه ویتامینه قیمت رنگ موی کراتینه بیس کالر قیمت رنگ موی کراتین کالر رنگ موی کراتینه نیو پرستیژ کالر رنگ موی کراتینه چیست رنگ موی کراتینه آرکیا رنگ موی کراتینه لیدی کالر رنگ موی کراتینه ویتامینه پلو رنگ موی کراتینه پروکسی رنگ موی کراتینه ویتامینه آلبورا رنگ موی کراتینه شده رنگ موی کراتینه clairol رنگ موی کراتینه بی لاین رنگ موی کراتینه مشخصات رنگ موی بیس کالر قیمت عمده رنگ موی بیس کالر خرید اینترنتی رنگ موی بیس کالر قیمت رنگ موی بیس کالر رنگ موی بیس کالر دیجی کالا رنگ موی بیس ایتالیا شرکت رنگ موی بیس کالر خرید رنگ موی کراتینه نمایندگی محصولات بیس کالر قیمت رنگ موی کراتینه نیو پرستیژ کالر قیمت رنگ موی کراتینه اپل قیمت رنگ موی کراتینه قیمت رنگ موی آتوسا کراتینه قیمت کیت رنگ موی کراتینه clairol

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
آدرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمان
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی ازآدرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمان را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
آدرس نمایندگی لامپ بروکس در شیراز
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در شیراز میتوانید از آدرس نمایندگی لامپ بروکس در شیراز  ارایه شده در رسانه بهزون استفاده کنید.
ادامه مطلب >
ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمانشاه
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی از ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرمانشاه را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
فواید استفاده صحیح از پودر موبر و احکام آن
برای از بین بردن موهای زائد بدن روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از پرکاربرد و ارزان ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن، استفاده از پودر و کرم های موبر است.
ادامه مطلب >
لیست تمامی نمایندگان لامپ بروکس در تهران
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در تهران میتوانید از لیست ارایه شده در رسانه بهزون بهره مند شوید.
ادامه مطلب >
کریستیانو رونالدو و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی
کریستیانو رونالدو در خانواده فقیری به دنیا آمد و دوران کودکی را در فقر گذراند اما علاقه و استعدادی که در فوتبال داشت او را به جایی رساند که در حال حاضر یکی از پولدارترین فوتبالیست ها محسوب می شود.
ادامه مطلب >
ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرج
با توجه به درخواست زیاد کاربران محترم رسانه اینترنتی بهزون امروز برآن شدیم تا لیست کاملی از ادرس نمایندگی لامپ بروکس در کرج  را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید
ادامه مطلب >
لیست نمایندگان لامپ بروکس در رشت
جهت مشاوره و استفاده از مزایای طرح نورواره لامپ بروکس در رشت میتوانید از لیست ارایه شده در بهزون بهره مند شوید.
ادامه مطلب >
مادر مشترک پسر و فرزندان دوقلوی کریستن رونالدو! +تصاویر
فرزندان کریستن رونالدو یا بهتر است بگوییم فرزندان خانواده ای که مادری در آن حضور نداشته و ندارد این روزها ذهن بسیاری را درگیر خود کرده اند، اینکه آنها کجا و از کدام زن ناشناس متولد شده اند.
ادامه مطلب >