دوشنبه, 25 تیر,1403
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

بررسی مزایا و معایب کارواش خانگی


بررسی مزایا و معایب کارواش خانگی

دستگاه واترجت، وسیله‌ای مکانیزه در کاربردهای صنعتی و خانگی می‌باشد، که توسط یک پمپ فشار قوی فشار آب را افزایش داده و آن را به ماده‌ای قدرتمند که می تواند لکه‌ها و آلودگی‌ها را از میان بردارد، تبدیل می‌نماید. در نتیجه عملیات شست و شو به وسیله آب و بدون ایجاد خط و خش و یا آسیب به سطح انجام می‌شود.

سوال:

 •  
 • آیا کارواش خانگی فقط در شستشوی خودرو کاربرد دارد؟
 • خیر کارواش های خانگی در موارد بسیاری همانند شستشوی پنجره ها، نمای ساختمان، کف پارکینگ و … کاربرد دارد.

مقدمه:

اختراع کارواش ها از موارد بسیار مهم بوده که انجام بسیاری از کارهای نظافتی را برای افراد راحت کرده است. با شنیدن نام کارواش احتمالا کاربرد آن در شستشوی خودرو را تصور می کنید اما دستگاه های کارواش خانگی تنها برای شستشوی وسایل نقلیه مورد استفاده قرار نمی گیرند و کاربردهای گسترده تری دارند. در واقع کاربرد دستگاه واترجت یا کارواش تنها به صنایع محدود نشده و در مصارف خانگی کاربرد فراوانی دارد. در شستشوی نمای ساختمان، دیوارها، حیاط منزل، کاشی کف و دیواره استخر، قسمت های مختلف منزل و … از مواردی هستند که با وجود یک کارواش خانگی به راحتی انجام خواهند شد.

 

گاهی اوقات ممکن است بر اثر کمبود وقت و یا عدم توانایی، از نظافت زود به زود محیط بیرونی منزل و شستشوی خودروی خود صرف نظر کنید. با توجه به اینکه نظافت خانه و محوطه بیرونی وقت و هزینه زیادی صرف خواهد کرد، داشتن یک کارواش خانگی می تواند به راحتی در انجام کارهای نظافتی به شما کمک کند. در واقع استفاده از کارواش خانگی نه تنها عملیات شستشو را راحت تر می کند بلکه مزیت های فراوانی را نسبت به روش های سنتی به همراه خواهد داشت. در ادامه این مقاله شما را با مزایای کارواش خانگی آشنا خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

انواع کارواش خانگی:

کارواش خانگی از نظر ابعاد به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ طبقه بندی می‌شود.

کارواش خانگی کوچک:

 • حداقل میزان فشار آب برابر 100 بار
 • مناسب برای شستشوی ماشین، حیاط و دوچرخه

کارواش خانگی متوسط:

 • حداقل میزان فشار آب برابر 130 بار
 • مناسب برای شستشوی دیوار، نرده و نمای ساختمان

کارواش خانگی بزرگ:

 • حداقل میزان فشار آب برابر 160 بار
 • مناسب برای مصارف صنعتی و خانگی، عملیات رنگ برداری و جرم گیری

 

مزایای استفاده از کارواش خانگی:

صرفه جویی در زمان:

از مهمترین مزایای کارواش خانگی سرعت بخشیدن به انجام کارها می باشد. اکثر افراد به دلیل مشغله فراوان و مشکلات روزمره زمان کافی برای رسیدگی به نظافت محیط بیرون از منزل و اطراف محل زندگی خود را ندارند. استفاده از یک کارواش خانگی می تواند به راحتی این مشکلات را حل کرده و سرعت انجام کار را بالا ببرد. بنابراین در وقت صرفه جویی خواهد شد. کارواش خانگی می تواند در تمیزکاری سطوح مختلف و در کمترین زمان ممکن بسیار موثر عمل کند.

 

نظافت انواع سطوح و آلودگی ها:

در روش های قدیمی و سنتی نظافت سطوح چرب و روغنی به صورت دستی انجام می شد که این کار زمان بسیاری را هدر می داد و نتیجه کار از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود. برای از بین بردن آلودگی های روغنی و چربی که از خودرو و موتور در پارکینگ یا حیاط خانه جای مانده، استفاده از کارواش خانگی و صنعتی بسیار مفید است. واترجت یا کارواش آب با فشار کم را دریافت کرده و توسط موتور قدرتمند آن را به صورت پرفشار بر روی سطوح می پاشد. فشار بالای آب در خروجی باعث شده تا لکه های روغن و سایر آلودگی ها با کیفیت بهتری نسبت به روش های قدیمی و دستی از بین برود.

 

 نکته 1: میزان فشار آب برای کاربردهای مختلف، متفاوت است و اطلاع از آن ها در انتخاب کارواش خانگی به شما کمک می کند. به عنوان مثال برای شستشوی دوچرخه و خودرو حداقل فشار خروجی 100 تا 120 بار مناسب بوده اما برای لکه بری رنگ و نظافت آسفالت به فشار آب بالای 140 بار احتیاج است.

 

 نکته 2: هر چه میزان آب خروجی از نازل در دقیقه بیشتر باشد، نظافت با سرعت بیشتری انجام می شود.

 

کاهش هزینه ها:

از دیگر مزایای کارواش خانگی که آن را به دستگاهی کاربردی و پراستفاده تبدیل کرده، کاهش بسیاری از هزینه ها می باشد. کارواش خانگی در کنار مزایای زیاد یک ویژگی بسیار مهم نیز دارد و آن صرفه جویی در مصرف آب است. همانطور که می دانید شستشو و نظافت سطوح به روش های قدیمی نیازمند مصرف زیاد آب بوده و در نتیجه این مایع با ارزش به هدر خواهد رفت و در نتیجه هزینه های زیادی نیز پرداخت خواهد شد. علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، عدم نیاز به افراد متخصص برای عملیات شستشوی خودرو و … دیگر مزایای کارواش خانگی است که در کاهش هزینه ها به شما کمک خواهد کرد.

 

کاهش نیروی کار:

پیش از اختراع کارواش های خانگی برای شستشو و تمیزکاری سطوح مختلف نیاز به نیروی کار چند نفری بود که ساعت ها نیز زمان صرف می شد. اما با اختراع کارواش های خانگی تغییر زیادی در نیروی کار به وجود آمد. در واقع فشار زیاد آب در کارواش های خانگی باعث شده تا انجام بسیاری از کارها به تنهایی انجام شود. به طور مثال استفاده از کارواش ها برای از بین بردن آلودگی های محیط و یا خودرو باعث شده تا یک نفر هم به راحتی بتواند از پس انجام کار بر آید و در وقت و هزینه های اضافی نیز صرفه جویی کند. پس یکی دیگر از مزایای کارواش خانگی نسبت به روش های دستی صرفه جویی در نیروی کار است.

 

ایمنی بالا در استفاده از کارواش خانگی:

در بسیاری از مواقع پیش می آید که امکان دسترسی به سطوح سخت باشد و برای نظافت و شستشوی آن نیازمند قرارگیری در ارتفاع خاصی باشید. این کار ممکن است برای شما حادثه ای ایجاد کند و سلامتی تان را به خطر بیاندازد. این مشکل نیز با استفاده از کارواش های خانگی به راحتی قابل حل است. وجود لنس های کوتاه و بلند در کارواش ها امکان دسترسی به سطوح دور را بدون قرار گرفتن در ارتفاع فراهم می کند. همچنین در صورت استفاده از لنس مناسب می توان قسمت هایی از محیط را که به دلیل عرض کم و باریک بودن قابل دسترس نیستند را به خوبی با کارواش نظافت کرد.

 

معایب کارواش خانگی:

کارواش خانگی برای استفاده به صورت مدوام یا کاربرد صنعتی طراحی نشده است و باید از آن به صورت صحیح استفاده کنید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا طول عمر و دوام بالاتری داشته باشد. اگر به دستگاهی با توان بالا نیاز دارید بهتر است کارواش خانگی نخرید و از کارواش‌های بزرگ با حجم و ظرفیت بالا استفاده کنید.

 

نکات ایمنی:

رعایت نکات ایمنی از مهم‌ترین مواردی است که باید به صورت پیوسته به آن توجه شود. حین استفاده از کارواش خانگی هم باید به نکات و موارد ایمنی توجه کرد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 • -حین کار با دستگاه از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.
 • -میزان فشار ورودی جریان آب با میزان درج شده روی دستگاه یا راهنمای آن باید مطابقت داشته باشد.
 • -دمای آب نباید بیش از 40 درجه سانتی‌گراد باشد.
 • -تنها از آب شیرین برای کار با دستگاه استفاده کنید.
 • -از دستگاه بدون وجود جریان آب استفاده نکنید.
 • -دستگاه را روی سطحی ثابت که لغزنده نباشد قرار دهید.
 • -پس از اتمام کار دستگاه آب باقی مانده در کارواش و شلنگ را به صورت کامل تخلیه کنید.
 • -هنگام استفاده از این دستگاه از شوخی کردن جدا بپرهیزید و از پاشیدن آب دستگاه واترجت به طور مستقیم روی افراد یا حیوانات اجتناب کنید.
 • -از سالم بودن سیم دستگاه اطمینان حاصل کنید و از پاشیدن آب به پریز برق اجتناب کنید.

 

جمع بندی:

در این مقاله شما را با مزایای کارواش خانگی آشنا کردیم تا به اهمیت آن در زندگی پی ببرید. همانطور که گفته شد استفاده از کارواش ها تنها در شستشوی خودرو خلاصه نمی شود و کاربردهای گسترده تری دارد. استفاده از کارواش های خانگی مزیت های زیادی به همراه دارد اما مهمترین آن ها صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده، افزایش سرعت انجام کار و سهولت در کاربری می باشد. در ضمن در هنگام انتخاب و کار با این دستگاه به فشار و دبی آب توجه کنید؛ چرا که اساس کار کارواش ها این دو مورد است و در سرعت نظافت تاثیر دارند.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
مزایای کارواش خانگی قیمت بهترین کارواش خانگی قیمت کارواش خانگی دیجی کالا کارواش خانگی قوی کارواش خانگی ارزان دیجی کالا قیمت کارواش خانگی دست دوم کارواش خانگی ساخت ایران بهترین کارواش خانگی دیجی کالا قیمت کارواش دینامی موتور کارواش خانگی کارواش خانگی دست دوم کارواش خانگی دینامی کارواش خانگی ترب قیمت دستگاه کارواش خانگی کارواش خانگی کارواش خانگی ارزان کارواش خانگی دیوار کارواش خانگی هیوندای کارواش خانگی کارچر کارواش خانگی بوش کارواش خانگی دست دوم اصفهان خرید کارواش خانگی دست دوم بهترین کارواش خانگی دینامی ارزانترین کارواش خانگی خرید کارواش خانگی خرید کارواش خانگی دیجی کالا خرید کارواش خانگی ارزان خرید کارواش خانگی بانه خرید کارواش خانگی شیراز قیمت خرید کارواش خانگی نکات مهم در خرید کارواش خانگی خرید دستگاه کارواش خانگی خرید دستگاه کارواش ماشین خانگی کارواش دیجی کالا قیمت کارواش ماشین قیمت کارواش خانگی قیمت کارواش خانگی رونیکس قیمت کارواش خانگی بوش قیمت کارواش خانگی دیزل قیمت کارواش خانگی هیوندای قیمت کارواش خانگی هوم لایت قیمت کارواش خانگی اکتیو قیمت کارواش خانگی هیوندا قیمت کارواش خانگی کارچر بانه کارواش خانگی رونیکس دیجی کالا قیمت کارواش رونیکس 100 بار دینامی کارواش رونیکس 130 کارواش رونیکس 110 بار کارواش خانگی رونیکس ارزان قیمت کارواش خانگی رونیکس ۱۳۰ بار کارواش خانگی رونیکس 100 بار کارواش خانگی رونیکس دینامی کارواش خانگی رونیکس قیمت کارواش خانگی رونیکس 160 بار کارواش خانگی رونیکس 140 بار دستگاه کارواش خانگی رونیکس قطعات کارواش خانگی رونیکس قیمت دستگاه کارواش خانگی رونیکس پمپ کارواش خانگی رونیکس کارواش خانگی رونیکس نمایندگی کارواش رونیکس قیمت کارواش رونیکس 100 بار کارواش دینامی رونیکس قیمت کارواش رونیکس ۱۸۰ بار خرید کارواش خانگی رونیکس قیمت کارواش خانگی رونیکس 140 بار قیمت کارواش خانگی رونیکس ۱۰۰بار قیمت کارواش خانگی رونیکس دیجی کالا لیست قیمت کارواش خانگی رونیکس قیمت های کارواش خانگی رونیکس قیمت به روز کارواش خانگی رونیکس

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
سرویس قاشق چنگال چی بخریم؟
همه‌ی ما میل داریم که در مهمانی‌ها سرویس قاشق و چنگال یکدست، زیبا و شکیل داشته باشیم. انتخاب، خرید و استفاده از قاشق و چنگال زیبا و چشم‌نواز، به‌اندازه غذا بااهمیت و لذت‌بخش است.
ادامه مطلب >
یک بانکه ی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
از جمله وسایل پرمصرف می توان به ظروف بانکی یا جای جبوبات اشاره کرد که در همه آشپزخانه ها جایگاه مهمی را اشغال می کنند و بهترین گزینه برای طبقه بندی لوبیا و غلات هستند.
ادامه مطلب >
راهنمای خرید مناسب ترین صندلی اپن
به دلیل این‌که اغلب خانه‌های امروزی دارای اپن هستند، بهره گیری از میز ناهارخوری عملا کاربردی ندارد و به جای این وسیله‌ی کاربردی از صندلی اپن استفاده می‌شود.استفاده از صندلی اپن به مانند صندلی‌های میز...
ادامه مطلب >
میز ناهار خوری وسیله ای لازم و ضروری
میز ناهار خوری در سال های اخیر تبدیل به یکی از لوازم ضروری منزل شده است و شما در تمام منازل یک میز ناهار خوری را در سالن پذیرایی خواهید دید.
ادامه مطلب >
یک عصای کوهنوردی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
عصای کوهنوردی وسیله‌ای است که به شما کمک می‌کند در مسیرهای سخت و دشوار به‌ راحتی حرکت کنید و در عین حال باعث افزایش میزان حفظ انرژی در زمان حرکت می‌شود.امروزه بیشتر کسانی که قصد طبیعت گردی و کوهنوردی...
ادامه مطلب >
فواید فوق العاده کتاب خواندن برای دانش آموزان
بدون شک مطالعه کردن و خواندن کتاب‌های گوناگون، از رمان و داستان‌ها گرفته تا کتاب‌های تاریخی و علمی، بسیار لذت‌بخش است و می‌تواند دانش شما را بیشتر کند. ولی آیا می‌دانستید مطالعه می‌تواند به شما برا...
ادامه مطلب >
چراغ پیشانی(وسیله ای ضروری برای سفر و کمپینگ)
چراغ پیشانی یکی از لوازم ضروری برای سفر ، کمپینگ و یا افرادی که در تاریکی شب مشغول به کار هستند است. ضرورت استفاده از این وسیله را زمانی که با مشکلی مواجه می شوید و به هیچ منبع روشنایی دسترسی نداشته ...
ادامه مطلب >
چگونه یک اتو پرس خوب انتخاب کنیم؟
به‌دلیل توانایی زیاد اتو پرس برای صاف کردن چروک لباس‌ها، نوع سبک‌تر و پیشرفته‌تر این دستگاه برای مصارف خانگی روانه بازار شد و امروزه محبوبیت زیادی بین افراد دارد. این دستگاه به ویژه کار خیاط‌هایی را ...
ادامه مطلب >
شیربادام وخواص فوق العاده آن
شیر بادام یک نوشیدنی خوش طعم است که از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد و مصرف آن برای سلامت بدن بسیار مفید است، همچنین تهیه شیر بادام برای افراد دشوار نیست.
ادامه مطلب >