دوشنبه, 25 تیر,1403
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

پیچ گوشتی برقی چیست؟


پیچ گوشتی برقی چیست؟

پیچ‌گوشتی برقی نام ابزاری است شبیه به دریل که برای باز یا بسته کردن پیچ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملکرد آن شبیه به پیچ ‌گوشتی دستی است با این تفاوت که منبع انرژی این محصول نیروی برق بوده و نیازی به نیروی دست کاربر برای فعالیت ندارد.

 بزرگترین مزیت پیچگوشتی برقی ها نسبت به دریل‌ها چیست؟

پیچ گوشتی برقی به وسیله حرکت چکشی، نیروی گشتاوری بسیار زیادی حتی بیشتر از دریل‌های معمولی تولید می‌کند. مزیت بزرگ دیگر این محصول نسبت به دیگر ابزارآلات این است که نیروی گشتاور از حرکت چکشی به کاربر منتقل نمی‌شود.

 

 آیا از پیچگوشتی برقی به عنوان دریل می‌توان استفاده کرد؟

بله. بعضی از انواع پیچگوشتی برقی ها که در قسمت ابزارگیر خود مجهز به سه نظام هستند عموماً قابلیت سوراخکاری نیز داشته و به عنوان دریل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 مهم ترین پارامتری که هنگام خرید یک پیچگوشتی برقی باید به آن توجه کنیم چیست؟

حداکثر نیروی گشتاور، سرعت در حالت آزاد و طراحی ارگونومیک مهم ترین پارامترهایی هستند که قبل از خرید این دستگاه باید به آنها توجه کنید.

پیچ گوشتی برقی به وسیله حرکت چکشی نیروی گشتاوری بسیار زیادی حتی بیشتر از دریل‌های معمولی تولید می‌کند. مزیت بزرگ دیگر این محصول نسبت به دیگر ابزارآلات این است که نیروی گشتاور از حرکت چکشی به شما منتقل نمی‌شود. این پیچ گوشتی‎ها‎ غالبا برای سوارخکاری نیز مورد استفاده قرار گرفته و استفاده از آنها در کارهای صنعتی و کارگاه‎ها‎ی کوچک متداول می‎باشد. در واقع به این نوع از پیچ گوشتی برقی ها دریل-پیچگوشتی گفته می‌شود که قابلیت اجرای دو عملکرد مجزا را داشته و محصولی با دو کاربرد بر شمرده می‌شوند.

یکی دیگر از مزیت های بزرگ این وسیله سرعت بالای آن است. سرعت گردش محور این محصول تقریبا دو برابر سریعتر از دریل های معمولی است. یعنی بستن پیچ های خیلی بلند (15 سانتی متر یا بیشتر) زمان کمتری از کاربر می گیرد. به علاوه پیچ گوشتی های برقی سبک تر از دریل ها هستند و این مزیت زمانی که می خواهید فعالیتی طولانی مدت انجام بدهید یا تعداد زیادی پیچ ببندید بیشتر به چشم می‌آید.

 

این محصول عموماً از قیمت مناسبی برخوردار بوده و مورد توجه بسیاری از فعالان صنایع مختلف قرار گرفته است.

اگر صرفه‌جویی در زمان برای شما اهمیت دارد، پیچ گوشتی برقی یا دریل-پیچگوشتی از وسایل ضروری در جعبه ‌ابزار شما است. با استفاده از این ابزارآلات، در بازه زمانی کوتاهی می‌توانید تعداد زیادی پیچ‌ را باز و بسته کنید.

این محصول در بسیاری از فعالیت‌های خانگی، صنعتی، ساختمانی و کارگاهی کاربرد دارد. برای استفاده درست از این ابزار ابتدا باید در مورد نوع مصالحی که می‌خواهید بر سطح آن کار کنید، اطلاعات لازم را به‌دست آورید، زیرا بستن پیچ در متریال‌های مختلف نیاز به ابزاری با قدرت متفاوت دارد.

 

 توان خروجی پیچ گوشتی با ولتاژ اندازه‌گیری میشود. به عبارتی، برای انجام فعالیت‌های سنگین‌تر از ولتاژ بالاتر و برای کارهای سبک از ولتاژ پایین‌تر استفاده می‌کنند.

این ابزارها دارای انواع برقی، شارژی، بادی و دستی هستند که پیچ گوشتی های برقی خود به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند.

 

انواع پیچ گوشتی برقی:

پیچ گوشتی برقی سه نظام دار:

پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل 2513

پیچ گوشتی برقی سه نظام دار

 

این نوع پیچ گوشتی در قسمت ابزارگیر خود دارای سه نظام یا چاک است و شباهت بیشتری به دریل‌های معمولی دارد. عموما سه نظام این ابزارها ظرفیت 10 میلی‌متری داشته و در قسمت پشت خود دارای ترکمتری برای اندازه گیری گشتاور محصول هستند.

عموم پیچ گوشتی برقی های سه نظام دار امکان اتصال سری های سوراخکاری و مته های مختلف را نیز داشته و به عنوان دریل-پیچگوشتی شناخته می‌شوند.

سَری‌های سوراخکاری و پیچکاری موجود در بازار عمدتا از متریال کروم وانادیوم و یا تیتانیوم هستند. آلیاژ تیتانیوم نسبت به کروم وانادیوم از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردار است. به همین نسبت قیمت سری های تیتانیوم بالاتر از سری های کروم وانادیوم است.

 

پیچ گوشتی برقی کلاچی:

پیچ گوشتی برقی رونیکس مدل 2506

پیچ گوشتی برقی کلاچی

 

این نوع از پیچگوشتی برقی ها مجهز به کلاچ هستند. عملکرد کلاچ به صورتی است که در هنگام کامل بسته شدن پیچ، از ورود فشار مضاعف بر پیچ و دستگاه جلوگیری می کند. این فرآیند مانند عملکرد ترکمتر در پیچ گوشتی های شارژی است. کیفیت این نوع پیچگوشتی با پیچگوشتی برقی سه نظام دار برابری می‌کند و مهم ترین تفاوت آنها در امکان اتصال متعلقات دیگر به ابزار برای سوراخکاری است که در نمونه های سه نظام دار این قابلیت وجود داشته و در نمونه‌های کلاچ دار نیست.

 

نحوه نگهداری از پیچ گوشتی برقی:

نگهداری و مراقبت از این نوع پیچ گوشتی همچون استفاده صحیح از آنها، از اهمیت بالایی برخوردار است. پیچگوشتی های برقی دارای چندین قطعه ‎هستند که شامل چراغ LED، سوییچ روشن و خاموش کردن LED، نگهدارنده سری‎ها‎ی پیچگوشتی (سه نظام یا کلاچ) و روکش دسته می‎شود.

  • -ابزار خود را دور از رطوبت و در محیطی خشک نگه داری کنید.
  • -از سیم دستگاه در برابر فشار و آسیب محافظت کنید.
  • -از بکار بردن دستگاه بر سطوح بسیار متراکمی همچون بتن تا حد امکان خودداری کنید.
  • -ابزار را از محیط های پر از گرد و غبار دور نگه دارید.

هنگام انتخاب پیچ گوشتی های برقی حداکثر نیروی گشتاور، سرعت در حالت آزاد و طراحی ارگونومیک ابزار را بسنجید، از تجربه دیگر صنعتگران استفاده کرده و مشورت بگیرید و هنگام مقایسه قیمت به خاطر داشته باشید که مشخصات محصول را به طور کامل بخوانید چون این دستگاه قرار است تا مدت ها عضو کارگاه شما و همکارتان باشد و کارهای زیادی را برای شما انجام دهد.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
پیچ گوشتی برقی کوچک پیچ گوشتی برقی دست دوم قیمت دریل پیچ گوشتی برقی پیچ گوشتی برقی دیجی کالا قیمت پیچ گوشتی برقی بهترین دریل پیچ گوشتی برقی دریل پیچ گوشتی برقی توسن دریل پیچ گوشتی برقی ماکیتا پیچ گوشتی برقی بوش پیچ گوشتی برقی رونیکس پیچ گوشتی برقی به انگلیسی پیچ گوشتی برقی پیچ گوشتی برقی توسن پیچ گوشتی برقی کرون پیچ گوشتی برقی ماکیتا پیچ گوشتی برقی dca پیچ گوشتی برقی باس قیمت پیچ گوشتی شارژی رونیکس دریل پیچ گوشتی برقی رونیکس خرید پیچ گوشتی برقی رونیکس خرید پیچ گوشتی برقی تعمیرات موبایل خرید پیچ گوشتی برقی موبایل خرید پیچ گوشتی برقی دیوالت خرید پیچ گوشتی برقی توسن خرید پیچ گوشتی برقی شیائومی خرید پیچ گوشتی برقی ماکیتا خرید پیچ گوشتی برقی ادون خرید پیچ گوشتی برقی راهنمای خرید پیچ گوشتی برقی قیمت پیچ گوشتی برقی رونیکس قیمت پیچ گوشتی شارژی ماکیتا قیمت پیچ گوشتی برقی توسن قیمت پیچ گوشتی برقی قلمی قیمت پیچ گوشتی برقی ماکیتا قیمت پیچ گوشتی برقی کرون قیمت پیچ گوشتی برقی دی سی ای قیمت پیچ گوشتی برقی پوکا قیمت پیچ گوشتی برقی ادون قیمت پیچ گوشتی برقی دیوالت قیمت پیچ گوشتی برقی بوش

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
تلسکوپ خوب و باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
قرن ها از اولین باری که انسان کنکاش در آسمان را برای جستجو راز هستی شروع کرد می گذرد. هیچ چیز در گذشته شبیه به تلسکوپ و انواع امروزی آن نبود؛ اما اکنون دیدن ماه، سیاره ها، خوشه های ستارگان، کهکشان ها...
ادامه مطلب >
آموزش نحوه اتصال دانگل بلوتوث به کامپیوتر
امروزه انواع و سبک های مختلف دانگل بلوتوث در بازار موجود است. و به همین دلیل، انتخاب بهترین دانگل بلوتوث کمی چالش برانگیز است. بنابراین به عنوان یک خریدار، اگر می خواهید بهترین دانگل بلوتوث را داشته ...
ادامه مطلب >
نکات مهم هنگام خرید کلبه بازی برای کودک دلبندتان
کلبه های بازی کودک در طرح های پلاستیکی و چوبی به بازار عرضه شده اند. کودکان دوست دارند وارد کلبه کوچک خود شده و وسایل خود را در آن بچینند. این کلبه بسیار پرطرفدار می باشند. اگر فرزند کوچکی در خانه دا...
ادامه مطلب >
مهمترین نکات هنگام خرید سه چرخه کودک + معرفی بهترین مدلها
در واقع خاطرات دوران شیرین کودکی با یادآوری لحظات لذت بخشی که به همراه دوستان خود سوار بر سه چرخه و یا دوچرخه به گشت و گذار در محله می پرداختید و از کشف نواحی مختلف آن سرشار از لذت می شدید، کامل می ش...
ادامه مطلب >
دانگل وای فای چطور کار می کند؟ معرفی مدل های پرفروش
احتمالا شما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، واژه دانگل (Dongle) که به آن wireless adaptor هم گفته می شود را زیاد شنیده اید. دانگل یک قطعه سخت افزاری کوچک است که به ابزار دیگری همچون رایانه، تلویزیون و....
ادامه مطلب >
واکر برای کودک مفید است یا روروئک؟
چون قدمهای نوزاد نوپا تا قبل از یادگیری کامل راه رفتن سست بوده و هر لحظه احتمال داره به زمین بخورد و در مکان های پر از اشیاء، این زمین خوردن ها به کودکان نوپا آسیب می رساند. پدر و مادر وظیفه دارند به...
ادامه مطلب >
بهترین دستگاه بارکدخوان کدامند + راهنمای خرید و بررسی
حتی بهترین سیستم های مدیریت زنجیره تامین در صورتی که با ابزارها و تجهیزات مناسب، تجهیز نشوند کارایی خود را از دست می دهند.
ادامه مطلب >
چرا باید پارک کودک در خانه داشته باشیم؟
پارک بازی در واقع یک محفظه توری و پارچه ای است که علاوه بر سرگرم کردن کودک می تواند محل مناسبی برای خواب وی نیز تلقی شود. اگر می خواهید برای خرید این محصول اقدام کنید، در ادامه مطلب با ما همراه ما با...
ادامه مطلب >
راهنمای کامل خرید ماشین شارژی + ویژگی ها
استفاده از ماشین شارژی کودک یکی از انتخاب های جذاب و به روز است که کودک شما را ساعت ها سرگرم می کند و در سایزها و مدل های مختلفی که بصورت شارژی با برق شهری قابل شارژ و استفاده هستند در بازار موجودند....
ادامه مطلب >